[ Nedeljko @ 11.04.2011. 00:09 ] @
Skinuo sam Ubuntu 11.04 beta CD i isprobavam ga u Live režimu.

Kao, što se da videti iz priloženog, uspešno sam se povezao na internet sa svojom mts postpaid vezom (modem preko USB-a). Potrebno je napraviti Mobile Broadband vezu tako što se odaberu Serbia i Telekom, a potom u onome što on napravi obrisati polja username, password i APN. Posle toga se može utaknuti modem u USB i radiće.

Dođem ja na ES i Firefox 4.0 izbaci čuvenu poruku da su neophodni neki plugin-ovi za prikazivanje nekih banera. Kliknem ja na "Install Missing Plugins...", pojavi se čuveni dijalog za automatsko traženje plugin-ova i čekam ja tako, čekam i ništa. Vrti se onaj pokazivač napredovanja tamo-vamo, ali bez efekta.

Nije mi jasno kako da mu objasnim da mi prikazuje vreme u Beogradu. Pokazuje mi isključivo UTC vreme iako sam dodao našu časovnu zonu i iako je ona štiklirana kada kliknem na časovnik. Hardverski časovnik mi je podešen na UTC, ali ne vidim gde se to ovde podešava.
[ combuster @ 11.04.2011. 00:30 ] @
Probaj sa:

sudo ln -sf /usr/share/zoneinfo/Europe/Belgrade /etc/localtime

Ako to ne upali probaj privremeno u terminalu sa:

export TZ=Europe/Belgrade

pa proveri sa date komandom da li ti prikazuje ispravno. Mada ne znam da li ce ovo sa exportom biti zapamceno kada zatvoris terminal...
[ dany12 @ 11.04.2011. 08:54 ] @
Jel uspeo neko da potera unity na slobodnim drajverima.Ja moram da izaberem classic desktop i to bez efekata da bi se uopste mogao ulogovati.Skinuo sam bas zbog toga da isprobam unity,ali nece.Ustvari koliko znam ubuntu je do sad dolazio sa open drajverima,a posle ko je hteo, mogao je da ubaci ove vlasnicke.Ne znam koja im je fora to sa unity-jem,ako ne moze po default-u da se pokrene,vec treba prvo instalirati vlasnicke drajvere koji ne dolaze sa ubuntu-om.
[ Nedeljko @ 11.04.2011. 10:47 ] @
Mislio sam da je Ubuntu iziforjuz, kaod ono sudo mydo.

Kako bi domaćice to rešile?
Šta ćemo sa FF-ovim plugin-ovima?
[ HeYoo @ 11.04.2011. 11:19 ] @
Probao juce.. onaj unity je ocaj iz korisnickog ugla. Moglo je to mnogo bistrije da se resi ili bar da se moze konfigurisati (mozda i ima.. ja nisam nasao)

Za flash plugin pogledaj u software centar ili kako su ga vec krstili.
[ Sini82 @ 11.04.2011. 13:36 ] @
Citat:
Nedeljko:
Dođem ja na ES i Firefox 4.0 izbaci čuvenu poruku da su neophodni neki plugin-ovi za prikazivanje nekih banera. Kliknem ja na "Install Missing Plugins...", pojavi se čuveni dijalog za automatsko traženje plugin-ova i čekam ja tako, čekam i ništa. Vrti se onaj pokazivač napredovanja tamo-vamo, ali bez efekta.


sudo apt-get install ubuntu-restricted-extras ( http://www.elitesecurity.org/t...pove-sa-youtube-ostalih-sajtov )
[ mulaz @ 11.04.2011. 15:13 ] @
Citat:
Nedeljko: Mislio sam da je Ubuntu iziforjuz, kaod ono sudo mydo.

Kako bi domaćice to rešile?


Pa domacicama neko to instalira, pa kod instalacije izabere timezone :)

Po defaultu izgleda da je namesten UTC.
[ Srđan Pavlović @ 11.04.2011. 23:54 ] @
Meni je Unity bezveze, prelazak sa klasicnog gnoma
(2.3x.x) na Unity je kao sa konja na magarca otprilike.

@Nedeljko - jos je "beta" pa ima "prava" da brlja tu i tamo :)

To sa instalacijom flash plugina iz browsera ce resiti, desava se
u "radnim" verzijama da nece iz FF-a da ga instalira automatski,
ali ubuntu-restricted-extras bi trebalo da sredi sve i doda jos neke
restricted zgodne stvari...
[ Nedeljko @ 12.04.2011. 00:01 ] @
Možda će se pojaviti Gubuntu fork.
[ Srđan Pavlović @ 12.04.2011. 00:12 ] @
Ma jok.. resili su da predju na taj Unity i na desktop masinama... po meni je to glupost pored onako dobrog gnoma.
[ despot77 @ 12.04.2011. 06:58 ] @
Citat:
Srđan Pavlović: Ma jok.. resili su da predju na taj Unity i na desktop masinama... po meni je to glupost pored onako dobrog gnoma.


ne znaju ni oni šta će biti na kraju: http://www.webupd8.org/2011/04...switching-back-to-classic.html
[ Nedeljko @ 12.04.2011. 11:17 ] @
Pa, gad postoji Kubuntu, što ne bi u Gubuntu.
[ Srđan Pavlović @ 12.04.2011. 14:41 ] @
@Despot77 - pametno sto bar razmisljaju o tome... mislim, razumem za netbook-ove,
ali gurati ono na Desktop... totalni promasaj.
[ markokram @ 12.04.2011. 18:55 ] @
Ja sam 11.04 imao ukupno pola sata na kompu. Instalirao sam ga na drugi hard i tesko razocarao.Necu ni da mu dam sansu, sikljucio sam upgrade opciju tako da ostajem na 10.10 do daljnjeg. Ako nesto ne rese po pitanju vracanja gnome kao default prelazim na mint.
[ Nedeljko @ 16.04.2011. 06:29 ] @
U beta2 izdanju je ovaj bag sa FF-ovim plugin manager-om donekle popravljen. Nudi mi manual install i onda sve lepo radi kada potvrdimm sve do kraja.
[ Nedeljko @ 20.04.2011. 23:08 ] @
Da bi se na Ubuntu 11.04 sistemu koristio GNOME umesto Unity-ja, dovoljno je prilikom logovanja izabrati "Ubuntu classic".
[ despot77 @ 21.04.2011. 06:50 ] @
koji gnome 2-ca ili 3-ca ?
[ Nedeljko @ 21.04.2011. 09:07 ] @
Nemam pojma, nije mi taj komp pri ruci.
[ niceness @ 21.04.2011. 13:47 ] @
Ma kakav Gnome 3, dolazi sa Gnome 2.32... vidite i sami da jedva Unity sklepavaju nekako, sta bi bilo da su pokusali ugrati i trojku :D
[ Srđan Pavlović @ 22.04.2011. 13:50 ] @
Bilo bi "Us'o majmun u tenak... bice katastrofa!" :)

Unity i za Desktop... mislim, to im je stvarno biser.
[ elektrostudio @ 23.04.2011. 11:27 ] @
Upravo sam "sredio" ubibuntu 11.04!!! New OS installed
[ maksvel @ 23.04.2011. 12:20 ] @
Pričekaću do 28. i final verzije, mada ne verujem da će nešto mnogo da dodaju do tada.