[ Bockyman @ 08.04.2011. 20:24 ] @
Stize meni danas poruka od MTS-a da mi je racun 395,3din (imam staru MIX60 tarifu).
Pošto znam da da nisam potrošio sve minute i poruke, a nisam koristio internet, odem na sajt da pogledam listing, i tek tada ukapiram da je pretplata poskupela i da je sada 335din bez PDV-a što sa PDV-om izlazi 395,3din. (ranije bila 250din, odnosno sa PDV-om 295din)
Znači,bez ikakvog obaveštenja,izvinjenja....
Srećom,uskoro još par meseci mi ističe ugovorna obaveza...
Ne znam kako je kod ostalih tarifa i operatera,ali ne sviđa mi se uopše.
[ calexx @ 08.04.2011. 21:09 ] @
Misliš na mix250 koji ima 60 minuta? Koliko vidim, još uvek košta 250+pdv a meni je za jednu karticu na kojoj imam taj paket stigao račun za mart 304 dinara. Da ti nije uključen 3g?
[ trader6 @ 08.04.2011. 21:10 ] @
na sajtu je jos stara cena
[ Bockyman @ 08.04.2011. 21:27 ] @
Kada odem na listing, u delu mesečna pretplata piše 335din.
Ja po tome zaključujem da je poskupela pretplata. Sve ostale stavke su OK. Nemam uključen 3G i nisam koristio internet.
Zašto bi pisalo da je mesečna pretplata 335din a do sada je to bilo 250din (+PDV)?
[ Igor Gajic @ 08.04.2011. 21:47 ] @
Meni je pretplata isto skocila, sada je ista kao kad je bio porez na luxuz.
[ calexx @ 08.04.2011. 23:34 ] @
Meni piše da je pretplata 250. Ako je u pitanju mix250 i sigurno nisi aktivirao bilo šta ili nešto što će da povuče i 3g, onda idi da proveriš.
[ Bockyman @ 09.04.2011. 07:05 ] @
Može da se briše tema. Bio sam do poslovnice MTS-a i razjasnio šta se desilo. Tih 100din viška (sa PDV-om) se odnose na ponovno uključenje odlaznog saobraćaja (nisam ni znao da sam bio isključen i ponovo uključen, sada su mi rekli).
A računi su mi pod reklamacijom,jer mi je skinut avans koji se od ulaska u novu godinu izgubio....
Užas od operatera, reklamaciju ne rešavaju dva meseca a naplaćuju uključenje saobraćaja za koje ja nisam uopšte kriv!
[ DRAGON No1 @ 15.04.2011. 20:36 ] @
Pre nedelju dana u MTS uzeo sam telefon uz paket Bel 200. Tenutni racun mi je 800 dinara , a imam jos gomilu besplatnih minuta ka maticnoj i drugim mrezama. Internet protok takodje nije veliki, platio sam dva puta parking.

Nema sanse da sam toliko potrosio, a ovi i call centra kazu da tek 10. maja mogu da vidim listing....
[ Matarese @ 15.04.2011. 21:05 ] @
>
Obzirom da treba da platis tek do 20. maja - imaces 10 dana da
analiziras listing :)
Trebalo bi da postoji neka mogucnost i za online pregled....
[ freeworld @ 16.04.2011. 10:32 ] @
Citat:
DRAGON No1: Pre nedelju dana u MTS uzeo sam telefon uz paket Bel 200. Tenutni racun mi je 800 dinara , a imam jos gomilu besplatnih minuta ka maticnoj i drugim mrezama. Internet protok takodje nije veliki, platio sam dva puta parking.

Nema sanse da sam toliko potrosio, a ovi i call centra kazu da tek 10. maja mogu da vidim listing....


Samo mi nije jasno sto si uzeo bel 200.Ima mnogo boljih paketa za te pare.
[ DRAGON No1 @ 16.04.2011. 17:45 ] @
Imam sluzbeni telefon na Telenoru i probijam limit jer imam dosta razgovora sa MTS. Onda ajde, kad vec zbog toga probijam limit, da uzmem neki MTS paket oko 1.000 dinara, koji je povoljan u okviru iste mreze, a jos cu da dobijem i telefon.

E, sad, zeznuo sam se sto sam uzeo android telefon, racunao sam da ce me updatovanjje aplikacija i GPRS kostati mimo slobodnih minuta, ali ovo bas ubija. Sam telefon mi je tokom prethodne noci povecao racun za 150 dinara, nisam ga uopste koristio. Tako da sam ga sad iskljucio i moram ipak da promeniim tarfni paket, odnosno da uzmem MIx Net ili da ovu karticu ubacim u neki obican telefon. Ako uzmem Mix Net, onda nema svrhe jer je tu cena razgovora ista prema svim mrezama, ali bar imam 600Mb.
[ bakara @ 16.04.2011. 18:00 ] @
Nije ti tu kriv telefon vec ti sto nisi iskljucio automatsku sinhronizaciju.
[ calexx @ 16.04.2011. 18:44 ] @
To jeste zamka i zato je dobro da se prate ovakvi forumi i čita o iskustvima drugih. Ja sam za prvi android (kod Telenora) za nekoliko sitnica potrošio 75MB i račun je bio veći za više od 3k para (sreća da sam ga uzeo sredinom meseca) dok sam na drugom (mts) i pored pažljivog korišćenja uspeo da dodam 1000 dinara. Onda sam isključio sve konekcije (tj wireless, gps, bluetooth i gprs), izbacio ikonice za njih i sada ih uključujem samo kada je baš potrebno.
[ freeworld @ 16.04.2011. 20:04 ] @
evo ti par kombinacija gde si mogao jeftinije da prodjes,prvo na pripaidu imas pripaidmaniju gde dobijas 200 min i 100 mb za 100 dinara nedeljno,mesecno 400 dinara za 800 min sto je trenutno najeftiniji nacin ako samo racunas minute u mts mrezi,kada ugase ovu akciju onda predjes na postpaid i to na my bel koji je mesecno 590 dinara a ima 300 min u mrezi,znaci nesto manje minita ali mnogo manja pretplata + 300 mb tako da ne pravis racun ili naravno mix net paketi.
[ owim @ 16.04.2011. 20:27 ] @
^ Mnogi ne žele da koriste pripejd i povremene promocije, ja sam jedan od njih. Dargonu No1 predlažem da ostane na pektu na kojem jeste, samo da uključi tarifni dodatak DATA 50 MB, što je dovoljno, to je oko 100 din. Nemoj menjati paket, idi na *797#, izaberi Tarifni dodaci, Prenos podataka i aktiviraj najmanji.
[ DRAGON No1 @ 16.04.2011. 21:15 ] @
Sve ste u pravu, sam sam kriv...odnosno, vec nekoliko godina imam sluzbeni telefon i uglavnom sam se uklapao u limit, pa sam potpuno ispao iz fazona. Nista nisam pratio u vezi tarifa.

owim, pokusacu sa tim dodatkom, pa cemo videti.

Zasad, iskljucio sam automatsku sinhronizaciju i mobilnu mrezu.



[Ovu poruku je menjao DRAGON No1 dana 16.04.2011. u 22:54 GMT+1]
[ owim @ 16.04.2011. 23:23 ] @
Citat:
pokusacu sa tim dodatkom, pa cemo videti.

Najbolji mogući izbor. Ako aktiviraš sada, u ponedeljak ćeš dobiti SMS da ti je usluga aktivna i za par dana će se pokazati u u 797 proveri trenutnog stanja kao nova stavka. Za april ćeš dobiti 50 MB do kraja meseca, a od maja 50 MB će biti za ceo mesec. Mislim da ti ne treba više od 50 MB, jer sledeća stavka je 300 MB, ako se ne varam.
[ DRAGON No1 @ 17.04.2011. 10:02 ] @
U telefonu mi pise da je ukupan internet protok u ovom periodu:

Poslato 60 paketa 7462 bajtova
Primljeno 46 paketa 41106 bajtova

To je ukupno 50 KB....to je dakle nista.

[ owim @ 17.04.2011. 13:58 ] @
^ Ne bi ti od 50 KB stanje bilo uvećano najpre na 800 din, pa još 150, kako si preneo. 1 MB je malo manje od 50 din, tako računaj. Ako ti uopšte treba bilo kakav Internet protok (imaš smartphone, odgovor je "da"), najbolje osigurati se najmanjim tarifnim dodatkom za prenos podataka (50 MB, oko 100 din). Jednom aktiviran dodatk prenosi se u naredni mesec, sve dok se ne deaktivira preko 797 menija.
[ BluesRocker @ 17.04.2011. 15:50 ] @
Citat:
owim: ^ Mnogi ne žele da koriste pripejd i povremene promocije, ja sam jedan od njih. Dargonu No1 predlažem da ostane na pektu na kojem jeste, samo da uključi tarifni dodatak DATA 50 MB, što je dovoljno, to je oko 100 din. Nemoj menjati paket, idi na *797#, izaberi Tarifni dodaci, Prenos podataka i aktiviraj najmanji. ;)

Ja sam probao danas i kaže da "servis trenutno nije aktivan". Da li im jedan servis radi normalno?
[ owim @ 17.04.2011. 20:45 ] @
Citat:
Ja sam probao danas i kaže da "servis trenutno nije aktivan". Da li im jedan servis radi normalno?

To je druga stvar ;), preneo sam ti zvanične informacije. Ja sam jednom aktivirao preko USSD koda i onda se prenosi iz meseca u mesec. Pozovi večeras 789 da napišu nalog za aktivaciju, kako bi ti već sutra bilo aktivirano.
[ BluesRocker @ 19.04.2011. 15:26 ] @
Posle desetak poslatih SMS-ova za aktivaciju, prvo po uputstvu sa zvaničnog sajta a potom razmim mogućim kombinacijama karaktera, dobio sam poruku da će mi aktivirati u roku od 24 sata. Trenutno ne mogu da proverim stanje na računu "Servis trenutno nije dostupan". :) E, komunizme...
[ owim @ 20.04.2011. 06:48 ] @
Citat:
Posle desetak poslatih SMS-ova za aktivaciju, prvo po uputstvu sa zvaničnog sajta a potom razmim mogućim kombinacijama karaktera, dobio sam poruku da će mi aktivirati u roku od 24 sata.

Lepo sam ti rekao da pozoveš da napišu nalog. Tako ostaje pisani trag, što je jako bitno, ako ti recimo ne aktiviraju dodatak a dobio si poruku koju si dobio. Nećeš dobiti novu poruku da je dodatak aktiviran (ranije se dobijala), poželjno je da pozoveš da proveriš da li jeste.
Citat:
Trenutno ne mogu da proverim stanje na računu "Servis trenutno nije dostupan". E, komunizme...

"Trenutno" su "radovi na unapređenju sistema". Opet, i opet, i opet. Sistem je sve bolji i unapređeniji. Zbog toga nisi pogao da podneseš 797 USSD zahtev.