[ nenadnesta @ 24.03.2011. 11:44 ] @
evo jednostavne konzolne aplikacija za sabiranje dva broja:

using System;
using Usluge;

class Zbir {
static void Main () {
Console.Write ("Unesite dva cela broja: ");
int a = Citaj.Int (), b = Citaj.Int ();
int c = a + b;
Console.WriteLine ("Zbir unetih brojeva: " + c);
}
}

kako da kreiram namespace Usluge i metodu Citaj da bi sve korektno profunkcionisalo ?
[ AMD guy @ 25.03.2011. 08:17 ] @
Po ovom sto si napisao namespace Usluge bi vec trebao da postoji.
Jel si mozda zaboravio da dodas referencu?
[ mr.zhile @ 25.03.2011. 08:18 ] @
Citat:
nenadnesta: evo jednostavne konzolne aplikacija za sabiranje dva broja:

kako da kreiram namespace Usluge i metodu Citaj da bi sve korektno profunkcionisalo ?


Namespace da bi kreirao desni klik na projekat u VS new folder i u folderu kreiras klasu,u kojoj ce ti biti metoda Citaj, mada s obzirom da radis sa konzolom mislim da je dovoljno i Console.ReadLine(),primiti u neki string da smestis, na jednu od par fora konvertujes string u int.
[ AMD guy @ 25.03.2011. 08:39 ] @
Ako se dobro secam taj primer je iz knjige "Reseni zadaci iz programskog jezika C#" autora Laslo Krausa.
[ nenadnesta @ 26.03.2011. 19:57 ] @
Citat:
AMD guy: Ako se dobro secam taj primer je iz knjige "Reseni zadaci iz programskog jezika C#" autora Laslo Krausa.

jeste, to je primer iz Krausove knjige.

Citat:
mr.zhile: Namespace da bi kreirao desni klik na projekat u VS new folder i u folderu kreiras klasu,u kojoj ce ti biti metoda Citaj, mada s obzirom da radis sa konzolom mislim da je dovoljno i Console.ReadLine(),primiti u neki string da smestis, na jednu od par fora konvertujes string u int.


jer ti nije problem da ispises ostale delove koda koji nedostaju kako bi primer koji sam naveo radio (da ne prijavljuje greske u VS)?
[ AMD guy @ 26.03.2011. 20:08 ] @
U toj knjizi je bio link gde se to nalazilo, ali nazalost link se nalazio na .yu domenu koji je vec duze vreme neaktivan.
Umesto toga koristi Console.ReadLine().