[ Marin__ @ 23.03.2011. 10:09 ] @
Pozdrav,
Neki dan sam setupirao Cisco 2811 preko SSH-a, provjeravao sam IP, subnet i slicno, kada sam izlistao sve opcije pitao me je da li zeli da spasi postavke, da ne spasi i ostalo. U tom trenutku je zablokirao odnosno preko SSH-a nisam nista mogao da upisem tako da sam izgasio SSH. Sad mi se desava nevjerovatna stvar. Ne mogu vise da mu pristupim nikako. Ne mogu ni da ga pingam. Fizicki sam ga ugasio- upalio al nista, cak ne pokazuje signalne lampice na fizickim ethernet portovima. Da li iko ima ideju sta je problem kako da mu opce pristupim? Nema serijskog porta tako da se ne mogu spojiti preko serijskog...
[ Joja82 @ 23.03.2011. 10:42 ] @
Pa mozes preko konzolnog porta koji je sa zadnje strane, treba ti samo cisco-v serijski kabl i prikacis ga na laptop na serijski port.

To je kabl koji na jednoj strani ima lan prokljucak a na drugoj je obicno rs232 koji ide u laptop.

Jedino tako mozes da mu pridjes
[ nkrgovic @ 23.03.2011. 10:43 ] @
Cisco 2811 ima konzolni (serijski) port i to ti je jeidni nacin koji mora da radi kao pristup. Izveden je kao RJ45 konektor (kao za mrezu), ali ispod pise Console. Uz njega si dobio i kabl sa toj RJ45 na obican DB9 serijski, trebalo bi da je svetlo plave boje...

To proveri prvo. Ako to ne radi, onda ides na servis.
[ Marin__ @ 23.03.2011. 12:58 ] @
Ma znam za konzolni port al nisam imao kabla... Evo nabavio sam kabal, iz nekog razloga interface-i bili popadali..... Cudno.
[ Marin__ @ 24.03.2011. 09:43 ] @
Pozdrav,
Imam novi problem. Kako su bili popadali oni interface nesto se cudno desava. Podigao sam ponovo sve interface ali sad imam problem sto je Cisco 4402 Controller (koji je optikom spojen sa 2811) unreachable. Ne mogu ga pingat ni kada se spojim laptopm direktno na 4402. Provjerio sam interface na njemu i sve je ok uredno su dignuti i imaju IP. Do prije je sve radilo (rijec je o VOIP-u) ali sada telefoni ne radi zbog toga, tj sto ne mogu pristupiti 4402 Controlleru preko 2811. Da li mi iko moze pomoci barem uputiti me sta da radim? Da li bi pomogao fabricki restart? Al opet to ne bih smio da radim posto je ovo probna demo oprema koju smo dobili od Cisco da se stelimo, pa ne znam mozda su vec podesene neke postavke.
[ igor.vitorac @ 24.03.2011. 14:49 ] @
Citat:
Marin__: Pozdrav,
Imam novi problem. Kako su bili popadali oni interface nesto se cudno desava. Podigao sam ponovo sve interface ali sad imam problem sto je Cisco 4402 Controller (koji je optikom spojen sa 2811) unreachable. Ne mogu ga pingat ni kada se spojim laptopm direktno na 4402. Provjerio sam interface na njemu i sve je ok uredno su dignuti i imaju IP. Do prije je sve radilo (rijec je o VOIP-u) ali sada telefoni ne radi zbog toga, tj sto ne mogu pristupiti 4402 Controlleru preko 2811. Da li mi iko moze pomoci barem uputiti me sta da radim? Da li bi pomogao fabricki restart? Al opet to ne bih smio da radim posto je ovo probna demo oprema koju smo dobili od Cisco da se stelimo, pa ne znam mozda su vec podesene neke postavke.


Ako uradis restart kompletne opreme (obican restart, a ne default factory settings) i ako nista nisi menjao konfiguraciju, trebalo bi da radi kako je konfigurisano.
Oprema je sigurno prethodno konfigurisana tako da ako si nesto promenio u konfiguraciji, mozda bi bilo dobro da odmah kontaktiras dobavljaca opreme.
[ Marin__ @ 24.03.2011. 18:28 ] @
Pa u principu nisam nista mjenjao,jedino sto znam jeste da kad smo tek dobili opremu radilo je sve, sad zbog ovog sto se desilo ne radi, mada ponavljam nista nisam mjenjao. Ako ce restart vratiti na one postavke koje su dosle (posto je demo oprema) onda super, drzim te za rijec :-). Mozes li mi reci kako da to odradim a ne factory reset, posto nisam nesto dobar u IOS-u pa da barem restartam 2811 jer vise ne znam sta da radim. Treci kontroler (Cisco 2006) radi uredno odnosno 2811 ga vidi i moze se pingat. Dakle tri su uredjaja, glavni 2811 preko kojeg sve ide (telefoni i ostalo) i ostala 2 tj 2006 i 4402 koji su spojeni sa 2811 (2006 spojen sa ethernot portom, a 4402 optikom). Hvala.
[ Marin__ @ 24.03.2011. 18:36 ] @
Pa u principu nisam nista mjenjao,jedino sto znam jeste da kad smo tek dobili opremu radilo je sve, sad zbog ovog sto se desilo ne radi, mada ponavljam nista nisam mjenjao. Ako ce restart vratiti na one postavke koje su dosle (posto je demo oprema) onda super, drzim te za rijec :-). Mozes li mi reci kako da to odradim a ne factory reset, posto nisam nesto dobar u IOS-u pa da barem restartam 2811 jer vise ne znam sta da radim. Treci kontroler (Cisco 2106) radi uredno odnosno 2811 ga vidi i moze se pingat. Dakle tri su uredjaja, glavni 2811 preko kojeg sve ide (telefoni i ostalo) i ostala 2 tj 2106 i 4402 koji su spojeni sa 2811 (2106 spojen sa ethernot portom, a 4402 optikom). Hvala.

[Ovu poruku je menjao Marin__ dana 25.03.2011. u 08:59 GMT+1]
[ pajaja @ 25.03.2011. 00:14 ] @
Pozdrav,

ruter restartujes sa
R2811#reload

(iz exec moda). Po defaultu ce se ucitati konfiguracija koja je snimnjena u NVRAM-u, tj verovatno to kako si ga dobio.
[ Marin__ @ 25.03.2011. 08:49 ] @
Pozdrav. Resetovao sam tako, ali opet nista i dalje ga ne vidi...????
[ gogo82 @ 27.03.2011. 12:53 ] @
pozdrav,

pokusaj korak po korak najjednostavniji troubleshooting, pregledaj u arp tabelama uredjaja da li se nalaze mac adrese hostova koje trebas vidjeti, pogledaj da li show interface pokazuje neke errore, ima li drop-ova i sl.
[ gogo82 @ 27.03.2011. 12:57 ] @
takodje, uradi sledece:

prvo zadaj komandu: debug ip packet detail
onda pusti ping
debug listing koji dobijes postavi ovdje na forum pa da imamo nesto detaljnije da bi smo mogli dalje gledati sta je problem...
[ Marin__ @ 27.03.2011. 21:32 ] @
Hvala na savjetu. Uradit cu odmah ujutro jako mi je vazno ovo. Najvise me muci sto nigdje ne pise koji je error, pa cak ni u CallExpress Web interface-u i tamo pise da je unreachable.