[ Arthas @ 09.02.2004. 06:15 ] @
Sta Mislite O Ovome:

U halo Kartici se osim podatak vezanih za kodove sifre i ostale ***** negde nalazi i jedan sasvim obican broj koji je u potpunosti onaj pravi broj.E sad sta sam mislio pod onaj pravi broj:
-To je broj za registraciju kartice u Telekomu, oni na njihovom serveru imaju software koji ima iste takve kodove koji se prilikom ubacivanja kartice uporede i ako se poklope korisnik te kartice dobija prolaz dalje.
E sad tamo u Telekomu su podeljeni ti brojevi na razlicite vrste kartica u zavisnosti od kolicine kredita recimo za kartice od 250 din. kredita brojevi pocinju od 1255668789644 pa sve do 2000000000000, za kartice od 500 din. pocinju od 7894561230178 pa sve do 8000000000000, navedimo primer i sad cim korisnik ubaci karticu u apart ona direktno cita taj kod i salje ga u Telekom.Kad ga server tamo prepozna on dozvoli korisniku da nastavi dalje.
-Taj broj na kartici moze da bude bilo koj broj pa cak i njen serijski broj ili pak neki drugi bezvezan (ZA NAS) broj.Pa zar se nikad niste upitali zasto halo kartice imaju rok trajanja (pa zato sto to znaci da ovi cim im istekne taj rok prazne hdd da bi mogli da ubace druge brojeve jer nisu ludi da nagomilavaju ta sranja po kompu)jer nisu ni oni toliko glupi da dizajniraju halo kartice toliko proste da bilo ko moze da ih provali...

Ovo je moje misljenje o ovome pa ako nekome nije jasno nesto u tekstu neka se slobodno izjasni. Ili neka postavi pitanje!!!

[mod alex: izbrisane ruzne reci i uklonjen bold
[ euripyd @ 09.02.2004. 23:03 ] @
Prazne HDD?
A koliko zauzima jedan broj u memoriji na njihovom HDD?
Npr od 100 do 200 MB?
interesuje me bas...
[ Arthas @ 10.02.2004. 01:45 ] @
Uopste ne zauzima cak ni 2 do 5kb, ali svi ukupni podaci a ne samo broj.Posto broj ne znaci nista.Ali kad smo vec tu razmisli koliko u Srbiji ima Proizvedenih halo kartica tj. koliko su se proizvele od kada su postavili govornice pa sve do danas.
-Mozda uopste to nema veze sa praznjenjem HDD-a mozda im software ne omogucava da ih koriste duze vreme odnosno mozda se blokira ili je nesto drugo u pitanju sta znas. Jer ako si ti razumo sta sam hteo da kazem onda znas da ROK TRAJANJA nema nikakve veze sa temom koju sam zapoceo...
Nego pokusavas da me izvedes iz takta postavljajuci mi takva mizarna i glupa pitanja!!!Jera ako imas nesto pametni da dodas slobodno reci.
[ euripyd @ 10.02.2004. 15:16 ] @
Pa vec od pre pet godina kada su u Spaniji provalili sistem za dopune mobilne telefone ne koristi se logicki sistem dopuna niti kartica sa serijskim brojem vec "nasumicno" odabran broj kojeg je odabrao kompjuter. Znaci ne postoji neka kombinacija koja daje taj i taj broj impulsa. zavedeni su brojevi koji se pustaju u opticaj i nakon odredjenog vremena prestaju da vaze.
A zasto?
Zato sto rok trajanja ima samo veze sa tim da karticu brze potrosis i kupis novu.
[ BOOK @ 10.02.2004. 20:25 ] @
Nametajući rok trajanja, oni te ustvari samo teraju da potrošiš kredit za odreženo vreme. Da ne odugovlačiš previše.
[ Arthas @ 11.02.2004. 02:37 ] @
Ma OK je to nego sam se ja utripovao nesto da to nije normalno (Cela teorija zavere) ha ha trebao sam tako da nazovem temu ovo cata.Znaci to otpada sa serijskim brojevima pa dobro priznajem da sam pogresio u tome sa serijskim brojevima ali opet ono prvo ostaje sumnjivo i ne dokazano...
-Sta mislis o tome?