[ fresh.bm @ 09.04.2011. 18:30 ] @
Poz,

Htio bih pozvati svoju funkciju koja prima neki parametar(array list) klikom na dugme.
Kako tu listu, koja se nalazi u glavnoj formi, da prenesem u metodu on click, da bih je mogao navesti kao parametar u toj mojoj funkciji?
[ Igor Gajic @ 09.04.2011. 18:58 ] @
A gde se nalazi to dugme? Jel isto na glavnoj formi?
[ fresh.bm @ 09.04.2011. 22:22 ] @
Da, svi elementi su na jednoj formi.
Mada bih htio napraviti dvije-tri forme, ali ne znam kako da prosledjujem podatke sa forme na formu.
Ovo gore sam uradio tako sto sam stavio globalnu array list-u, ali me zanima kako se prenose parametri dugmetu.
[ AMD guy @ 09.04.2011. 22:36 ] @
Ja bih ti preporucio da procitas neku pocetnicku knjigu o C#
[ Shadowed @ 09.04.2011. 22:41 ] @
A kako si mislio da nateras Button da prosledi te dodatne parametre, cak i ako bi ih mogao ubaciti u event handler (a ne mozes)?

Inace, opisi detaljnije pocetni problem koji imas pa da vidimo da pomognemo.
[ fresh.bm @ 09.04.2011. 23:35 ] @
Svidja mi se ovaj savjet sa knjigom, ali nemam toliko vremena. Moram da zavrsim program do utorka.

Treba da ucitam nekoliko podataka, koje korisnik treba da unese sa tastature. Nije mi unaprijed poznato koliko podataka ce unijeti. To sam napravio tako da podatke upisuje u textbox, odvaja ih zapetom. Ja to zatim parsiram, pa smjestam u listbox. (to su mjerenja za jedan sistem). Nije mi poznato koliko sistema imam. Moram omoguciti da se unosi koliko korisnik zeli, a nisu unaprijed poznati.
Imam jednu array listu za sisteme, u nju sam mislio staviti te pojedinacne array liste sa vrijednostima mjerenja.
Napravio sam to tako sto korisnik, kada unese mjerenja, klikne na dugme Ok. Pa se to sve smjesti u taj array,
Morao sam napraviti globalni array za sisteme, pa u njega stavljam te pojedinacne kad se klikne na dugme. Htio bih napraviti posebnu formu za unos tih mjerenja, ali ne znam kako da proslijedim taj glavni array u koji bi se ti podaci smjestali, ili kako da vratim array sa mjerenjima iz te forme pa da ga onda smjestim u glavni.
[ Igor Gajic @ 10.04.2011. 00:20 ] @
Evo kako to moze da izgleda u C#(pogledati attachment)

Disclaimer: Program je napisan za 10 min i ne treba da bude guideline u smislu imenovanja promenljivih
[ Shadowed @ 10.04.2011. 00:53 ] @
Ne znam sta je Igor uradio u ovom attachment-u (ne pogledah), ali mozes toj novoj formi staviti public property i kada je instanciras dodelis tom property-u taj arraylist.
Btw, bolje je koristiti List<T> od ArrayList.
[ fresh.bm @ 10.04.2011. 17:18 ] @
Citat:
Igor Gajic: Evo kako to moze da izgleda u C#(pogledati attachment)

Disclaimer: Program je napisan za 10 min i ne treba da bude guideline u smislu imenovanja promenljivih :)


Odlicno, hvala.


[Ovu poruku je menjao fresh.bm dana 10.04.2011. u 18:44 GMT+1]