[ SouthSider @ 27.03.2011. 11:23 ] @
O cemu se radi:

Pomocu uputstva Stefana Jocica uspeo da uradim sve lepo na localhostu na svom racunaru.
Uzeo sam free domen i host na 000webhost.com,resio da se oprobam u stvaranju sajta i bloga.
Vec nekoliko dana pokusavam da na neki nacin postujem Wordpress na net i ne uspevam nikako!

Prva situacija/problem:
Napravio stranu uspesno na localhostu(svom racunaru),ali nikako nije htela da radi kada se prebaci na server pomocu FileZilla-e(blanko strana u browseru!)
Zatim pokusao da prebacim 'prazan' WP na server.Kada sam ukucao svoju web adresu dobijao sam prvo belu stranu sa natpisom
''Index of'' a ispod nje link ''wordpress'' -na njega kliknem i tek tada mi se otvarala prva strana mog sajta/bloga.
Mislim da je greska bila u tome sto sam u public_html stavio ceo folder wordpress a ne fajlove iz foldera.Resio sam da to promenim.

Druga situacija/problem:
Napravio sam novu MySql bazu na serveru i pomocu FileZilla-e prebacio fajlove iz WP-a u public_html folder(sem wp-config-sample.php fajla - Lynda tutorijal).
Usput sam odradio unosenje podataka(sifra,ime baze,password) u wp-config.php fajl po uputstvu sa Lynda tutorijala.
Sada kada ukucam adresu sajta u browser,dobijam skroz blanko stranu.Belo,nista!Nista se ne desava ni kada web adresi dodam nastavak wp-admin.
Inace u root folderu mi se nalaze sledece stavke:
-folder public_html
-fajl ftp.quota
-fajl DO NOT COPY HERE

Molim Vas neka neko pomogne,ovo stvarno postaje iritirajuce!U cemu gresim?!
Unapred hvala.

Pozdrav svima!