[ zarkoj @ 02.04.2011. 23:47 ] @
Poz ljudi
Posto posedujem HTC tattoo i njegov fabricki softver na kome ne radi bluetooth.............trazio odgovarajuci rom ...........
Potrebno je da rootujem telefon............
Sve je to uradjeno preko racunara i dobio root u cmd-u.
Ali kad je trebalo da instaliram clockworkmod (cak je i to proslo u cmd-u) na telefonu mi ne prepoznaje verziju clockwork-a i pri tome mi ne da tj. nemam dozvolu da instaliram ili ti update-ujem niti bilo sta u ROM manager-u.
Znaci imam root u cmd i odatle prosao i clockworkmod 3.0.0.6 ali ne vidi ga ROM manager, kao da nije instaliran...........
Probao sam i sa starijom verzijom i nista isto se ponasa...............
Jedini problem je to i naravno instalirao sam terminal emulator da vidim kako tamo prolaze komande i tu se takodje zacudio da tu nemam dozvolu...........
Imam root na racunaru a na telefonu ne?????
Ako neko nesto zna......................javljajte....................
Hvala
poz
[ zarkoj @ 03.04.2011. 12:04 ] @
poz

Evo ljudi uspeo sam da sredim clockworkmod i instalirao uspesno.Korak napred u odnosu na juce.
Ali sad imam drugi problem.
Kopirao sam rom na sd card.Koji treba da pokrenem iz recovery i pre toga sve prolazi, fabricki reset i brisanje kesa ali kad treba da izaberem zip file tj.
rom koji treba da insatliram krene instalacija ali mi ispise error (status 7) installation aborted.
i tu staje svaka prica.Uradio sam beckup sitema pa sam vratio stari koji sam imao.
Ne razumem sta je ovde problem, zna li neko???
[ zarkoj @ 04.04.2011. 09:16 ] @
POz

Evo uaspesno otklonjeni svi nedostaci i na HTC Tattoo je sad android 2.3 na kome sve radi.

:))))))))))
[ LakiKG @ 04.04.2011. 13:47 ] @
Daj neko kratko uputstvo, da barem drugima bude lakse.
[ zarkoj @ 04.04.2011. 17:31 ] @
Bice upustva samo dok ga malo sastavim.........
Postvicu sve kako sta je trebalo raditi...........
Evo ja vec imam ceo dan 2.3 android i sve radi na njemu.Testirano je sve..............
Uskoro stize upustvo..............
[ nvukelic @ 04.04.2011. 19:54 ] @
Sve radi?! I kamera i radio, sve sve?! A kako se ponaša pod 2.3 obzirom na hardversku 'osakaćenost'?
[ miki069 @ 04.04.2011. 20:09 ] @
Kamera ne radi na kuvanim romovima, jer autori nemaju drajver za kameru.
Maksimum koji su uspeli da naprave je slikanje na slepo.
Ne vidiš šta slikaš na ekranu, škljocneš i on uslika.
Totalno neupotrebljivo.
[ zarkoj @ 04.04.2011. 21:09 ] @
poz
evo sklapam detaljno upustvo da vam posaljem sta i kako se radi.
Jer sam ja nailazio na probleme neke pa da vam to izostavim.........

ponavljam sve radi.Ovo je android 2.3 i mogu da kazem da je dosat brz.U odnosu na predhodnu verziju.
Svako ko koristi tattoo zna sta je advance task killer.Na predhodnom sam ja imao slobodno 100 mb.Za rad telefona.
Sada sa na ovom romu ima 50 sa svim instaliranim aplikacijama koje su potrebne i plus IGO i tako dalje.
I verujte mi radi mnogo mnogo brze cak i sa 50 mb manje u odnosu na 1.6

Veceras kacim upustvo ako stignem sve bas da sklopim.A ako ne onda sutra ujutru.

Kazem vam i ja sam naletao na razne rom-ove i nije bilo ok.Ne radi kamera, pa radio, pa gps.
Ovde sam sve testirao i sve radi normalno.

[ zarkoj @ 04.04.2011. 22:16 ] @
Uputstvo za root i flash HTC Tattoo-a sa 1.6 na 2.3 Gangenbread

http://wiki.cyanogenmod.com/in...=HTC_Tattoo:_Full_Update_Guide

Potrebno je prvo podesiti SDK i ADB da bi se moglo raditi sa talefonom preko USB-a iz "Command prompt-a"

SDK: http://developer.android.com/sdk/index.html
instalirati recimo u folder C:\android-sdk-windows

Control Panel => System Properties (Windows XP) ili System (Windows Vista/7).
pa Advanced settings;
Windows XP: => Advanced tab.
Windows Vista/7: => Advanced system settings on the left.
Click na Environment Variables.
Pod "System variable" delom, u okviru "Path" dodati u system path u putanju do SDK tools i platform tools tj:
u path na kraj dodati
;C:\android-sdk-windows\platform-tools;C:\android-sdk-windows\tools

Nakon ovoga nakaciti telefon i prebaciti ga u USB debuging mod i otvoriti Command Prompt na racunaru i ukucati komandu:
adb devices
trebao bi da se dobije odgovor o prikacenom telefonu sto je potvrda da adb radi i da se moze poceti sa rootovanjem.

Ako adb ne radi onda ne valja system path pa se moze i otvoriti command prompr u folderu
C:\android-sdk-windows\platform-tools u kojem se nalzi adb.exe pa ce da radi.

1.
ROOT:

skinuti m7 i su fajlove i kopirati ih u direktorijum: C:\android-sdk-windows\platform-tools
Link za skidanje i uputstvo
http://wiki.cyanogenmod.com/in...=HTC_Tattoo:_Full_Update_Guide

Nakon toga redom kucati sledece komande jednu po jednu i pratiti da nema gresaka:
adb shell "mkdir /data/local/bin"
NAPOMENA: ako javi gresku znaci da direktorijum postoji pa se moze nastaviti dalje
adb push m7 /data/local/bin/
adb push su /data/local/bin/
Sad se kacimo na telefon:
adb shell
cd /data/local/bin
chmod 755 m7
proveriti sa: ls -l da li fajl m7 ima 755 (-rwx r-x r-x)
while ./m7 ; do : ; done
nakon ovoga bi trebalo da se dobije # sto je znak da je dobijen trenutni root. U slucaju gresaka ponoviti ove korake dok se ne dobije # posle ove while komande.

export LD_LIBRARY_PATH=/system/lib
export PATH=/system/bin
id
Trebalo bi da se dobije dugacka linija a na pocetku nesto ovako uid=0(root) gde je najvaznije ovo root sto znaci da je trenutno korisnik root ulogovan.
Nastaviti rad sa su fajlom
chmod 755 su
proveriti sa: ls -l da li fajl su ima 755 (-rwx r-x r-x)
while 'true' ; do ./m7 ; done
nakon ovoga se moze desiti da ne prepoznaje nijednu komanu pa cak i najprostije kao sto je ls (ls not found).
Ako se to desi uneti ponovo ovu komandu:
export PATH=/system/bin
proveriti da li radi ls recimo(ako se dobije lista fajlova onda je sve ok i moze se nastaviti)
NASTAVAK:
chown root.root su
proveriti sa ls -l da li fajl su ima vlasnika root i grupu root
chmod 4755 su
mount -o rw,remount /dev/block/mtdblock5 /data
mount -o rw,remount /dev/block/mtdblock3 /system

TELEFON TRAJNO ROOTOVAN :) :) :) :) :)

2.
Instalacija ClockworkMod Recovery

Skinuti flash_image i ClockworkMod Recovery sa prethodno navedenog sajta:
http://wiki.cyanogenmod.com/in...=HTC_Tattoo:_Full_Update_Guide

Prekinuti konekciju sa telefonom i prebaciti ga u storage mod da bi se moglo kopirati na karticu

Kopirati flash_image u C:\android-sdk-windows\platform-tools
Kopirai skinuti ClockworkMod Recovery (recovery-clockwork-3.0.0.6-click.img) u root sd kartice.
Nastaviti sa komandama u Command Prompt-u

adb push flash_image /data/local/bin/
adb shell
su
ovde mora da se dobije # sto je znak da je root korisnik
cd /data/local/bin/
chmod 755 flash_image
flash_image recovery /sdcard/recovery-clockwork-3.0.0.6-click.img
Ako se ovde dobije greska da se ne moze upisati tj. da nema memorije to je znak da je system read only pa se mora prebaciti u read write. Za ovaj problem skinuti tattoo-hack.ko
http://forum.xda-developers.co...hread.php?t=635961&page=25
i kopirati ga u
C:\android-sdk-windows\platform-tools
sa CTRl+C prekinuti rad u Command promptu i komandom
adb push tattoo-hack.ko /data/local/bin
adb shell
su
sad uneti komadnu koja ce da promeni sistem u read write
insmod /data/local/bin/tattoo-hack.ko
nako toga moze flash_image
/data/local/bin/flash_image recovery /sdcard/recovery-clockwork-3.0.0.6-click.img
ako ne prijavi nikakvu gresku onda je Clockwork Mod Recovery instaliran :) :) :) :) :)

3.
BACKUP


Preko Rom managera koji se moze instalirati sa marketa uraditi backup za svaki slucaj a cak i ako sve prodje ok iz njega se mogu kasnije izvaditi svi kontaki i poruke iz telefona
Pratiti uputstvo za backup sa sajta:
http://wiki.cyanogenmod.com/in...=HTC_Tattoo:_Full_Update_Guide
Nama nije radio metod preko rom managera vec smo koristili manuelni metod preko recovery-ja
(drzati home i power dugme dok se ne upali telefon u recovery modu) odabrati backup i cekati da se zavrsi

po zavrsenom backupu moze se nastaviti ali je preporuka da se backup prebaci na racunar pre nastavka rada da bi mogao da se vrati u slucaju da se nesto osteti pri flashovanju

4.
Flashing Gangerbread konacno


Skinuti CanogenMod
http://mirror.dal.tdrevolution...tly/click/cm_click_full-34.zip
Skinuti google apps addons ako zelite
http://android.d3xt3r01.tk/cya...s/gapps-gb-20110307-signed.zip

Kopirati ih na root sd kartice.
I ovde postoji dva metoda sa ili bez ROM managera
Ja sam koristio mertod bez.
Ugasiti telefon pa ga upaliti u recoverty modu (drzati home i power dugme dok se ne upali telefon u recovery modu)
redom raditi sledece korake:
Wipe data/factory reset.
Wipe cache partition.
Install zip from sdcard.
Choose zip from sdcard
odabrati skinuti canogen mod fajl cm_click_full-34.zip
kad se zavrsi novi sistem je instaliran :) :) :) :) :)
Ponoviti
Install zip from sdcard.
Choose zip from sdcard
za google apps fajl, nakon cega je instaliran i google paketi i telefon se moze resetovati i uzivati u novom i mnogo boljem telefonu ;) :) :) :) :)

Evo detaljno do najsitnijih detalja.............
Meni je proradio posle dosta muke i dosta vremena provedenog pored racunara.
2 dana sam radio i napokon uspeo.
Ovo upustvo je bez tih gresaka znaci da bi trebalo da radi bez problema..........

VAZNO: NE ODGOVARAM ZA EVENTUALNE NASTALE GRESKE ILI OSTECENJA SISTEMA

Evo ljudi sta da vam kazem SRECNO!!!!!!!!!!!!
[ zarkoj @ 06.04.2011. 09:22 ] @
poz

Ljudi voleo bi da znam ako je neko nesto pokusao da li mu je uspelo i kakva su sikustva sa novim 2.3 androidom.
Za sada meni super radi. Bez problema. Veoma sam zadovoljan.

poz
[ esad1984 @ 06.04.2011. 23:28 ] @
Zdravo Druze je mi mozes pomoci oko HTC G1 da instaliram noviji android!¨? poozz
[ zarkoj @ 07.04.2011. 09:49 ] @
Citat:
esad1984: Zdravo Druze je mi mozes pomoci oko HTC G1 da instaliram noviji android!¨? poozz


Mislim da je postupak isti za sve androide.Ali se nisam isprobao sa tim.Drugacije je kad bi imao taj telefon.Ali za sad ne zanm sta da ti kazem.
Ako krenes da radis na svoju ruku radis, ipak je drugacije kad si prosao sve to na nekom telefonu.

Jedna stvar za tattoo.Slobodna radna memorija je 80 mb.ne zaboravite da restartujete telefon kad zavrsite sve i prvi put pokrenete 2.3.
Ja sam upravo sad to uradio i radna memorija je 80 mb.A bila je 50 mb.
Za sad je sve ok.
poz



[Ovu poruku je menjao zarkoj dana 07.04.2011. u 11:07 GMT+1]
[ tesomax @ 22.04.2011. 21:19 ] @
Evo i ja sam uspio da instaliram i radi sve kako treba.

Malo je bilo mucenja ali na kraju se isplatiolo i radi sve kako treba. Da li ce ostati sve dobro to cemo vidjeti vremenom.
[ zarkoj @ 23.04.2011. 11:35 ] @
Drago mi je da je jos neko uspeo..........:)

Za sad meni radi extra bez ikakvih problema i nedostataka.........

Nekad je potrebno ponoviti neke korake vise puta sto se tice root-ovanja da bi root prosao.
Sto?........Ne znam ali tako je kod mene bilo tek iz 4 puta.........

[ Dukca @ 23.04.2011. 21:23 ] @
Jedno konkretno pitanje, zato prilikom prvih koraka
adb push m7 /data/local/bin/ on prijavljuje sledecu gresku : cannot stat `m7`: No such file or directory ?

Molim za hitan odgovor, zelim sto pre da odradim ovo, pa da uzivam u naprednijoj verziji tattoo-a :D
[ zarkoj @ 24.04.2011. 11:37 ] @
HRISTOS VSKRESE !!!!!!!!!!

Push komanda ti je copy.............
Jednostavno odakle kucas komandu u tom direktorijumu ti se ne nalazi m7........
[ Dukca @ 24.04.2011. 11:59 ] @
VAISTINU VOSKRESE!

Razumem ja sta je push, al` kad odradim taj prvi korak on mi izbaci "cannot stat `m7`: No such file or directory ?"

Jel to normalno, jel trebad a nastavim dalje ili?

Izvinjavam se sto sam dosadan sa pitanjima, al ovo mi je prvi put da rootujem fon, i voleo bi da ispadne dobro.....

[ Dukca @ 24.04.2011. 13:01 ] @
dobio sam privremen root al mi sad prijavljuje da ne moze da nadje su, sta da radim???/
[ zarkoj @ 24.04.2011. 13:40 ] @
Citat:
Dukca: VAISTINU VOSKRESE!

Razumem ja sta je push, al` kad odradim taj prvi korak on mi izbaci "cannot stat `m7`: No such file or directory ?"

Jel to normalno, jel trebad a nastavim dalje ili?

Izvinjavam se sto sam dosadan sa pitanjima, al ovo mi je prvi put da rootujem fon, i voleo bi da ispadne dobro.....


Ne to nije dobro.Problem je u tome sto cmd ne otvaras iz direktorijuma gde ti je kopiran m7.
To ti je problem.Znaci moras da imas m7 kopiran u direktorijum odakle pozivas cmd.

Citat:
Dukca: dobio sam privremen root al mi sad prijavljuje da ne moze da nadje su, sta da radim???/


Nastavi dalje po upustvu.Da dobijes permanent root.Samo prati pazljivo i polako upustvo i bice sve ok.
Bas imas u upustvu taj deo u slucaju da se to desi, kao i meni sto se deilo..........pogledaj i procitaj......
[ Dukca @ 24.04.2011. 13:51 ] @
sad sam kod
adb push flash_image /data/local/bin/
adb shell
su
i posle ovog su on mi kaze permision denied.
[ zarkoj @ 24.04.2011. 14:42 ] @
Citat:
Dukca: sad sam kod
adb push flash_image /data/local/bin/
adb shell
su
i posle ovog su on mi kaze permision denied.


Ti nisi dobio permanent root????
Kreni od pocetka lepo polako.....sve redom i moras da donijes trajan root.Nekad je potrebno, kao sto sam napisao, da se vise puta ponove koraci.......sto?.......
nemam pojma cak sam i cuo da ima veze sa baterijom i da se telefon lakse root-uje kad je baterija skoro prazna......
Kazem ti moras da dobijes trajan root da kasnije ne bi dobio takve poruke tj. greske......
[ Dukca @ 24.04.2011. 19:11 ] @
kako znam da sam dobio trajan root? odradio sam sve korake
evo ponovicu jos par puta
[ zarkoj @ 24.04.2011. 19:32 ] @
Kad god udjes u cmd i kad kucas komandu su moras da dobijes #..........
A moze i drugi nacin..........
ROM MANAGER koji se installira sa marketa i kad udjes u njega a on ti dozvoli da radis sve..........tj. startujes ga a on ne izbaci da ti telefon mora biti root-ovan da bi radio u njemu......
[ Dukca @ 24.04.2011. 19:35 ] @
Aj mi objasni preko ROM menager-a leba ti, ovako se vrtim u krug, mislim da sam probao 10 puta ... Ne ide :/

while 'true' ; do ./m7 ; done
nakon ovoga se moze desiti da ne prepoznaje nijednu komanu pa cak i najprostije kao sto je ls (ls not found).
Ako se to desi uneti ponovo ovu komandu:
export PATH=/system/bin
proveriti da li radi ls recimo(ako se dobije lista fajlova onda je sve ok i moze se nastaviti)
ja posle ove gore unesene komande dobijem umesto # > probaosam sa export PATH=/system/bin al i dalje ostaje #

jel to treba tako ili?

[Ovu poruku je menjao Dukca dana 24.04.2011. u 21:01 GMT+1]
[ zarkoj @ 24.04.2011. 21:11 ] @
Pazi kad startujes rom manager.......i ako ti on ispise da telefon mora da bude root-ovan onda telefon nije root-ovan..........ukoliko se startuje ok onda si uspeo.

A to sto si napisao moze se desiti da ne radi nijedna komanda, tako je meni bilo ali posle ovog postupka je ok........
[ Dukca @ 24.04.2011. 21:38 ] @
Pa ROM menager prijavljuje da nije rootovan, a ne znam sta da radim ponovio sam postupak koji si rekao i nista...
[ zarkoj @ 24.04.2011. 21:46 ] @
To je problem.......znaci nije root-ovan............

Sta da ti kazem sem da ponovis to lepo sve iz pocetka ...........jednostavno negde preskaces neki deo ili mozda pravis neku malu gresku...........
znam da ti to izgleda neverovatno ali kad nesto pokusavas vise puta cini ti se da ides sve redom ali nije tako..............
ja se secam da sam te noci kasno ostao i ima istu gresku tj. nisam imao #
A ujutru kad sam ustao sve je proslo ok...........
Samo polako ..............

Ako su ti file-ovi kopirani kako treba onda samo vrti petlje dok ne dobijes #
[ tesomax @ 25.04.2011. 15:25 ] @
Najbolje je da ne zatvaras prozorcic comm prompt kad udjes u root telefona, nego samo otvoris novi comm prompt i prebacujes. Imas i ovu opciju da prebacis sva cetiri programcica odjednom na telefon znaci "m7" "su" "flash_image" "tattoo-hack.ko" i onda probaj redom da kuckas komande kao u upustvu. Tako ja radim. bitno je da telefon ostane u root
[ tesomax @ 25.04.2011. 15:46 ] @
Najbolje je da ne zatvaras prozorcic comm prompt kad udjes u root telefona, nego samo otvoris novi comm prompt i prebacujes. Imas i ovu opciju da prebacis sva cetiri programcica odjednom na telefon znaci "m7" "su" "flash_image" "tattoo-hack.ko" i onda probaj redom da kuckas komande kao u upustvu. Tako ja radim. bitno je da telefon ostane u root
[ Dukca @ 26.04.2011. 20:31 ] @
Hvala Svima na Nesebicnoj podrsci...Rootovanje uspelo ... Telefon radi kao zmaj...Pozdrav I Hvala ....Dukca...
[ zarkoj @ 26.04.2011. 22:00 ] @
Jos jedan uspesno odradjen rom :))))))))))........
[ MPesic @ 22.05.2011. 23:29 ] @
Ja sam dosao do dela kada trebam ukucati flash_image recovery /sdcard/recovery-clockwork-3.0.0.6-click.img ali mi izbaci obavestenje da flash image nije pronadjen :S
[ MPesic @ 25.05.2011. 03:35 ] @
Jedan mali update: uspeo sam koristeci komandu ./flash_image recovery /sdcard/recovery-clockwork-3.0.0.6-click.img
[ aleksabravo @ 27.05.2011. 13:03 ] @
pozdrav...jel moze neko ponovo da postavi link jer ovaj ne radi http://mirror.dal.tdrevolution...tly/click/cm_click_full-34.zip
[ Zoran Milovanovic @ 27.05.2011. 15:40 ] @
Druze, izvoli ovde: http://www.cyanogenmod.com/devices/htc-click-tattoo

Odaberi Stable ROM ukoliko ne zelis da se experimentises (moguce je da neke stvari nece raditi na experimental/nightly).

Preuzmi i GoogleApps (market, maps, gtalk..) http://wiki.cyanogenmod.com/in...tle=Latest_Version#Google_Apps (dole pri dnu)

Takodje, poseti i Wiki page.


Pozdrav i srecno.
[ stevasrs @ 26.06.2011. 15:30 ] @
joj ljudi...katastrofa...ne mogu dalje...tu sam vec dva dana...
pomagajteeee
dolazim do koraka gde kucam flash_image recovery /sdcard/recovery-clockwork-3.0.0.6-click.img ali mi govori error opening /sdcard/recovery-clockwork-3.0.0.6-click.img No such file or directory...
Pokusao sam i ovo sa dodavanjem ove tacke ispred...ali ne ide...tada mi javlja .flash_image: not found
sta i kako sada i dalje?...
hvala unapred.
[ stevasrs @ 27.06.2011. 22:33 ] @
uspeo...reseno...savrseno radi...samo sto mi se cini da mi je mnogo teze kuckati poruke...mislim na kalibraciju.......
[ zarkoj @ 27.06.2011. 23:02 ] @
Poz

Vidim da si uspesno resio problem...........verovatno neka mala greskica...........

Jedino sto zameram ovom ROM-u jeste nedostatak klasicne tastature za kucanje poruka, jer postoji samo QWERTY tastatura a ukoliko drzite telefon uspravno teze ju je koristiti.........

E sad ima na marketu da se skine Gingerbread keyboard koja je preciznija za kucanje..........ali i dalje nam classic keyboard..........

Da nije neko slucajno nasao dobru aplikaciju ili nesto drugo pa je dobio classic tastaturu za kucanje poruka..........

Drago mi je da radi ok..........za sada i kod mene radi bez problema ..........
[ stevasrs @ 28.06.2011. 15:31 ] @
da...posle malo mucenja uspeo sam...ali moram da priznam da je upustvo savrseno...extra je sve objasnjeno tako da stvarno...sve pohvale....
jedno pitanje...mozda je malo glupo...ali...moram da pitam...
ako se desi recimo da zelim neki noviji od ovog da ubacim...od kog koraka pratim upustvo?...
pozzz
[ Zoran Milovanovic @ 28.06.2011. 16:46 ] @
Od trojke. Znaci backup, pa flesovanje novim ROM-om. Mada ako imas velika *balls*, mozes odmah na flesovanje. ;-)

Pozdrav.
[ stevasrs @ 28.06.2011. 17:26 ] @
hvala :) ...inace i ovo sam odradio bez backupa-a... :) ...
[ zarkoj @ 15.07.2011. 16:58 ] @
Poz drustvo...........

Evo jedno pitanje?? ili vise???

Kako i sta koristite za ukljucivanje i iskljucivanje 3G-a...............
Ja koristim APNdroid ali mi nesto baguje na 2.3 androidu nece uvek da uljuci i iskljuci............
Drugo video sam na intertnetu da ima onaj sat sto je bio na 1.6 sa vremenom itd..............voleo bi da mogu to da stavim na ovaj 1.6...........
E da kako idu podesavanja za 3G, gprs itd............sve sto treba..........
A za ostalo ako se setim setim.........pa cu pitati..........????
Hvala poz
[ hexter @ 18.07.2011. 08:25 ] @
Citat:
zarkoj: Kako i sta koristite za ukljucivanje i iskljucivanje 3G-a...............


Data Enabler

besplatni widget sa Market-a...
[ pedjac @ 25.07.2011. 08:13 ] @
Sve sto vas zanima u vezi htc tattoo-a mozete naci ovde
[ kibobb @ 16.02.2012. 01:37 ] @
Vec par dana pokusavam da instaliram 2.3 po uputstvu. Pri ulasku u recovery, nakon izbora cm_click_full-34.zip instalacija dodje do polovine, a zatim puca, dobijam poruku STATUS 7!!! Kako da proguram celu instalaciju???
Imam dve sumnjive situacije kod:
flash_image recovery /sdcard/recovery-clockwork-3.0.0.6-click.img
Dobijem gresku illegal instruction. Skinuo sam tattoo-hack.ko
i kopirao ga u
C:\android-sdk-windows\platform-tools
i pratio uputstvo, ali kod
insmod /data/local/bin/tattoo-hack.ko
dobijam poruku file allready exists
nakon toga flash_image /data/local/bin/flash_image recovery /sdcard/recovery-clockwork-3.0.0.6-click.img
prijavljuje illegal instruction!!!

Bio bih jako zahvalan na odgovoru, vidim da je Zarko imao slican problem koji je resio!
[ karadima @ 17.02.2012. 08:45 ] @
Ja sam imao isti problem.
Resio sam ga tako sto sam root-ovao telefon po uputstvima sa sledeceg linka

http://forum.xda-developers.co....php?p=5835675&postcount=1
Covek je uradio oneclick batch fajl za to.

Kada zavrsis root-ovanje sa ovime, nastavi normalno po redu kako je objasnjeno u ovom postu.

Nadam se da ce ovo da ti pomogne.
[ kibobb @ 18.02.2012. 11:48 ] @
Posle toliko muka, resio sam problem! Resenje je u koriscenju drugog recovery fajla!
Koristio sam recovery-clockwork-5.0.2.0-click, i drugi tattoo-hack.ko i proradilo je! Izgleda da recovery 3.0 nece da radi sa cyanogen mod 7.1( update-cm-7.1.0.1-click-signed.zip)!
Bez obzira na sve vredelo je truda!
Karadima, hvala na brzom odgovoru!
[ bunusewcani @ 26.02.2012. 12:13 ] @
ja pokusavam brate...ali nikako da uspem...:D.....ako mozes na skayp...da mi objasnis,...ako imas vreme....:D
[ bunusewcani @ 26.02.2012. 12:19 ] @
ja pokusavam brate...ali nikako da uspem...:D.....ako mozes na skayp...da mi objasnis,...ako imas vreme....:
[ kibobb @ 27.02.2012. 14:39 ] @
Opisi dokle si stigao, pa cu ti dati instrukcije za dalje!
[ pedjatdi @ 29.02.2012. 13:22 ] @
Rutovao sam tattoo po uputstvu, instalirao clockworkmod recovery 3.0.2.7 po uputstvu, prebacio zadnju verziju CyanogenMod update 7.1.0.1 na sd karticu i google apps takođe (zip fajlove, nisam ih raspakivao) i kad uđem u android system recovery pomoću Home+Power tastera prilikom uključivanja, odradim wipe data/factory reset i wipe Dalvik-cache, odem na Flash zip from sd card i označim CyanogenMod update 7.1.0.1 sa sd kartice posle par sekundi izbaci poruke: opening update package pa verifying update package i onda izbaci (Status 7) Installation aborted.
Probao sam da ubacim i starije stable verzije CyanogenMod update-a kao 7.1.0 i 7.0.1 ali je isto.
Gde grešim?
[ kibobb @ 29.02.2012. 13:57 ] @
Moras da koristis recovery-clockwork-5.0.2.0-click!! Ja sam morao da koristim i drugi tattoo-hack.ko, jer mi je prijavljivao neku gresku pri root-u! Ti probaj samo sa drugim recovery fajlom, ako budes imao problema okacicu tattoo-hack.ko koji sam koristio!

Izguglaj ili skini sa:

http://rapidlibrary.com/files/...click-img_ulz99evcwti89on.html

[ Zoran Milovanovic @ 29.02.2012. 14:04 ] @
Jep, instaliraj novi recovery, kao sto ti kibobb kaze. U tvom trenutnom, nesto ne stima, proverom paketa, shvata da to nije odgovarajuci update fajl (.zip) za tvoj uredjaj.

Nabaci mu novi CWM i sve ce biti ok.

Naravno .zip fajl nemoj raspakivati. Dobro si postupio, ali cisto da ne dolazis u zabludu da je mozda tu problem.
[ pedjatdi @ 01.03.2012. 07:13 ] @
@kibobb
Ne ide sa recovery-clockwork-5.0.2.0-click!! Ako mozes postavi taj tattoo-hack.ko koji si koristio da probam i kratko uputstvo sta sa njim. I u tom slučaju odakle bi trebalo da krenem? Da napomenem da sam telefon root-ovao po uputstvu sa xda http://forum.xda-developers.co....php?p=5835675&postcount=1 to je onaj oneclick batch fajl, možda i to ima neke veze. Mislim da je tom prilikom korišćen neki tatto-hack.ko

[Ovu poruku je menjao pedjatdi dana 01.03.2012. u 08:45 GMT+1]
[ kibobb @ 02.03.2012. 12:47 ] @
Ako sam dobro razumeo, ti nisi rucno rutovao, nego preko neke aplikacije? Mislim da je to problem, vise sam naklonjen postupku korak po korak! Koristi uputstvo sa prve stranice ove teme, i sve ce proci ok! Jedino moras da koristis recovery koji sam ti dao i tattoo-hack sa adrese http://www.mediafire.com/?99rmvhkbpkmjowo Obrati paznju kakvu gresku ti izbacuje, pa izguglaj ili okaci na forum!
[ pedjatdi @ 03.03.2012. 16:01 ] @
Odradio sam sve ali tek sad stizem da napišem. Rutovao sam telefon po uputstvu sa http://forum.xda-developers.co....php?p=5835675&postcount=1 tj. preko one aplikacije RootTattoo1Click_Recovery_2010-03-18_Mvx.zip - [Click for QR Code] date u toj temi s tim sto sam kad sam raspakovao datoteku na C disk u folderu C:rtattoo/sdcard umesto fajla recovery.img postavio recovery-clockwork-5.0.2.0-click i samo ga preimenovao u recovery.img. Na taj način sam rutovao telefon i instalirao noviji recovery jer sa onim koji je prvobitno bio tu nisam mogao da instaliram CyanogenMod update 7.1.0.1. Ostalo je prošlo bez problema po uputstvu sa prve strane. Tako da sada imam android 2.3.7 i za sada lepo radi. Nedostaje mi jedino onaj fabrički HTC sense pa sad isprobavam ove widget-e sa marketa i tražim neki najsličniji njemu.
Takodje, podesio sam task menager da mi ubija neke procese na 3 sekunde jer sam video da npr. Facebook se ponovo startuje tj. pokaže u task manager-u po otključavanju telefona iako je pre toga "ubijen" i nije više korišćen. Sad mi slobodna memorija stoji na 60-70 MB a imam najosnovnije programe instalirane.
[ Zoran Milovanovic @ 03.03.2012. 16:25 ] @
Android sam brine o pozadinskim procesima, odnosno o memoriji itd, ti ga ubijes, android ga sam startuje, tako u stvari trosis vise baterije (ubijanje/startovanje procesa), ostavi to sistemu. Ukoliko neke procese ne zelis da uopste imas startovane najbolje da im nekom od aplikacija za tu namenu, zabranis podizanje (start up) sa sistemom. Koristio sam ovu neko vreme ranije: https://market.android.com/det...d=cn.opda.a.phonoalbumshoushou
[ bunusewcani @ 07.03.2012. 12:43 ] @
ja ovo nema sanse da odradim.....nek ostane stari sistem sta da se radi kad ne umem..:D
[ Zoran Milovanovic @ 07.03.2012. 15:21 ] @
Jesi li uopste pokusao? Mozda kad pogledas uputstvo postavljeno na prvoj strani izgleda komplikovano do kraja, ali korak po korak, lagano, ukoliko zaglavis negde, pitas ovde (konkretno) i neko ce sigurno pokusati da ti pomogne.
[ bunusewcani @ 08.03.2012. 15:31 ] @
pa ustvari i nisam ni pokusao a kad pogledam strah me majke mi...hahhaa...a ako nesto lose odradim...jel mogu nekako da se vratim na star sistem i sta treba da uradim
[ wujaymarkoff @ 20.03.2012. 01:08 ] @
Ja sve sam odradio preko 1ClickRootAndClockWorkMod5.0.2.0 aplikacije. Otpakujete samo taj rar fajl na c: (C:\rtattoo) pokrenete RecoveryTattoo.bat i pratite uputstva (ne treba nista da se kucka i mlati sa promtom). Kad se to odradi imate trajno rutovan telefon i instaliran ClockworkMod Recovery. Najvaznije od svega (mozda ce nekome izgledati smesno) obavezno ukljucite usb debugging mode i stay awake opcije i iskljucite HTC Sync na kompu.
Ostatak posla je rutinski. Udjete u recovery mode (home + taster na paljenje) odradite prvo backup, onda wipe cache i data pa instalacija ona dva fajla (update-cm-7.1.0.1-click-signed.zip i gapps-gb-20110828-signed.zip koje prethodno naravno kopirate na sd karticu).

Probstio sam brdo sajtova i uputstava, oci su mi otpale dok nisam uspeo da sredim telefon i sad imam CyanogenMod 7, zaista preporuka , neuporedivo brzi telefon, baterija duze traje, blutut i brdo aplikacija koje se nisu mogle instalirati na fabrickoj verziji Androida!

[Ovu poruku je menjao wujaymarkoff dana 21.03.2012. u 13:18 GMT+1]
[ irizanin @ 29.03.2012. 01:46 ] @
Ja sam odradio sve bez problema i HTC Tattoo sada lepo tera Android 2.3.7, jedina začkoljica koju sad vidim jeste da ne radi Wi-Fi. Telefon vidi svaku mrežu ali ne može da se konektuje(ne mislim na zaključane mreže već moju kućnu bežičnu mrežu). Na fabričkom softweru WI-Fi je odlično radio, ali sada jednostavno pokušava 2 - 3 puta da se konektuje i ne uspeva sa verifikacijom IP adrese moje bežične mreže i zatim se dissable-uje.

Da li iko ima ovaj problem i ima li rešenja uopšte???
[ Dimitrijus @ 29.05.2012. 18:25 ] @
zdravo ...ja sam nov ovde....imam strasan problem, zaglavio sam se jos na pocetku....jos kod ovoga...

"Nakon ovoga nakaciti telefon i prebaciti ga u USB debuging mod i otvoriti Command Prompt na racunaru i ukucati komandu:
adb devices "

pokazuje mi gresku....a i ovo drugo ne pomaze

"Ako adb ne radi onda ne valja system path pa se moze i otvoriti command prompr u folderu
C:\android-sdk-windows\platform-tools u kojem se nalzi adb.exe pa ce da radi."

mucim se vec danima, ali nista...unapred hvala
[ Zoran Milovanovic @ 29.05.2012. 19:16 ] @
Gde si ti instalirao adb? Ne mora da znaci da je u C:\android-sdk-windows\platform-tools, ukoliko si nesto izmenio prilikom instalacije ili je u novoj instalaciji promenjena defaultna putnanja..

Proveri gde se tacno nalazi adb.exe.

Takodje, umesto sto si napisao "izbacuje gresku", iduci put napisi konkretno koju gresku. ;-)

Poz.
[ Dimitrijus @ 29.05.2012. 19:37 ] @
kada sam povezao mob. i pc, automatski se isntalirao adb, tj kada sam otisao na device menager, tu nije bio zuti znak pitanja, vec kao da je vec instaliran, a ja sam mu ubacio skinuti driver , koji ide u C:\android-sdk-windows\extras\google\usb_driver\, koji se skida sa neta, android_winusb.inf ..... a greska koju izbacuje je: 'adb' is not recognized as an internal or external comand, operable program or bach file.

pozz i hvala
[ Zoran Milovanovic @ 29.05.2012. 21:39 ] @
Hajde ponovo, gde ti se nalazi adb.exe fajl? Kopiraj celu putanju.
[ Dimitrijus @ 29.05.2012. 21:49 ] @
C:\Program Files\Android\android-sdk\platform-tools

evo putanje...
[ Zoran Milovanovic @ 29.05.2012. 22:56 ] @
C:\Program Files\Android\android-sdk\platform-tools - kod tebe.

C:\android-sdk-windows\platform-tools - kod lika koji je pisao upustvo.

Prilagodi taj korak. Umesto njegove putanje, stavi svoju.

Ili jednostavno, udji u cmd, uz pomoc komande cd udji u C:\Program Files\Android\android-sdk\platform-tools direktorijum, pokreni komandu "adb devices". I nastavi dalje.




[ Dimitrijus @ 30.05.2012. 15:44 ] @
kada to uradim on mi izbacue gresku: "the sysetm cannot find the path specified", nesto nije kako treba , ili ja gresim ili je ovo neizvodljivo.
[ BBUUCCAA @ 04.09.2013. 13:41 ] @
Pozdrav svima.
Imam problem sa HTC TATTOO video sam na nekom forumu kako rootovati android na 2.3.7 uradio sam ovo:
Root-ovao sam tel. sa Universal androoot i oabrao super dopustanja, instalirao sam rom manager
flesovao na clockwork mod, onda isao na All clockworkmod recovery i vratio na verziju 3.0.0.6
zatim napravio Backup na Backup curent rom, paprebacio rom na root sd kartice,zatim u rom manageru
isao reboot into recovery,zatim na wipe data/factory reset a zatim update sdcard i update.zip(clockwork mode). Nakraju se tel. samo upalio i pojavio se natpis TATTOO i namoze dalje nista da se radi, ne moze ni da se iskljuci isao sam i na (volume down i home) pojavi se hboot i nista isao sam i na fastboot i tu se nedesava nista. Interesuje me dali mogu nekako da ga vratim na fabrickisoftwer ili da ubacim neki drugi. Unapred hvala
[ Zoran Milovanovic @ 04.09.2013. 15:10 ] @
Flesuj ponovo recovery iz fastboota (neki cw koji provereno radi)



potrebni su ti android sdk i fastboot drajver

Posle toga, kada osposobis recovery flesuj drugi ili isti ROM. A takodje mozes vratiti i backup sa SD kartice.


To je to.
[ BBUUCCAA @ 06.09.2013. 00:11 ] @
Uradio sam to. Prvo mi je pisalo waiting for devices onda sam izvadio bateriju pa upalio tel.
i usao u fastboot i sad mi pise: error: cannot load "recovery.img" : Unknown error
Sta treba da radim.
[ Zoran Milovanovic @ 06.09.2013. 12:38 ] @
A kada ukucas "fastboot devices", da li se odazove tvoj fon?

Ako je to ok, onda je verovatno problem sto se recovery fajl ne nalazi u istom direktorijumu gde i fastboot, znaci probaj ovako "fastboot flash recovery C:\putanja\do\recovery\fajla.img" ili jednostavno prekopiraj recovery.img (ili kako se vec zove fajl) u istom direktorijumu gde je i fastboot.exe i probaj ponovo sa tacnim nazivom/putanjom do fajla.


[ BBUUCCAA @ 06.09.2013. 16:00 ] @
Kada kucam fastboot device
usage: fastboot [ <options>] <comand>

comands: update <filename> reflash devices from update.zip
flashall flashboot + recovery + sistem
flash <partition> [<filename>] write a file to a flash partition
erase <partition> erase a flash partition
format <partition> format a flash partition
getvar <variable> display a bootloader variable
boot <kernrl> [<ramdisk>] download and boot kernel
flash:raw boot <kernel> [<ramdisk>] create boot image and flash it
devices list all conected devices
continue continue with autoboot
reboot reboot device normaly
reboot-bootloader reboot device into bootloader
help show this help mesages

options:

-w erase userdata and cache <and format if suported by partition type>

-u do not first erase partition before formating

-s <specific device> specify device serial number or paths to device port

-l with "device", list device paths

-p <product> specify product name

-c <cmdline> override kernel comandline

-i <vendor id> specify a custom USB vendor id

-b <base_addr> specify a custom kernel base addres.
default:0x10000000
-n <page size> specify the nand page size.default:
2048
-s <size>[K:M:G] automatically sparse files greater than
size. 0 to disable

Nisam mogao da nadjem recovery.img nego sam skinuio sa neta neki kad sam ukucao fastboot flash recovery recovery.img pise:
sending "recovery" <220kb>...
FAILED <remote: not alow>
finished. total time. 0.000s
u SDK u platform tools asam samo nasao boot.img pokusao sam i sa nji ali isto.