[ Nikola_alokiN @ 12.04.2011. 18:43 ] @
Pre par dana sam bio toliko zaludan, a i radozno, pa sam proverio da li postoji bilo kakva razlika u kvalitetu video signala sa analognim D-SUB (VGA) izlazom i DVI-A preko adaptera (DVI-A Male to VGA Female Adapter) - dakle ponovo analogna slika jer nemam monitor sa DVI ulazom, ali, naravno, imam graficku sa DVI i HDMI izlazom.
Na moje iznenadjenje- razlika postoji! Preko DVI-A adaptera se dobija za nijansu ostrija slika, ako je verovati subjektivnoj analizi fotografija koje sam napravio digitalnim foto-aparatom da bih kasnije te fotografije istovremeno uporedio. Pobrinuo sam se da uslovi budu identicni- dakle, na fotoaparatu sve na auto pod istim svetlosnim uslovima i udaljenosti u prostoriji, a na monitoru ciji ekran sam fotografisao isti background, i adobe reader na istoj poziciji na desktopu sa identicnom stranicom koja mi je bila referentna sa mnogo detalja i slike i teksta, itd, i na moje iznenadjenje, kada sam zumirao dve identicne fotografije, jednu napravljenu sa D-SUB, a drugu preko DVI-A adaptera- ostrina je u korist ove druge.
Razlike nisu primetne na prvi pogled, no ako se zumira i bolje pogledaju fotke- razlike postoje, pre svega u ostrini, a cak i u neki nijansama bele i sive. Naglasavam, da je iskljucena mogucnost gresaka pri merenju tipa (white balance na foto-aparatu i sl). Pa, da na kraju postavim jedno glupo pitanje: ima li neko slicno iskustvo sa mojim malim eksperimentom, jer bi po logici stvari ostrina preko adaptera trebala da bude identicna onoj analognoj- prego VGA izlaza?
[ Seyokiller @ 12.06.2011. 22:58 ] @
http://www.youtube.com/watch?v=zrrcuJ2OkRA
[ AstralPro @ 02.07.2011. 13:02 ] @
Razlika je jako mala, pogledaj LED monitor ako zelis veci kvalitet prikaza i da crna boja bude crna a ne tamno siva.
Pozz

[Ovu poruku je menjao AstralPro dana 02.07.2011. u 14:15 GMT+1]