[ Zavisan @ 09.02.2004. 21:36 ] @
Znaci interesuje me ima li idje da sekupi posebno fun programator i samo fun kartice fun2,3,4 nije bitno.
Znaci ne treba mi silver gold itd itd..
Pretrazih sve forume ali nema nidje ovog.. Ajde ako neko zna neka pomogne.
A ako nema fun programatora koji je najbolje uzeti i koji je program naefikasniji posto sam primjetio da se po foruma(ES) vuce nekoliko vrsta.
Mozda je ovih tema i bilo ali zaista sam tolio toga procitao nista mi nije pomoglo zato nemojte da govorite da je bilo nego dajte link.
Hvala unaprijed
[ CoLaGm @ 09.02.2004. 21:46 ] @
Ne razumem se bas previse ali znam gde ga ima.Mozes naruciti
na ovom sajtu(ako je tu ono sto ti treba)

http://www.geocities.com/sinelyu/index.html

Tu ti je sve sto se tice cloniranja GSM kartica, programiranja PIC
kontrolera itd.

ili direktno na

http://www.geocities.com/sinelyu/prodaja/index.html

lakse je!!!
[ Zavisan @ 09.02.2004. 22:00 ] @
FUN programator - programira sve tipove FUN kartica, priključuje se na paralleni port računara, ne zahteva dodatni ispravljač.

PHOENIX/SMART MOUSE programator - programira EEPROM na SMART karticama, isčitava GSM kartice, ima oscilatore na 3.5 i 6 MHz

koje od ovog dvoje treba uzeti
i iscitavala si ovaj smart mause sve kartice
[ CoLaGm @ 09.02.2004. 22:27 ] @
Kao sto rekoh ne razumem se bas mnogo
tj. ne znam sta je FUN programator,
a sto se tice PHOENIX/SMART MOUSE programatora delimicno(dovoljno)
znam staje,
ali voleo bih da neko to bolje objasni!!!

.................................................................................................
Setih se!
PHOENIX/SMART MOUSE oce da cita sim kartice ali nece da radi sa svim programima
naprimer nas covek Dejan Kaljevic napravio je da moze.....sim_scan
naj prostije a ljudi kazu da radi, ja licno nisam probao....

Ponavljam voleo bih da neko to bolje objasni!!!
[ pera kojot @ 09.02.2004. 23:30 ] @
Cemu sluzi taj fun programator i sta ce ti on konkretno?
[ CoLaGm @ 10.02.2004. 14:48 ] @
Sluzi za programiranje(cloniranje) gsm kartica(smart kartica)
Iscitavanje istih itd.

Tema o cloniranj kartica vec postoji...
ali nista nije detaljno objasnjeno...
kao attach-ment ove poruke ima opis rada,
a dve-tri poruke nazad imate shemu...
program zipovan ima negde oko 105kB....
[ dejan024 @ 13.02.2004. 12:16 ] @
Da pitah jel ko pravio ovaj sim_scan Dejanov ?
Ja sam napravio pre oko nedelju i kad pustim da mi trazi Ms i KI onda mi javlja neki error nesto kao ne moze da resetuje sim i prekine(nesecam se tacnog errora) .
Semu sam proverio vise puta i ok je (ako nesto nisam predvideo). Test prodje bez problema sa sadnjim sim_scanom mislim 2.01 .

Ako neko zna u cemu je problem ili ima ideju nek postuje.
Hvala.
[ dejan024 @ 14.02.2004. 01:01 ] @
Problem resen , iz dosovog scena mi javlja error , a iz windows verzije ne.
Malo je trebalo vise strpljenja sa kristalom od 3,57... MHz , ali na pola sam prekinuo i ubacio kristal od 10,7... MHz i iscitao je Ki i MS za 30 minuta .
[ KISs @ 14.02.2004. 06:30 ] @
Dali Clon kartice rade na Sony ericson t610.
[ CoLaGm @ 16.02.2004. 00:41 ] @
Teoretski trebalobi!
jer nema nikakve veze koji je tel.
To je isto sim kartica samo klonirana...

Samo da ne bude sa 32k karticama koje inace ne rade u nekim alkatel mob.telefonima!
Ne preostajeti da probas...
ili ako znas nekog ko ima pa ubacis u tvoj tel.
[ ppaannttaa @ 17.02.2004. 01:16 ] @
jesam dobro razumeo ovu emulaciju, jel to znaci da prakticno mogu do 8 gsm kartica da prebacim na jednu silver karticu i da unosenjem odredjenog pina za odredjenu karticu pri paljenju telefona, koristi sve mogucnosti te odredjene kartice, tj. mogu da te zovu na taj broj itd.....
jel se radi o tome ili sam ja pobrkao nesto?
hvala
i pozdrav
[ CoLaGm @ 19.02.2004. 12:02 ] @
Bas Tako!!!
Koji ces broj taj pin kod ukucas...
pin kod upisejes pri programiranju kartice...
Znaci potreban ti je Ki , Ms i bilo koji PIN kod (normalno za svaki broj razlicito)...
[ ZwaR @ 30.07.2004. 00:04 ] @
Je li moguce da se sa linije na liniju prelazi bez iskljucivanja telefona?
Naime,u Monet mrezi u CG mogu da se kupe dual kartice sa jednim postpaid i jednim prepaid brojem i prelazak sa linije na liniju se vrsi biranjem iste u meniju telefona.

Moze li se to nekako rijesiti nekom aplikacijom koja bi se mogla instalirat u symbian nokiu,3650,7650,6600....

Inace imam dual karticu promonte ali prelazak sa broja na broj je moguc samo kad se telefon iskluci pa ukljuci ponovo sa novim pinom
[ Man-Wolf @ 30.07.2004. 22:06 ] @
Jel moze neko da da link do tog programa sim_scan od tog dejana ? Bio bih veoma zahvalan :)
[ BaCkSpAcE @ 31.07.2004. 00:57 ] @
http://users.net.yu/~dejan/
[ hipp @ 31.07.2004. 13:14 ] @
moze postoji sim emu koji sluzi za ubacivanje do deset brojeva na jednu karticu i onda se samo putem telefona iskuca ki i imsi pa se prelazi sa kartice na karticu putem menija u tel. bez gasenja
pozdrav
[ ZwaR @ 01.08.2004. 16:12 ] @
Ali ja vec imam "Fabricku" dual karticu pa me interesuje ima li neka symbian aplikacija pomocu koje bi se moglo prelazit sa linije na liniju bez gasenja.
[ Zavisan @ 01.08.2004. 17:42 ] @
To ti je Promonte, uostalom znao si da Promonte ne daje poseban meni kao Monet.. Nisi trebao spajati kod njih karzice nego nedje na crno :)
[ ZwaR @ 01.08.2004. 20:08 ] @
Ma to su mi tek rekli kad sam kupio karticu, posto imam i monet dual mislio sam da je ista fora za prebacivanje pa nisam ni pitao.
Dajte neko rjesenje, moze li se kakav programcic napravit ili vec postoji...
[ vsi @ 16.07.2005. 11:28 ] @
Ljudi jeli moze da programira taj FUN programator kartice za satelitske ricivere????Mislite li na onaj fun sa sinel site onaj pri programator.
[ ZZIKA @ 18.07.2005. 10:40 ] @


> Ljudi jeli moze da programira taj FUN programator kartice
> za satelitske ricivere????Mislite li na onaj fun sa sinel site
> onaj pri programator.

Vidi kontaktiraj coveka: [email protected]

Pre nekoliko godina od njega sam kupio i FUN i neki univerzalni SILVER+FUN+GSM SIM programer.

On ih pravi i sigurno je prva ruka - ne preprodaje, pa su i cene nize.

Izuzetno sam zadovoljan radom ovih programatora i sa njima sve vreme programiram svoje kartice (dekodiranje SAT kanala), a takodje sam bez problema uspeo da kloniram nekoliko SIM kartica .

Mislim da mu je sajt nesto kao: www.013electro.tripod.com , pa onda ponuda ...

Uvek je spreman da odgovori i do sada mi je nebrojeno puta pomogao svojim savetima u raznim situacijama.


Samo - imao bih jedno pitanje - zasto klonirati SIM na FUN karticu ? Zasto ne radis to na SILVER ? Zar je izasao SIM EMU za FUN koji radi bolje nego na SILVER ?
Koji je razlog tome ? To me zanima ?