[ -VeGeTa- @ 04.04.2011. 19:44 ] @
Poštovanje,

zanima me da li se može ući u trag portabilnim programima da su se koristili na nekom kompjuteru, i da li ostavljaju što u registry-u ili negdje drugdje???
[ Blaise De Vigenere @ 04.04.2011. 20:10 ] @
Koliko ja znam, portabilni program ne ostavljaju nikakve tragove u registry bazi. Umesto toga svu konfiguraciju, tj. sve fajlove spremaju u direktorijum samog programa. Čuo sam da neki portable programi mogu ostaviti trag u registru ali retko. U tome i jeste čar tih programa. Ukoliko imaš neki keylogger možeš pratiti sve što se dešava na tvom računaru (pa i pokretanje portabilnih aplikacija). Da li ima još neki način... ne znam. Čekaj da se još neko javi.
[ dekster2 @ 04.04.2011. 20:50 ] @
Možda da si postavio pitanje nekom stručnom licu po pitanju legalnosti,da li bi snosio posledice kada bi se otkrilo
da si koristio nekada neki program koji nije legalan.
[ anon142305 @ 04.04.2011. 22:42 ] @
@ -VeGeTa-
Portabilni programi ostavljaju tragove u Prefetch direktorijumu.
Mozda ne svi, nisam siguran, ali malopre sam kod mene probao jedan - odmah je napravio odgovarajuci .pf fajl.
[ -VeGeTa- @ 05.04.2011. 12:58 ] @
Citat:
dekster2: Možda da si postavio pitanje nekom stručnom licu po pitanju legalnosti,da li bi snosio posledice kada bi se otkrilo
da si koristio nekada neki program koji nije legalan.


to me isto zanima da li oni mogu vidit da li se koristia i ako se vidi da se koristia ali programa nema (jer je na usb-u) oce li bit kakvih sankcija??

Citat:
IUOP_1: @ -VeGeTa-
Portabilni programi ostavljaju tragove u Prefetch direktorijumu.
Mozda ne svi, nisam siguran, ali malopre sam kod mene probao jedan - odmah je napravio odgovarajuci .pf fajl.


super da si nasa to nisam to zna, pa taj fajl nije problem svaki put izbrisat, bitno mi je da ne ide u registry
[ anon142305 @ 05.04.2011. 21:53 ] @
Nazalost, ima ga i u Registry-ju.
[ dekster2 @ 05.04.2011. 21:57 ] @
Opet važi pitanje,da li je i to prekršaj,ako je nekada bilo u kompu.
[ -VeGeTa- @ 06.04.2011. 00:52 ] @
Citat:
dekster2: Opet važi pitanje,da li je i to prekršaj,ako je nekada bilo u kompu.


Da to i mene zanima isto , program je zabiljezen, ali ga "kao" nema vise ??


Citat:
IUOP_1: Nazalost, ima ga i u Registry-ju.


Uh to mi nije drago cut :) , a nista instalirat cu neki keylogger pa testirati par portabilnih programa koje bi koristia pa vidia sta ostavljaju za sobom, pa bi onda brisa sa njima poslje svakog koristenja, nema druge.