[ owim @ 26.03.2011. 18:23 ] @
Želim da kupim Android telefon bratu, ali nemam mogućnosti da investiram u HTC Desire koji on hoće. Koja bi bila jeftinija alternativa?

Ovo mi je savetovano:
Citat:
Po meni pri kupovini Android telefona, treba veoma dobro gledati na datum kada se pojavio model i proizvođača kao prvo. HTC i Motorola su trenutno jedini koji relativno dobro prate Google u njegovim apdejtovima. Ostali tu i tamo, zavisno od modela. Model star više od godinu dana za prouvođača nije više aktuelan i ne daju podršku (u većini slučajeva).

Druga stvar je zainteresovanost developera za određeni model. To se lako može uočiti odlaskom na XDA i Modaco forum. Neki modeli imaju jako dobru podršku sa Custom ROMovima i raznim hakovima. A neki opet užasnu. Kao npr. HTC Tattoo - nikad nisu uspeli da mu nabace Froyo na kom radi sve.

Kupovao bih preko oglasa. Navodim modele koje sam zapazio ali sam vrlo otvoren da mi predložite i neki drugi:

1) LG GT540 Optimus, oko 100e (favorit)
2) SE X8, 130-150e
3) SE X10 mini i mini pro, oko 150e (usput, http://www.b92.net/tehnopolis/...11&mm=03&nav_id=501797)

Veliko hvala!

p.s. Vidim da je X8 dobio umereno lose kritike, a X10 mini jos gore na Mobile Review. Sta onda preostaje u tom cenovnom rangu?

[Ovu poruku je menjao owim dana 26.03.2011. u 19:54 GMT+1]
[ bakara @ 28.03.2011. 20:47 ] @
Za te pare mozes da nadjes samsung galaxy 3.
[ Zoran Milovanovic @ 28.03.2011. 21:26 ] @
bakara, kako samsung stoji sa podrskom za software?
[ owim @ 29.03.2011. 07:02 ] @
Možda Samsung Galaxy 3, uklapa se. Tu je negde kao HTC Wildfire.

Razmišljao sam o SE X8, ali ga je kritika pokopala. Evo šta na Mobile Review kažu za X8 -- da je promašena investicija:

Citat:
Nedostatak interesovanja od strane programera učinio je nemogućim stvaranje kompletno dobrog rešenja. Svi proizvođači nude opcije za upgrade bežičnim putem ali za X8 ste prisiljeni da koristite PC. Ovakvih nedostataka je mnogo i pokazuju da SE ne može da kreira nove karakteristike dovoljno brzo. Godinu dana nije malo da se dodaju ekvilajzeri plejeru.

Ukoliko vam se sviđa ono što je u njemu, napred, ali nemojte očekivati update-ove ili druge slične stvari. Telefon se može kupiti kao običan telefon da biste stekli prvi utisak o Androidu i želite da bacite nešto novca. To je zaista šteta obzirom da će ovaj model biti popularan samo u vrlo kratkom vremenskom periodu i zatim nadmašen od drugih ponuda. On ima potencijal ali nije zadovoljavajući po pitanju cena i karakteristika.


SE X10 mi je ipak skup. E, sad baš nisam pametan. Jasno je da se za "male pare" ne može kupiti nešto kao Desire, ni polovno. Al' bar tražim najbolje za "male pare" (oko 150e).

Voleo bih da ima kapacitivni ekran (multipoint), vrlo korisna stvar.
[ bakara @ 29.03.2011. 19:07 ] @
Citat:
Zoran Milovanovic: bakara, kako samsung stoji sa podrskom za software?

ZA sada vrlo dobro.

Ovo je poslednji koliko znam:
LATEST FIRMWARE:
I5800XXJPD for I5800 EUROPE (February 2011)
[ owim @ 31.03.2011. 13:59 ] @
Ja kao da kupujem svemirski brod a ne mob. Nije lako sa SE K750i, starog 6+ god, preći na telefone koji jedu malu decu. Nisam power-user (I guess) ni developer i pitanje je koliko će mi custom ROM-ovi trebati -- zapravo ne znam šta oni tačno dodatno omogućavaju.

Pošto imam limit oko oko 150 evra za polovnu Android napravu, napravio sam sledeću listu 4 telefona, poređanu prema redosledu dopadanja. Izdvojio sam neke karateristike modela koje same po sebi ne čine celinu, vec za odokativno poređenje.

1. Samsung I7500 Galaxy Spica za 120e. AMOLED kapacitivni, 320x480, 16M/65K boja, 3,2", 5MP, 8 GB, 128 RAM, 528 MHz, nema radio

Za njega postoji CM6 (Cyanogen) i "RED REMIX Theme For CM7 android" koji podržava Samsung i7500. Iako se nisam udubio u problematiku ni čitao forume, jasno mi je da ROM nije isto što i tema.

2. HTC Wildfire za 150e. 240x320, 3,2", 16M boja, 5MP, 384 RAM, 528 MHz, radio

3. Samsung S5570 Galaxy Mini za 150e, TFT kapacitivni, 240x320, 3,14", 256K,2,3MP, 2GB, 160 RAM, 600 MHz, radio

4. Samsung I5800 Galaxy 3 za 130e. TFT kapacitivni, 240x400, 3,2", 3,2MP, 1GB, 256 RAM, 667 MHz, radio

Šta mislite o Samsungu? Oni imaju jako puno prodatih Android telefona. Nemoguće zanemariti.

[ irule @ 02.04.2011. 10:48 ] @
Ako se trazi alternativa Desire-u, cini mi se da nema prirodnijeg izbora od Wildfire-a. To je upravo ono sto se trazi, - hocu desire a nemam dovoljno para pa cu uzeti malkice osakacenu verziju istog telefona. Isti proizvodjac, isti HTC Sense UI, isti kvalitet izrade, losija rezolucija.
Prosto je zagarantovano da ce mu se kao fanu Desire-a pre svideti Wildfire nego neki drugi ne-HTC telefon.
[ nvukelic @ 03.04.2011. 19:10 ] @
Citat:
irule: Ako se trazi alternativa Desire-u, cini mi se da nema prirodnijeg izbora od Wildfire-a. To je upravo ono sto se trazi, - hocu desire a nemam dovoljno para pa cu uzeti malkice osakacenu verziju istog telefona. Isti proizvodjac, isti HTC Sense UI, isti kvalitet izrade, losija rezolucija.
Prosto je zagarantovano da ce mu se kao fanu Desire-a pre svideti Wildfire nego neki drugi ne-HTC telefon.


+1
[ Zoran Milovanovic @ 05.04.2011. 16:35 ] @
Nije WF-u samo losiji ekran. Slabiji procesor i manje memorije se takodje jako oseca na WF. Tu su i par sitnih razlika u SW telefona, koji meni licno jako smetaju. (jedna od tih je i da WF meni ne pamti poziciju sa koje je startovana odredjena aplikacija - tako da svaki sledeci ulazak u All Apps resetuje stanje na pocetak)

Nisam siguran da li je ovo razlika u samom Froyo-u (jer imam Desire i ortak WF na 2.2) ali kod njega je tako + jos gomila sitnih bagova.

Dosta sam ih uporedjivao i maltretirao, WF je ipak dosta losiji.. U svemu, ali definitvno mnogo zgodniji za ruku. ;-) To ne moze niko da pobije.

Dobar je WF, zaista, ali nikako ne moze da bude zamena za Desire. Kad tad, doci ce vreme za apgrejd.

Takodje, WF izgleda ne dobija podrsku za 2.3 od HTC-a.. :(

Ali naravno, za te pare toliko se moze.

Pozdrav.
[ irule @ 06.04.2011. 06:30 ] @
Da, sve je tacno, ali manjak memorije, sporiji procesor i ostalo vaze i za ove druge nabrojane telefone tako da ako covek nema novca za Desire bolje mu je cini mi se da uzme WF koji je njemu najslicniji barem estetski nego, npr. Samsung ili SE.
[ benjo_1 @ 19.05.2011. 22:07 ] @
Ne znam da li te ovo interesuje i da li moze pomoci i da li je dozvoljeno na forumu, ako nije neka mod edituje :)

http://www.dealextreme.com/p/3...v-cell-phone-w-gps-wi-fi-70778