[ Alapachica77 @ 04.04.2011. 19:00 ] @
Na sajtu sexinserbia neko je napravio 5 profila sa mojim podatcima i fotografijama. Tamo deli moj sluzbeni broj kao kontakt. Od prosle nedelje do danas sam poslala 4 poruke adminu sajta i nisam dobila odgovor. Pokusavam da izbegnem odlazak u policiju iz razloga sto imam decu i ne znam proceduru tipa, dolazak policije kuci da proverava i sl. pa samo suprug i ja mislli da postoji neki drugi nacin da resimo problem. Na jednom sajtu su malopre ovo moje pitanje protumacili kao zezanje ... ozbiljna sam i molim vas za savet .
[ JankoNIS @ 04.04.2011. 20:04 ] @
Odmah iskljuci sluzbeni broj, koji je pretpostavljam mobilni. Takodje, odmah se obrati policiji. Ne cekaj i ne rizikuj da bude jos gore.
[ Alapachica77 @ 04.04.2011. 20:23 ] @
sluzbeni broj nije mobilni vec fixni u kancelariji.
[ dekster2 @ 04.04.2011. 20:34 ] @
Sama znaš sa kime si bila u sukobu pa prevrti film.Budi srećna da sliku nije upotrebio za neke druge
stvari i okačio na xhamster.E onda bi bila u bedaku.Policija neće kući nego je to proces,malo veći uloviti ko je to uradio.
Evo ti primera,ja i nisam u prostoriji gde je računar a sa njega ti pišem post.Sigurno ima neka priča koju sama znaš ,pa....
[ Milos Dedijer @ 05.04.2011. 13:06 ] @
Probajte jos par puta sa mail-om administratoru, s tim sto biste poslali neke podatke koji potvrdjuju vas identitet. A ako zelite da nadjete pocinioca premotajte unazad i prvo vidite ko ima vas sluzbeni broj, na kraju krajeva evo sta ja mogu da predpostavim da je mladji muskarac koji radi sa vama. Al to vi bolje znate od mene. Na kraju uvek mozete da se obratite policiji i prijavite slucaj, mada nasa policija i nije preterano agilna po tom pitanju. Nece vam dolaziti kuci ako vi odete u stanicu, i ne znam da li ce naci pocinioca ali sam siguran da mogu da vam pomognu da mnogo brze uklonite profile. Sa druge strane kada bi administrator sajta bio korektan, a po sadrzaju sajta cisto sumnjam, on moze da vam obezbedi dovoljno podataka o pociniocu na osnovu kojih bi policija imala na sta da se osloni. Za pocetak krenite sa tim mailom sa recimo slikom licne karte administratoru. Ako vam treba jos saveta, pitajte.

A i slobodno ako ne odgovori i nakon sto mu posaljes podatke ti posalji jos jedan gde ces navesti da ces otici u policiju koja ce ga dalje kontaktirati oko uklanjanja profila i dobijanja podataka o pociniocu.
[ Alapachica77 @ 06.04.2011. 18:25 ] @
4.4.2011. tacnije prekjuce sam dobila mail od strane [email protected] gde su trazili linkove gde se nalaze moje fotografije, odmah sam poslala. Rekla bih da se na tom sajtu profil gasi na svakih mesec dana, jel je svaki od tih profila ugasen u vremenskom periodu od po mesec dana ili dan - dva razlike . Npr :http://sexinserbia.net/user/deleted_IvanaP_06.01.2011, tako to izgleda. Profil koji je do juce bio aktivan, od danas je neaktivan ali problem je sto su moje slike kao i podatci u smislu, godine i grad odakle sam i dalje vidljivi na sajtu. Napominjem da su slike skinute sa fejsbuka moga supruga, zapravo nisu ni u kom slucaju slobodnije prirode. Da ne pomislite svasta :) A broj na koji zovu je fiksni broj u kancelariji, inace radim u velikoj firmi. Da bi se napravio profil na tom sajtu potrebno je poslati 2 sms koja kostaju 350 din i za jos neke aktivnosti na sajtu u smislu slanja i primanja poruka, uvek treba slati sms. Sto znaci da administratori imaju brojeve telefona osobe koja je to ucinila ali od njih ni slovce jos nisam dobila, sto je jako razocaravajuce. Ako su se vec prihvatili takvog posla trebalo bi da budu iole korektni. Jel u uslovima koriscenja izmedju ostalog pise:
3.7. If the administrator of the portal wishes not to have a certain user in the portal, he/she can block that users account without warning
3.8. Hacking of accounts or violating the privacy of users in any way is prohibited.
Bojim se da sad i ako posaljem recimo skeniranu lk sa mojim podatcima, na jednom takvom sajtu svasta mogu da ocekujem i jos gore. Poslala sam mail MUPU i ako znam da i od toga nema nista, cekam neki odgovor.