[ gonadarian @ 10.02.2004. 01:54 ] @
@Situacija:

Network Connections/Properties na izabranu dialup konekciju/poslednji tab Advanced ne radi. Ne radi Ping iz cmd-a (greska 65). ne radi mail u outlooku (pop3 timeout). nabrojao sam sve, jer mislim da su povezane bolesti....


@Obrazlozenje za advanced tab:

Windows Menagement Instrumentation ne radi. Corrupted. kaze da treba da se radi system restore - smesno (valjda).
Pogledao sam u Services - Windows Management Instrumentation servis. pokusao sam da u properties istog odem na dependencies, ali javlja gresku sledecu:
Code:
WMI: invalid namespace
The 'root\cmiv2' namespace is not defined inthe WMI Repository



@Obrazlozenje za Ping @ 65:

ukazuje na Internet Connection Sharing i njegova podesavanja koja se radi u gore navedenom advanced tabu - koji ne radi ...


@Lek:

nasao sam slicne scenarije na netu. brisali su folder C:\WINDOWS\SYSTEM32\wbem\Repository posle zaustavljanja servisa Windows Management Instrumentation, restartovali racunar, ali avaj - nije pomoglo.

Nakon pokretanja wmimgmt.msc iz cmd-a i gledanja u properties WMI Control-e - sledece:
Code:
Failed to initialise all required WMI classes...
i navodi tri koje su prsle... ostali tabovi ne rade..

Nasao sam logove u
C:\WINDOWS\SYSTEM32\wbem\Logs sa dva tipa gresaka koje sam letimicno zapazio...
1)
Code:
Parsing MOF file: C:\Program Files\Microsoft ACT\actbroker.mof...
...error SYNTAX 0X8004401e: This is not a valid MOF file

(ovo sam resio - jednostavno pomenuti fajlovi ne postoje...)
2)
Code:
Parsing MOF file: C:\WINDOWS\System32\WBEM\MOF\msioff10.mof...
...error SYNTAX 0X8004402f: Error creating temporary file


Pokusao sam alatom mofcomp.exe da kompajliram slucajni MOF fajl. provera sintakse prolazi ok, ali kada treba da ga kompajlira javlja sledece:
Code:
Parsing MOF file: dgnet.mof
MOF file has been successfully parsed
Storing data in the repository...
An error occurred while opening the namespace for object 1:
0X80041002 Class, instance, or property '' was not found.
Compiler returned error 0x80041002



@E:

dotle sam stigao i - STAO...
ima li ko predloga? bilo/i-kakvih..?

[ gonadarian @ 26.02.2004. 23:49 ] @
@Rešenje (nazovimo ga tako...):

Pošto je problem sa WMI-om ostao nerešen, pribegao sam bavljenju ostalim žarištima koja su to sa velikim nestrpljenjem dočekala. A nisu ni znala da će mi pomoći da rešim ovaj WMI požar. Naime, bio sam primoran da dignem ruke od accounta sa kojim sam radio pod XPom u korist jednog novog, svežeg, neopterećenog.

Nakon kreiranja novog account-a, i prebacivanja nekih starih podataka na njega, primetio sam da se nešto čudno dešava - proradio je advanced tab u properties-ima DialUp konekcije!!! I jos mnogo toga drugog. Uglavnom ono sto sam navodio Ping, Service Dependencies tab, DialUp...


@Eto......

... Toliko...
[ someone_bl @ 01.03.2004. 09:34 ] @
Meni se ista prica desavala kad instaliram windows 2003 server na neke racunare.... I to nema sanse da proradi ni poslije formata, ako na napravim totalno brisanje particije .... ne znam kakve to ima veze ...

U buduce cu da probam sa tim tvojim :)