[ kakosuper @ 31.03.2011. 22:47 ] @
Video sam da ima dosta tema o ovome ali reko aj da otvorim novu posto ni jedna nema ono sto meni treba. :(

Ovako imam behringerov mixer xenyx 1202, shure sm58, gitaru sa pickupom.
imam integrisanu zvucnu, koju treba da menjam pod hitno ali otom potom..

ovako hteo bi da snimim recimo od van goga neko te ima nocas na kompu.

e sad tu nastaje problem sto sam skroz 0 za te programe.... :(

Hteo bi da snimim posebno gitaru, posebno glas.

Takodje hteo bi da u celom vokalnom delu imam delay a u odredjenim delovima da dodam harminizer ili chorus kako se vec zove.

Takodje za gitaru bi hteo celu pesmu da se cuje akusticna normalno sa delay-om. da snimim jos jedan deo sa solom ali da je on sa elektricne,
to jest farba da bude sa elektricne gitare.

E sad kako sve to ide?

Jel je cubase dobar za ta snimanja? Kako u njemu mogu prikljuciti dva ili vise efekta u jednoj onoj liniji snimljenog recimo vokala?
I kako da ukljucim farbe za elektricnu?

Ono citao sam nesto oko Guitar riga da iz njega koristite farbe i da snimate u cubase ali stvarno ne razumem kako sve to radi.. :(

Stvarno hocu da naucim i da isprobam sve ali dzaba.. :(

A da za cubase imam one native instruments 5 ne znam ni kako to moze da mi pomogne jer ni ne znam kako da implementiram u cubase.. :(

Stvarno mi treba pomoc bar za pocetak dok shvatim kako sve ovo radi...
[ Kovacevic Vladimir @ 01.04.2011. 08:13 ] @
Tebi ne treba pomoć.

Treba Ti uputstvo i podučavanje da ostvariš ideju, koju si opisao.
Taj proces obuhvata čitav lanac radnji, koje podrazumeva osnovno znanje: od povezivanja opreme do upotrebe software-a.

Preambiciozno bi bilo da putem prepiske rešimo sve što nosi taj produkcijski proces, opisan opširno u Tutorijalima i za šta postoje kursevi, škole. To učenje isto ima svoj proces i proveru kroz praktičan rad, konačno i određeno (poduže) vreme, da bi se shvatilo kako se upotrebljavaju i kako funkcionišu produkcijski alati.

Pozdrav
[ vaskogodfather @ 01.04.2011. 14:43 ] @
Uh, ajde ovako

Cubase je odlican, nauci ga imas tutorijala kolko hoces

Posto ti je integrisana zvucna moraces da snimas svaki kanal posebno, posebno gitaru, posebno glas i slicno.

1.Instaliraj i ukljuci cubase :)
2. New Project, empty, stavi u neki prethodno napravljen folder
3.Project, Add Track, Audio, Ok
4. Prikljuci gitaru ili mic ili sta vec hoces prvo da snimas i ukljuci monitor (mali zvucnik pored dugmeta za snimanje (ono crveno okruglo)
5.sviraj nesto da vidis da li se cuje ako se cuje sve je ok
6.Namesti metronom (na onom velikom za snimanje panelu imas dugme click, klikni na njega i ispod imas temo track klikni i na njega da pise fixed i stisni play, ako je tempo sporiji ili brzi nego sto ti treba tamo gde pise 120.000 ukucaj nesto drugo pa isprobavaj.
7. Kada je sve ok stisni dugme za snimanje (ono crveno) i snimi prvi instrument
8. Napravi novu traku i tako za svaki instrument/glas posebno i posebno snimaj
9. Efekte ubacujes na inserts(skroz levo kliknes i otvorice ti se gomila malih panela. Kliknes levim dugmetom i izaberes sta zelis
10. Za gitaru preporucujem amplitube3 kada se instalira automatski se i implementira u cubase-u i na insert izaberes njega za gitaru pa eksperimentisi.
11. Kada preslusavas snimljenu traku iskljuci monitor dugme
12. Kada sve zavrsis imas gore na aj da ga nazovem metru dva slajdera koja kad razvlacis postavljas pocetak i kraj pesme to uradi
13. Sa F3 otvaras mikser sa kanalima i podesavas glasnocu pan i slicno
14. Eksportuj sve File, Export, AudioMixdown
15. I za glas i za sve druge efekte isprobavaj razlicite pluginove, imas za glas izotope Nectar recimmo
16. Sve dalje moras da ucis sam :) Skini tutorijale
[ kakosuper @ 02.04.2011. 00:10 ] @
@vaskogodfather hvala puno si mi pomogao za pocetak! :)

a sada imam drugi problem koji nisam planirao :S

rekoh aj da prikljucim mixer na kompu i da probam da snimim nesto preko audacity jer jos nemam cubase. :(

i ja prikljucih cinceva na tape out i ubodem u deo za mic u kompu i ukljucim audacity i pocnem da snimam kad ono
neki sum cudan i neko duvanje kao vetar odakle znam, neko pucketanje i svasta.. a pored toga cuje se sve sto kazem na mikrofonu.
Probao sam i pucketanje se cuje i kada je mixer skroz smanjen???
Kabl je dobar jer sam ga probao na drugom mestu i radi, ulaz za mic radi normalno, tako da ne znam sta moze da bude problem. :S

pa sad da li je to zbog integrisane zvucne ili nesto nisam lepo povezao?

I drugi problem, kada kliknem na onaj mikrofoncic za monitoring u audacity, ne cujem nista na zvucnike iako bi trebalo.

Znaci ono sto prosledim kroz mixer da cujem na zvucnike i nece.. :(

Eto ovo je taj mixer:



Znaci ja sam povezao ovako, iz tape out u komp gde je ulaz za mic. Komp mi je povezan sa pojacalom.
U mixer sam uboo dva shurova mikrofona i sa main out prosledio u pojacalo i to radi.
Znaci ne radi mi snimanje na kompjuter jer se cuje dosta suma i pucketanja cak i kada je mixer skroz smanjen. :S
[ dekster2 @ 02.04.2011. 00:13 ] @
Microfon,pa zar nebi trebao u line in,Microfon je preosetljiv ulaz.Nešto maglovito iz discoteka 80*.Nisam siguran.
[ acaradio @ 02.04.2011. 00:23 ] @
Tacno, izlaz iz miksete mora da ide na linijski ulaz (line in) audio karte, a ne na mikrofonski.
[ kakosuper @ 02.04.2011. 00:41 ] @
Eto ubacih u line in.. Ista stvar :S

Ono kada snimim bilo sta tako se tiho cuje da to nije normalno.. A i dalje taj sum pravi probleme.. :(

Sada pogledah i shvatih da se to zujanje cuje cim stavim cinc od kabla na mixer. :S
znaci ni da ga prikljucim, samo ga pipnem i ono krece zujanje. ne razumem u cemu je fora.. sada mi pada na pamet
samo to da kabl nije dobar.. :( a drugi kabl nemam, moram sutra da uzmem neki. :(

a sto se monitoringa tice ista stvar.. nista se ne cuje na zvucnicima kada kliknem na onaj mic. :(
[ acaradio @ 02.04.2011. 14:46 ] @
Pogledaj malo i starije teme o povezivanju miksete i PC-ja, ne vredi da bezbroj puta vrtimo u krug istu pricu.