[ miki_bgd @ 05.04.2011. 09:16 ] @
Molim da me date odgovor u vezi sledećeg pitanja.

Korisnik sam MTS usluga, negde između 5-10 godina. Od početka sam korisnik postpaid usluge.

Nisam pod ugovornom obavezom. Kako živim u inostranstvu, prešao sam na najjeftiniji Hello paket, sa mesečnom pretplatom i bez besplatnih minuta, s ozbirom da nije moguće bilo preći na prepaid uslugu (što je moguće kod drugih operatora). Dakle, ja bih odustao od broja ili presao kao drugog operatora, ali zelim da zadrzim isti broj kako bi me klijenti i dalje mogli dobiti.

Napomenuo bih da najveći deo (skoro sve) telefonskog saobraćaja obavljam u inostranstvu (tj. u roamingu) i da su mi računi u proseku 2000,00 dinara.
Placam osnovni Hello paket sa pretplatom od 100-300 dinara i tu nemam ništa od besp. poruka i minuta, ali mi one i ne trebaju jer se odnose na domaći saobraćaj.

Ono što mene interesuje je da li postoji neki tarifni paket, koji će mi omogućiti neku vrstu popusta, u vidu telefona, ili mesečnog smanjenja računa, ili jednostavno koji će meni više odgovarati, jer svaki mesec mi je račun najmanje 2000 din. Besplatni minuti i besplatne poruke meni nisu od interesa, imajući u vidu da kompletnu komunikaciju obavljam u inostranstvu, tj. u roamingu.

Tarifni paket koji bi kostao mesecno, recimo 1000,1500,2000 dinara, koji bi recimo imao određenu cenu minuta i poruke i određenu cenu razgovora u romaingu, tj. ove sume bi bile minimalne sume, ali koji ne bi sadržao besplatne minute niti poruke, bi sigurno odgovarao. Ovakvi paketi su dostupni kod drugih operatora.

MIslim da korisnika MTS-a koji žive u inostranstvu i imaju aktivan postpaid broj ima dosta i verovatno da svi žele neki bolji tarifni paket.

Nadam se da ćete moći da mi preporučite neki od paketa ili da mi date preporuku o boljim uslovima za kupovinu nekog od telefona.
[ gojnik @ 05.04.2011. 10:21 ] @
Takvu uslugu pruža VIP u vidu dodatka na osnovnu pretplatu. Možeš da pročitaš više o tome ovde. Ali ne znači ti mnogo ukoliko želiš da zadržiš trenutni broj telefona. Morao bi da sačekaš da se u Srbiji omogući prenosivost kompletnog broja i da onda pređeš sa MTS-a na VIP.
[ miki_bgd @ 05.04.2011. 10:44 ] @
Slažem se,

Ali poenta je da ne želim da menjam broj. Kada bi MTS imao neki tarifni profil, kao što je Telenor imao Prenesi (barem mislim) gde imaš pretplatu od 500 ili 1000 dinaru u okviru koje trošiš te pare (trošiš ih na sms, pozive unutar mreže, van mreže, u roamingu, na internet i sl.) i okviru kojeg je moguće kupiti telefon po povoljnijim uslovima, tj. kupiti telefon na popust.

Ovako ja plaćam svaki mesec 2000 dinara, a nikakvu nagradu za lojalnost od MTSa ne dobijam. Placam Hello tarifni profil za koji je pretplata 177,00 din + PDV, i to je prakticno pretplata na korišćenje broja.

Planirao sam da uzmem neki od telefona na akciji, ali je to nemoguće, pošto ne koristim ni jedan od tih "skupljih" tarifnih profila.

Hvala svakako.

[ bachi @ 05.04.2011. 11:52 ] @
Strpi se još malo dok ne krene portabilnost brojeva.
[ samo_da_pitam @ 05.04.2011. 14:11 ] @
Tek kada bude omogućena prenosivost brojeva moći ćeš da rešiš to na neki od načina. Ako stvarno bude od 1. Juna, nije to daleko, još mesec ipo dana ili dva mts računa :)
Ja bih to rešio ovako:
Preneo bih broj u Telenor, Izabrao bih paket start (177din), ili novi Prenesi i dopuni ako je na njemu moguće aktivirati željeni dodatak.
Aktivirao bih Telenor dodatak "Dodaj međunarodne pozive" Link za 118din. Preusmerio bih sve brojeve na broj u zemlji u kojoj se nalaziš (ako je tačno u pitanju je Mađarska). Na taj način bi te svi dolazni pozivi koštali (sa mesečnom pretplatom od 295din) 4din ka fiksnom ili 17 din ka tvom mobilnom telefonu u Mađarskoj.

Ovime ti ostaje problem poziva koje ti upućuješ iz mađarske, ali za to možda možeš da nađeš rešenje kod nekog od njihovih operatera.
[ owim @ 05.04.2011. 23:27 ] @
Odličan prethodni odgovor i najbolja varijanta. Tek da se zna da je MTS prošlog leta imao roming dodatak gde je bilo moguće kupiti određeni broj roming minuta koji su se trošili jednako na odlazni i dolazni roming saobraćaj. Međutim, to je bila samo letnja kampanja.