[ OPP @ 05.04.2011. 09:17 ] @
Drugari, imam aplikaciju koja modemski razmenjuje fajlove i ideja je da sa modemske(COM1) komunikacije predjem na ethernet, problem je sto
sama aplikacija(VB6) programirana da prilikom slanja ili primanja "gadja" COM port. Da li neko ima ideju kako da prilagodim aplikaciju mreznom
okruzenju?Potreban mi je kod u VB6 koji bi sve podatke slao preko LAN karte na odredjenu IP adresu.
[ shpiki @ 05.04.2011. 22:46 ] @
Proguglaj malo o winsock kontroli, bice ti jasnije...

Pozdrav!
[ Marko_L @ 10.04.2011. 17:15 ] @
Možda mi nešto promiče, ali ako se radi o LAN-u, zašto bi uopšte komplikovao sa korišćenjem socketa i sličnim stvarima, kada možeš windowsu da prepustiš celu stvar. Recimo, možeš da na svakom računaru napraviš jedan šerovan folder koji se zove razmena i onda koristiš FSO ili ugrađene VB funkcije za kopiranje fajlova... Recimo ako hoćeš da pošalješ neki fajl proba.txt sa C diska na drugi komp, to bi noglo nekako ovako
Code:
FileCopy "C:\proba.txt", "\\192.168.0.1\Razmena\proba.txt"

Ako je cilj da ti fajlovi ne budu svima dostupni po kopiranju, nego samo onima kojima je poslat, napraviš neki program koji će da vrši monitoring tog šerovanog foldera i čim se u njemu pojavi fajl, samo ga premesti u neki privatni folder. To možeš i u toj jednoj aplikaciji koja služi za razmenu fajlova.