[ Nemanja Ilic @ 10.04.2011. 11:06 ] @
Napravio sam tik ubacio 2 kartice jedna lan druga wlan. U lan karticu ce mi ulaziti net sa adsl modema "Beotel", a wlan ce mi biti ap koji ce mi slati mrzu bezicno. Podesio sam sve po upustvu wirelessa uzice i spojim kablove na tik, probam da pristupim internetu preko laptopa bezicno "os win 7" i pise da se spojio, izleti mi ona kuca da namestim koja ce mi biti mreza dal home, work...i pise da ima izlaz na net ali nece u browser-u....pokusavam vec danima da namestim i ne uspevam, podesio sam DNS kako i pise u upustvu. Sta da radim sa pppoe? Da kucam user name i pass kao sto mi pise u modemu....pomagajte izludecu vise sa ovim...

POZDRAV!
[ yolja624 @ 10.04.2011. 12:55 ] @
u kom modu ti radi adsl modem - ruting ili bridge? jesi li odradio maskaradu na tiku? mozes li sa tika pingovati www.google.com?
[ Nemanja Ilic @ 10.04.2011. 13:39 ] @
Ne znam u kojem...pise samo pppoe i onda user i pass..odradio sam masakradu! Pingovao i kaze da stranica ne postoji, probao ping 75.126.144.69 i pise mi ovo destination host unreachable, posle toga data sent 4 data received 4 data lost 0...
[ BigFoot @ 10.04.2011. 14:43 ] @
Postoji li default ruta?
[ yolja624 @ 10.04.2011. 14:46 ] @
Hm, da, nemas na WAN vjerovatno nista...
Aj da pretpostavim da je ADSL u ruting modu i za pocetak da nista tu ne diramo.

Prvo, na WAN interface ukljuci dhcp client, da ADSL dodjeli IP tom mikrotiku.
iz terminala

Code:
ip dhcp-client add interface=WAN disabled=no 


pa da vidimo sta ce se onda desiti. Ako si sve ostalo dobro odradio, trebalo bi da dobijes net na tiku i da mozes pingovati google.

Sve oko pppoe za sad zaobidji.
[ Nemanja Ilic @ 10.04.2011. 15:16 ] @
To je vec bilo podeseno, da ukljucim u dhcp clientu add defoult route, use peer dns i use peer ntp?
Yolja624 imas pp!
[ yolja624 @ 10.04.2011. 15:30 ] @
pogledaj pm...