[ batasson @ 11.04.2011. 18:42 ] @
Pozdrav,

Imam problem sa importom podataka u tabelu jer je .sql fajl prevelik. Tacnije, velicine je oko 9MB, a u phpMyAdmin-u mi stoji da je dozvoljeno max 2MB za fajl koji se importuje. Da li postoji sansa da to resim nekako bez "razbijanja" .sql fajla ili moram da se "razbija" u vise manjih?

Hvala.
[ Milos911 @ 11.04.2011. 19:20 ] @
http://www.ozerov.de/bigdump.php
Nekad davno sam se mucio sa importom fajla od 400 mb (retko koji editor moze da ga otvori, pa nisam mogao da ga razbijem na delove) i ovaj program mi je pomogao. Samo, nisam siguran da je ovo original sajt, a nemam vremena da trazim. Tako da, ako ovaj ne bude radio, nadji negde drugo...
[ maksvel @ 11.04.2011. 19:30 ] @
Kakav pristup serveru imaš? Ako možeš da uploaduješ fajl preko SCP ili sl., a posle da koristiš shell, onda posle samo
mysql -u korisnik -p baza < sql_fajl
[ batasson @ 11.04.2011. 20:48 ] @
Citat:
Milos911http://www.ozerov.de/bigdump.php
Nekad davno sam se mucio sa importom fajla od 400 mb (retko koji editor moze da ga otvori, pa nisam mogao da ga razbijem na delove) i ovaj program mi je pomogao. Samo, nisam siguran da je ovo original sajt, a nemam vremena da trazim. Tako da, ako ovaj ne bude radio, nadji negde drugo...

Skinuo sam neku php skriptu sa onoga sajta. Zove se bigdump.php, ali sta da radim sa njom?

Citat:
maksvel: Kakav pristup serveru imaš? Ako možeš da uploaduješ fajl preko SCP ili sl., a posle da koristiš shell, onda posle samo
mysql -u korisnik -p baza < sql_fajl

Koristim WAMP server i instaliran je na lokalnom racunaru. Ne radim nista profesionalno, vec vezbam i ucim.
[ Milos911 @ 11.04.2011. 23:11 ] @
Pa pogledaj sors tog fajla. :)
Na vrhu ti pise
Code:

// 1. Adjust the database configuration in this file
// 2. Remove the old tables on the target database if your dump doesn't contain "DROP TABLE"
// 3. Create the working directory (e.g. dump) on your web server
// 4. Upload bigdump.php and your dump files (.sql, .gz) via FTP to the working directory
// 5. Run the bigdump.php from your browser via URL like http://www.yourdomain.com/dump/bigdump.php
// 6. BigDump can start the next import session automatically if you enable the JavaScript
// 7. Wait for the script to finish, do not close the browser window
// 8. IMPORTANT: Remove bigdump.php and your dump files from the web server
[ maksvel @ 11.04.2011. 23:13 ] @
Citat:
Koristim WAMP server i instaliran je na lokalnom racunaru. [...] vezbam i ucim.

Onda nije zgoreg da isprobaš sve ovo :)
3. metod
Povećaj upload za PHP
U php.ini nađi post_max_size i upload_max_filesize i povećaj ih, pa restartuj server.
Onda bi trebalo da ti phpmyadmin daje veći upload.
[ batasson @ 11.04.2011. 23:39 ] @
Citat:
maksvel: Onda nije zgoreg da isprobaš sve ovo :)
3. metod
Povećaj upload za PHP
U php.ini nađi post_max_size i upload_max_filesize i povećaj ih, pa restartuj server.
Onda bi trebalo da ti phpmyadmin daje veći upload.

Ovo resenje sam nasao u dokumentaciji za phpMyAdmin, ali nisam mogao da nadjem php.ini.


Citat:
Milos911: Pa pogledaj sors tog fajla. :)
Na vrhu ti pise
Code:

// 1. Adjust the database configuration in this file
// 2. Remove the old tables on the target database if your dump doesn't contain "DROP TABLE"
// 3. Create the working directory (e.g. dump) on your web server
// 4. Upload bigdump.php and your dump files (.sql, .gz) via FTP to the working directory
// 5. Run the bigdump.php from your browser via URL like http://www.yourdomain.com/dump/bigdump.php
// 6. BigDump can start the next import session automatically if you enable the JavaScript
// 7. Wait for the script to finish, do not close the browser window
// 8. IMPORTANT: Remove bigdump.php and your dump files from the web server

Uopste nisam zapazio taj USAGE deo u komentarima. Probacu. Hvala.
[ Miloš Spasić @ 12.04.2011. 08:29 ] @
Ja bih ti preporučio da probaš: MySQLDumper

Pomoću njega sam bez problema backup-ovao i importovao baze veličine i preko 1 GB.
[ Stefan Jocic @ 12.04.2011. 10:09 ] @
Još jedna preporuka za MySQL Dumper. Bez problema sam importovao bazu od 1.6 GB.
[ maksvel @ 13.04.2011. 13:30 ] @
Citat:
ali nisam mogao da nadjem php.ini.

Pogledaj u xampp-ovom folderu, pa u folderu php. Uostalom imaš search :)
Ili, napravi na rutu svog veb-servera fajl info.php sa sadržajem: <?php phpinfo(); ?> i otvori ga u browseru. Dobićeš informacije o serveru PHP-u, pa i o lokaciji php.ini.
Jes' malo naokolo, ali treba da ga lociraš, može da ti lako zatreba ponovo.
[ Stefan Jocic @ 13.04.2011. 13:46 ] @
Citat:
ali nisam mogao da nadjem php.ini.


Na XAMPP-u se nalazi u [drive_letter]:\xampp\php\php.ini