[ mipko @ 28.03.2011. 14:57 ] @
Pozz,

Imam pitanje u vezi poredjenja Nikkor 18-105 vs 16-85 vs 18-200 VR II.
Da li je neko od vas imao prilike da uporedi 18-105 vs bilo koji od ova dva (16-85 VR II ili 18-200 VR II) ?
Iscitao sam na netu dosta prikaza i svuda se stice utisak da nema neke drasticne razlike u IQ izmedju gore pomenutih objektiva.

Naime, zelim da zamenim NIkkor 18-105 sa nekim kvalitetnijim zoom staklima za svakodnevnu upotrebu. Bice koristen na D7000.

Ako imate predloge za zoom stakla do 800e slobodno recite.

pozdrav,
Mirko
[ Nebojsa Milanovic @ 29.03.2011. 22:03 ] @
Ta tri objektiva sam detaljno poredio i na prvi pogled paradoksalno zvuči da je optički najbolji onaj koji je najjeftiniji, a to je 18-105 VR. Ali realno, to ne čudi jer su izrađeni istom tehnologijom a on ima najmanji raspon.

Tu i leži problem Nikona, što se taj objektiv, koji je inače best-buy u svakom smislu, ne može zameniti nečim tog raspona a boljim, pa makar i po značajno većoj ceni.

Pošto je to tako, predlažem ti da zadržiš njega a sumu koju si na tom opsegu planirao za upgrade upotrebiš za neke druge raspone, ili još bolje, prajmove (hint: 35 1,8, 85 1,8 itd.)
[ Backy @ 30.03.2011. 10:12 ] @
ili kupi još par istih ako je raspon odgovarajući... za te pare odlično staklo, jedina mana mu je što kratko traje u svakodnevnoj upotrebi...
[ mipko @ 30.03.2011. 13:02 ] @
Citat:

Tu i leži problem Nikona, što se taj objektiv, koji je inače best-buy u svakom smislu, ne može zameniti nečim tog raspona a boljim, pa makar i po značajno većoj ceni.


Da, bas sam detaljno iscitao reviewe i izucio sve sto se teorijski moglo izuciti i nisam stekao utisak da mogu da nadjem razumnu zamenu. Zato sam i mislio da sam stekao pogresan utisak

Citat:

Pošto je to tako, predlažem ti da zadržiš njega a sumu koju si na tom opsegu planirao za upgrade upotrebiš za neke druge raspone, ili još bolje, prajmove (hint: 35 1,8, 85 1,8 itd.)


:) :)
Ali bas si pogodio alternativu koju sam i ja odabrao :) 50mm sam i ja preskocio u ovom momentu - jednostavno kada sam pogledao zizne daljine vecine fotografija, trenutno najmanje imam sa 50mm.

U svakom slucaju mnogo hvala na odgovorima. Zadrzacu 18-105 i uzecu 35mm i 85mm.

pozdrav
Mirko