[ bordzija @ 11.04.2011. 17:33 ] @
Naime, kod njih imam nekoliko sajtova i sad pre neki dan čujem reklamu na radiju da imaju nove pakete... Naravno, mene niko nije ništa informisao o tome. Pitam ja kako stoje stvari kod mene, a oni: Kreiracemo vam nove naloge a vi morate da preselite sajtove... Mislim meni je ovo totalno glupo od njih. Šta će biti sledece godine kada ljudi uplate opet hostinge a ne dobiju c panel ni 1,5 gb na serveru?
Zar oni nisu dužni da presele te prezentacije na nove servere ako ja to tražim?

Problem je taj što preko Ftp-a ne mogu da skinem dotične sajtove jer stalno puca transfer. Katastrofalan im je host, valjda su ti novi ok.

Dobio sam mejl sledeceg sadrzaja:

"Poštovani,

Politika firme ne dozvoljava da mi izvršimo transver.


S poštovanjem, "

Iskreno, otišao bi od njih da zimus nisu plaćeni hostinzi.

[ Milan Kragujevic @ 11.04.2011. 17:44 ] @
Citat:
Politika firme ne dozvoljava da mi izvršimo transver.

U prevodu sa Veratofskog - "Mrzi nas. Ko te j**e. Prebaci sam";
[ Tyler Durden @ 11.04.2011. 18:11 ] @
Koliko ja znam, radi se o tome da u slucaju iole kompleksnije prezentacije postoji nekoliko parametara koje je potrebno da korisnik sam promjeni jer ce tako biti mnogo brze i efikasnije prebacivanje sajta, prije svega za samog korisnika.
Takodje, korisnici sad imaju dosta vise mogucnosti i opcija kroz cpanel tako da je najbolje da sami sve podese onako kako misle da im najvise odgovara, posebno zato sto je sada sve na klik.

Ako imas problema sa skidanjem preko FTP, objasni to podrsci i pitaj ih da ti zapakuju tvoj sajt i ostave na tvom nalogu da ga skines preko browsera.
[ bordzija @ 11.04.2011. 18:26 ] @
Pa pisao sam im da imam problem sa ftp-om ali su mi oni odgovorili da je politika firme - da ih ne zanima... A i gde da zapakuju kada je taj host 100 mb popunjen do kraja kako oni kažu a po mojim statistikama nema ni 40 mb na serveru? Stavljaju me u bezizlaznu situaciju da moram nove sajtove da pravim iz početka. Ne mogu da verujem da su tako bezobrazni?

Kako da se dočepam tih fajlova, jel ima neko ideju?
[ djricky @ 11.04.2011. 19:12 ] @
ako koristis linux, probaj komandu WGET ...

http://fosswire.com/post/2008/...mirror-of-a-website-with-wget/

[ bachi @ 12.04.2011. 07:46 ] @
A može i ako koristiš Windows. :D http://gnuwin32.sourceforge.net/packages/wget.htm
[ bordzija @ 12.04.2011. 13:39 ] @
Ma kad samo pomislim na verat, pomrači mi se um :)
Ja sam pre svega dizajner a ne programer, što se očekuje od svakog korisnika njihovog hostinga...
Ono što dobijem kod drugog hostera po difoltu, kod verata izgleda ovako:


Poštovani,

Da bi mogli da proverite izglede prezentacije bez promene DNS-ova možete
izmeniti vaš host fajl, kratko upustvo može pogledati na stranici
http://www.youtube.com/watch?v=oXLSqIfByMI&feature=related
rekord koji dodajte treba da glasi
217.26.70.100 allegraforex.co.rs
Ili može da promenite DNS-ove vašeg računara u 217.26.70.101 i
217.26.70.102
upustvo pogledajte na stranici
http://www.youtube.com/watch?v=s9QXiSSxHSg
Nakon izmena kontaktirajte nas radi promene name servera.
Sa Poštovanjem,

--
S poštovanjem,

Aleksandar Kovačević
Referent korisničkog servisa
za poslovne korisnike
[ djricky @ 12.04.2011. 14:14 ] @
kakav programer, sta pricas?

ljudi ti dali bukvalno nacrtano sta treba da uradis da bi video svoju prezentaciju i pre nego sto se DNS zapisi obnove, sto moze da potraje i par dana, zavisno od DNS servera koji se koriste...

a brzim pitanjem google DNS servera vidim da verovatno i nema potrebe za tim:
C:\Documents and Settings\Administrator>nslookup allegraforex.co.rs 8.8.8.8
Server: google-public-dns-a.google.com
Address: 8.8.8.8

Non-authoritative answer:
Name: allegraforex.co.rs
Address: 217.26.70.100
[ bordzija @ 12.04.2011. 16:22 ] @
A kakve veze samnom ima allegraforex.co.rs ?
[ djricky @ 12.04.2011. 21:11 ] @
otkud znam, ti si ga prvi pomenuo?
[ Frane Marinković @ 12.04.2011. 21:21 ] @
ma vjerojatno su radili C/P ili ti krivo poslali, pošto prije tog citata, dosta drugih radnji se mora obavit, da bi uopće došo do tog dijela...

oko ovih drugih stvari, šta se tiče pucanja transfera itd. jbg no-comment
[ bordzija @ 12.04.2011. 22:57 ] @
I kako ja nešto da uradim sa ovakvom podrškom?

" Poštovani,

Greška pri kucanju maila.
Vaš zapis u hosts fajlu bi trebao da glasi:

217.26.70.100 www.uramljivanje.rs


S poštovanjem,

--
Gaćeša Zoran
Referent sektora korisničkog servisa
za poslovne korisnike

VeratNet
Bulevar vojvode Mišića 37,
11000 Beograd, Srbija"
[ Stefan Jocic @ 13.04.2011. 01:52 ] @
Ne vidim razloga za ljutnju. Jedino što su pogrešili jeste adresa tvog sajta, ali to je najobičnija zabuna, dešava se.

Takođe ne vidim problem ni to što traže da ti odradiš transfer, to je zapravo i najbolja solucija. Ako već puca veza prilikom FTP transfera, zatraži da ti zapakuju u tarball arhivu i časkom ćeš to prebaciti. Ovaj drugi deo koji uključuje izmenu hosts.ini fajla služi da bi mogao da vidiš sajt i da ga podigneš na drugom hostu, iako se još uvek globalno ne vidi.

Mislim da su zaista bili fer, jer su te detaljno uputili ka objašnjenjima kako to da uradiš.
[ bordzija @ 13.04.2011. 12:18 ] @
Ali od mene se traži da prebacim sajt sa njihovog starog servera na opet njihov novi server, ja ne menjam provajdera. Uskoro mogu da očekujem i obaveze oko održavanja njihovog servera? Uz ovakvu podršku, mislim da bi mi i pakao lako pao :)
Jel imao neko ovakav slučaj sa nekim provajderom? Mislim, znam da se ljudi uglavnom ne bune pa je i host na nivou "izvolite, šta 'oćeš"

[ Frane Marinković @ 13.04.2011. 19:01 ] @
Citat:
bordzija: Ali od mene se traži da prebacim sajt sa njihovog starog servera na opet njihov novi server, ja ne menjam provajdera.

???

jao, pa šta nemaju "Transfer multiple accounts" ili tako nešto, to im je najjednostavnije riješenje, da sad ne spominjem sve ostalo...

ovo sve prije šta si pisao, je više manje bilo prihvatljivo s korisničke strane, ali ovako nešto je stvarno čudno od njih...
[ bordzija @ 13.04.2011. 19:57 ] @
Pa i meni je čudno, kao da ne žele da mi daju taj novi paket koji je sad aktuelan... Mogli su to i da mi kažu kako ne bih gubio vreme. Ne verujem da ce to išta proraditi kako treba jer su im stari serveri katastrofa, raznorazne verzije baza. Zato mislim da to ostavljaju meni da uradim mada nema zdrave logike. Mogu da preporučim čoveku da posle obnove hostinga lepo ode sa tržišnom kod njih? :)
[ Tyler Durden @ 13.04.2011. 20:46 ] @
A da ti ipak prebacis hosting i sajtove na drugog provajdera kad je Verat vec toliko los?
S obzirom da smo to vec konstatovali, sve je objasnjeno za one koji zele da citaju, i ukoliko ne bude novog razvoja situacije tema ce biti zakljucana.

@Frane Marinković
"stari" serveri nemaju cPanel vec su "custom made" tako da ta opcija koju spominjes ne postoji niti ima smisla kad se ne radi o prebacivanju izmedju 2 cpanel servera.
[ bordzija @ 14.04.2011. 12:59 ] @
A što mi je neko obrisao post? :) Tražim li previše?
[ djricky @ 14.04.2011. 13:03 ] @
niko ovde ne pise kao zaposlen u Veratu, vec kao privatno lice...

tema moze da bude zakljucana, ponajmanje iz razloga o kome se prica, vec uglavnom zbog kvaliteta diskusije, koji je na ovoj specificnoj temi prilicno niskog nivoa... ocigledno ne vidis pokusaje ljudi da ti pomognu, vec iz nekog nepoznatog revolta ovde trujes...

tvoje pitanje da li ce neko posle obnove ugovora dobiti mesto na novim cPanel serverima, treba da uputis prodaji Verat hostinga i domena, oni to sigurno znaju...
[ bordzija @ 14.04.2011. 13:42 ] @
Ja trujem ovde? Samo tražim da mi se sajtovi prebace na njihove nove servere što podrazumevam pod redovno održavanje. Sa starih "custom made" verat servera kako je neko ovde napisao. Tražim li mnogo? Uputio sam pitanje Verat korisničkom centru, nadam se da će se prihvatiti posla...
[ gmagdic @ 18.04.2011. 13:31 ] @
Moje mišljenje je da nikako korisnici ne bi trebalo da rade migracije. Šta ćemo kad dodje vlasnik pekare/turističke agencije, kako će on da preseli sajt? Hosting kompanija je dužna da završi taj deo posla, pogotovu kad je menjanje njihovog hardvera u pitanju. A besplatne migracije inače treba da postoje kod svih hosting kompanija, to je najmanje što možeš da uradiš za novog klijenta...
[ Stefan Jocic @ 18.04.2011. 19:25 ] @
Citat:
Šta ćemo kad dodje vlasnik pekare/turističke agencije, kako će on da preseli sajt?

Takavi klijenti obično imaju nekoga ko im održava sajt.

Citat:
pogotovu kad je menjanje njihovog hardvera u pitanju.

Pokretač teme želi da pređe na novi paket, znači on demand, nije ga niko prisilio na to. Tako da je tu situacija znatno drugačija. Pogotovu što imaju takave uslove korišćenja...
[ bordzija @ 25.04.2011. 23:38 ] @
Kažem da od smrti prethodnog direktora Verata, kola idu nizbrdo i pitanje je dokle će postojati firma. Jel sad bolje napisano?
[ djricky @ 26.04.2011. 08:22 ] @
jeste... a odgovor na tvoje pitanje je da je ovo forum o hostingu, i da ne skrecemo previse s teme...
da li ce neka firma da postoji za godinu dana ili ne, nemoguce je proceniti...
veratu proricu propast svake godine, vec 6 godina, koliko ja tamo radim, pa je jos uvek tu...

i to od sada, kako vidim, sa novim hosting serverima (+ cPanel) i najpristupacnijim paketima na trzistu...
[ bordzija @ 30.05.2011. 20:25 ] @
Verat Net gasi stare servere 1 avgusta.


Poštovani korisnici,

Sa zadovoljstvom Vas obaveštavamo da je u toku prebacivanje Vaših prezentacija na nove servere VeratNet-a, u okviru našeg novog data centra.

Novi serveri sa implementiranim C-panelom, omogućiće Vam brojne dodatne opcije koje će Vam olakšati i ubrzati rad na prezentaciji.

Pozivamo Vas da nas kontaktirate što pre na 011/ 360 53 53 ili na 011/ 360 5 306, kako bismo ovaj postupak završili u roku. Gašenje servera očekuje se u roku od 60 dana (tj.najkasnije do 1. avgusta).





Mož misliti kako će to da izgleda
[ Dusan Filiferovic @ 31.05.2011. 10:57 ] @
Culi ljudi za cpanel konacno :)
[ bordzija @ 06.02.2012. 12:32 ] @
Evo jedan primer veratovog stručnog hostinga:

Pre nekoliko dana ukucam link sajta i izađe mi umesto stranice njihov sajt sa ponudama hostinga??? Nazovem službu za korisnike i... Kao srediće se... Sutradan opet nazovem... Ovo više neće moći da funkcioniše kaže podrška. Mi ćemo to da premestimo... Poslaćemo vam... Videćemo, javićemo vam...

I to je to, uživajte dok ne bude gotov novi sajt, na nekom drugom mestu... Daleko od ovih... Stručnjaka

www.villaslano.com

A kao besni se reklamiraju na sve strane umesto da se bave provajdingom interneta.

[ ZanLepen @ 06.02.2012. 12:41 ] @
evo na šta liči forum grešnog Miloslava http://www.pogledi.rs/diskusije/index.php

Lepo sam mu govorio otkači Verat
[ bordzija @ 06.02.2012. 15:12 ] @
Aj što su upropastili sajt nego što sam se ja izbrukao šaljući linkove za jedan posao... Ljudi me pitaju jesam li radio Veratu sajt... Mizerija.