[ Inception @ 24.03.2011. 21:09 ] @
Koji fakulteti za engl. jezik postoje, koliko učenika primaju i koliko je minimum bodova potrebno za upis?
Na Infostudu sam pročitao da je za Filozofski potrebno samo 40 bod. Je li to moguće?
[ Safet Beriša @ 27.03.2011. 17:32 ] @
Svi državni univerziteti (Novi Sad, Beograd, Kragujevac, Novi Pazar, Niš, Priština) i neki privatni univerziteti/fakulteti (Fakultet za pravne i poslovne studije i Novi Pazar na primer) imaju odsek/katedru/departman/štagod za engleski jezik i književnost.

Broj bodova se menja iz godine u godinu (delimično zavisi od toga koliko je težak prijemni dotične godine). Na FF NS primaju oko 70-80 studenata, a mislim da se obično prijavi oko 2-4 osobe za jedno slobodno mesto. Ja sam studirao u NS, pa pitaj ako te nešto konkretno zanima.
[ Inception @ 28.03.2011. 10:14 ] @
Pre koliko godina si radio prijemni i koliko ti je bodova trebalo otprilike (koliko si imao)?
Da li je moguće da se na filozofski upadne s 75-80 bodova?
I koja je razlika između filozofskog i filološkog? Hvala!
[ Safet Beriša @ 30.03.2011. 18:09 ] @
Polagao sam prijemni 2005. godine i imao sam negde oko 84 boda, što je tada bilo dovoljno za budžet. Imaš dobre statistike oko toga koliko bodova je kada trebalo za upis/budžet na Infostudu unazad do 2001. godine pa pogledaj. Koliko vidim, 2010. je bilo potrebno 82,38 za upis i 86,28 za budžet (na FF u NS).

Na filološkim fakultetima se izučavaju jezici, a na filozofskim (kako su kod nas koncipirani) društvene nauke. Budući da nauka o jeziku spada u domen društvenih nauka, na univerzitetima koji nemaju organizovan poseban filološki fakultet jezici se izučavaju na filozofskom fakultetu. Tako se na Univerzitetu u Beogradu jezici izučavaju na Filološkom fakultetu, na Univerzitetu u Kragujevcu se izučavaju na Filološko-umetničkom fakultetu, na Državnom univerzitetu u Novom Pazaru na Departmanu za filozofsko-filološke nauke, dok se na ostalim državnim univerzitetima jezici izučavaju na njihovim filozofskim fakultetima.
[ Inception @ 03.04.2011. 19:55 ] @
I čime se ti sada baviš ako sme da se zna? :)
[ Safet Beriša @ 04.04.2011. 16:08 ] @
Postdiplomskim studijama iz lingvistike. :)