[ Radovan__III @ 02.04.2011. 12:21 ] @
Da li je moguce izvrsiti placanje na IBAN racun u inostranstvu iz Srbije bez otvaranje defiznog racuna u nekoj od banaka ? Ili ako vec nije moguce preko koje banke bi radite IBAN placanje ( cifra je npr 90e )
[ navigare @ 03.04.2011. 10:48 ] @
mozes samo ako kupujes od firme a ti si pravno lice, ako gresim nek me neko ispravi
[ JankoNIS @ 03.04.2011. 10:55 ] @
Mozes i kao fizicko lice. Neka ti posalju invoice, sa time idi u Banku Intesu.
[ K o Z a K @ 03.04.2011. 15:45 ] @
Pozdrav,

treba da uplatim coveku 250e na racun u inostranstvu, nesto sam kupio od njega na ebay-u ali on nema firmu pa nema ni racun (invoice) da mi posalje.
Hoce mi praviti probleme u banci? Kako da opravdam slanje te sume na drugi nacin?

[ JankoNIS @ 03.04.2011. 21:26 ] @
To bi vec bio problem. Najbolje da odes u banku i pitas sta moze da se uradi.
[ Radovan__III @ 11.04.2011. 11:57 ] @
Citat:
Radovan__III: Da li je moguce izvrsiti placanje na IBAN racun u inostranstvu iz Srbije bez otvaranje defiznog racuna u nekoj od banaka ? Ili ako vec nije moguce preko koje banke bi radite IBAN placanje ( cifra je npr 90e )


Evo sam sebi iz prve ruke da odgovorim :D

- Nije moguce
- Morate imati defizni racun
- Morate biti vlasnik racuna a ne samo korisnik
- Najeverovatnije da salterski sluzbenik nece zati kako se transakcija radi, ali uz pomoc nadredjenog ili veceg broja radnika na kraju ce biti sve izvrseno
- Moguce je cekanje za papirologiju oko 15 min
- Provizija kod jedne veoma poznate banke ( da ne imenujem ) je 15e na 90e ( 0.6% transakcije + 1000 din za nesto , ebem li ga sta )