[ zivanicd @ 04.04.2011. 02:07 ] @
Jel probao neko da koristi MT Netflow za IP Billing ???

Ntop izgleda simpaticno... samo jos kad bi mogao da sabira ;)
[ Schmidt @ 05.04.2011. 13:32 ] @
A zasto bi to radio? NetFlow ima smisla samo ako zelis da podijelis lokalni i public saobracaj (drugacije tarifiras lokalni od vanjskog). Medjutim, eter je skup i placas ga u svakom slucaju, bez obzira sta korisnik radi, i nema smisla da drugacije naplacujes saobracaj.
Ako ima neki drugi razlog iznesi ga.
Ako naplacujes isto i lokalni i public saobracaj onda ti je radius ultimate rjesenje...
[ zivanicd @ 09.04.2011. 13:37 ] @
Nemam takvih potreba...

Koristio bih netflow jer korisnik nema nikakvu autorizaciju ka radiusu vec ima static iP adresu.

Tu merenje saobracaja mogu da radim jedino preko simple queue-ova (sto ne bih radio) i putem netflow-a koji mi deluje kao elegantnije resenje...

Probacu radacct pa cu da vidim sta je i kako je...

Naravno ako neko predlozi nesto bolje rado bih i to isprobao :)

Poz
[ BigFoot @ 09.04.2011. 19:19 ] @
Provajderi bi trebalo da koriste RADIUS iz puno razloga, accounting, billing i sl. Ako već nemaš autorizaciju, možeš je dodati po MAC ili IP adresi pa koristiti samo za limitiranje i merenje protoka.
[ Sleepless_mind @ 10.04.2011. 06:50 ] @
Citat:
zivanicd: Nemam takvih potreba...

Koristio bih netflow jer korisnik nema nikakvu autorizaciju ka radiusu vec ima static iP adresu.

Tu merenje saobracaja mogu da radim jedino preko simple queue-ova (sto ne bih radio) i putem netflow-a koji mi deluje kao elegantnije resenje...

Probacu radacct pa cu da vidim sta je i kako je...

Naravno ako neko predlozi nesto bolje rado bih i to isprobao :)

Poz


Ja bih radio sa nekim mrtg, tipa Cacti, Netiis ili slichno. Mislim da zavrshavaju posao za koji ti treba bez ikakvih problema.