[ Stefan Markic @ 02.04.2011. 21:29 ] @
Ako koristite Firefox na Windowsu, kad god skinete neki sadržaj sa Interneta preko njega, anti virus će odraditi skeniranje tog sadržaja. Možete da podesite anti virus da ne skenira sadržaj koji je skinut sa Interneta (kao što sam ja), ali Firefox će ga verovatno naterati da odradi sken.

Ovo veoma iritira, jer se za vreme skeniranja Firefox ili zamrzne, ili počne super sporo da radi na nekoliko sekundi. Bez obzira na to koliko je veliki sadržaj koji ste skinuli (može biti mala slika ili neka velika aplikacija), sken će uvek trajati nekoliko sekundi (u retkim slučajevima i po nekoliko desetina sekundi), a browser će vam za to vreme biti skoro ili potpuno neupotrebljiv.

Možda nemaju svi ovaj problem, ali znam da ga većina ima. Mislim da nema potrebe za automatskim skeniranjem skinutog sadržaja, jer većina anti virusa danas ima real time protection, koji bi u svakom slučaju proverio fajl pre izvršavanja. Da bi skratili sebi muke sa ovim, unesite 'about:config' u address bar i pronađite 'browser.download.manager.scanWhenDone' stavku. Podesite vrednost sa 'true' na 'false' i to je to.

Nakon ovoga više nema ni trunke zamrzavanja ili usporavanja kada skinete nešto sa neta. ;)

[Ovu poruku je menjao Stefan Markic dana 03.04.2011. u 10:37 GMT+1]
[ Blaise De Vigenere @ 02.04.2011. 22:36 ] @
Upravo sam pokušao, vidim da mi je već bilo podešeno na "true". Međutim, i dalje mi zamrzne sve pri kraju svakog downloada... To kod mene znači ne radi... :(
[ Stefan Markic @ 03.04.2011. 09:39 ] @
Citat:
Blaise De Vigenere: Upravo sam pokušao, vidim da mi je već bilo podešeno na "true". Međutim, i dalje mi zamrzne sve pri kraju svakog downloada.


Izvinjavam se. Greškom sam napisao da treba promeniti vrednost sa 'false' na 'true', a podrazumevana vrednost je 'true'. Treba promeniti vrednost sa 'true' na 'false'.

Prepravio sam prvu poruku.
[ Blaise De Vigenere @ 03.04.2011. 11:09 ] @
E sad je već uspelo. Ovo mi je olakšalo download svakako. Hvala na savetu!
[ Goran Mijailovic @ 03.04.2011. 13:07 ] @
Citat:
Stefan Markic: Izvinjavam se. Greškom sam napisao da treba promeniti vrednost sa 'false' na 'true', a podrazumevana vrednost je 'true'. Treba promeniti vrednost sa 'true' na 'false'.

Prepravio sam prvu poruku.


Isto si izgresio i na jos jednom mestu na netu ;0)
[ Stefan Markic @ 03.04.2011. 13:20 ] @
Citat:
Goran Mijailovic: Isto si izgresio i na jos jednom mestu na netu


Ispravio sam i tamo. Prvo tamo, pa ovde.
[ Blaise De Vigenere @ 04.04.2011. 08:55 ] @
Podesio sam sve kao što je gore napisano ali mi je opet počeo zamrzavati sve kad bude pri kraju download-a. Ne skenira više viruse već jednostavno ostane 1% i onda blokira net na 15-ak sekundi. Da napomenem da se to dešava samo kod downloada datoteka koje imaju preko 15-20 mb (manje odmah završi, bez zamrzavanja). Kako to da ubrzam i sprečim da mi se sve blokira?
[ Stefan Markic @ 04.04.2011. 11:58 ] @
Je l' i dalje skenira skinut sadržaj na viruse? Ako ne skenira, onda još uvek ne znam do čega je.
[ Blaise De Vigenere @ 04.04.2011. 12:04 ] @
Ne skenira downloadovano na viruse, podesio sam onako kako si napisao. Sad jednostavno sve blokira kada ostane 1% do kraja downloada i nikako da završi, treba mu 10 - 15 sekundi (ali ponavljam, samo za veći download). U suštini isto se ponaša kao i kada mi je bilo podešeno da skenira sadržaj na viruse.
[ Blaise De Vigenere @ 05.04.2011. 11:47 ] @
Evo kako izgleda kada stane na kraju download-a



Recimo ovaj fajl je zadržao tako oko 20-ak sekundi i tek onda je završio. U međuvremenu je internet blokirao, nisam ništa mogao da radim.
Jel mogu nešto da uradim da to ubrzam?