[ eclipse_gsx @ 13.04.2011. 20:03 ] @
pozdrav svima,od juce mi se javio problem koji do sada nikad nisam video.
radi se o tome da kad god kucam nesto u googlu,prebacuje me automatski na neki sajt www.huo99.com koji je na kineskom ili kom vec jeziku.
probao sam malwerebytes i problem je bio delimicno resen odnosno na kratko ili nije uopste bio resen posto se sada opet pojavio.i ovde na sajtu kad sam koristio search da bih pokusao naci nesto o ovome,bio sam i sa ovog sajta redirektovan na taj ebeni sajt.
kaspersky ga ne prepoznaje a trenitno ni malwerebytes ne prepoznaje nista a problem je jos tu.
e sad cak i kad pokusavam preko telefona da udjem na net,i u telefonu isti problem,mozda je to neki virus ili malware koji je u ruteru.
molim za neku pomoc jer ja zajsta vise ne znam sta da radim.

unapred hvala.
[ hidemyip @ 13.04.2011. 20:50 ] @
Probaj da ga skeniraš sa eset on line
http://www.eset.com/us/online-scanner/run
[ mish_ns @ 13.04.2011. 20:50 ] @
Negde sam citao o tome, probaj Symantec antivirus, update-uj ga i probaj sa njim...
Jesi probao resetovati ruter?
[ eclipse_gsx @ 13.04.2011. 21:13 ] @
hydemyip sad cu probati i javljam rezultate.
[ eclipse_gsx @ 13.04.2011. 21:16 ] @
citao sam po netu,niko nema resenja,mislim ja nisam nasao a upravo ne preporucuju nikako taj symantec.....ali meni ne preostaje nista sem da probam i to.
[ Bojan Basic @ 13.04.2011. 21:25 ] @
Pogledaj ovo iskustvo:
Citat:
FYI - Our company, which has a wireless ISP with 15 IPs, was also affected by the "Huo99.com or 123.huo99.com" Google redirection starting December 3rd 2010.

After 6 weeks of intense scrutinization and scanning of all our servers and workstations, we were at our wits end trying to locate it.We then tested our Sonicwall TZ210W for possible contamination by restoring default settings, disconnecting out network and plugging a laptop to the Sonicwall - the redirection still occurred.

We then bypassed the Sonicwall with the laptop and the redirection still occurred providing us with the confidence that our Sonicwall was clean. In addition we tested our Internet DNS servers from outside our office and found no trace of the redirection, thus indicating that it may be a contamination in our ISPs network.

We then contacted our ISP. Tests by our ISP indicated that their router attached to our antenna was compromised (breached). Their tech reset their router/converter and the redirect issue cleared up.

We hope this helps anyone who has this nasty rouge redirecting issue
[ eclipse_gsx @ 13.04.2011. 21:57 ] @
nasao sam i to na netu i procitao,ali iskreno bas i ne razumem najbolje sta hoce da kazu.
ako sam dobro ukapirao virus ili sta vec se nalazi u ruteru mog provajdera ili gresim?
[ Bojan Basic @ 13.04.2011. 22:30 ] @
Dobro si ukapirao — prema iskustvu tog tipa, problem je bio kod provajdera a ne kod korisnika računara.

Ako imaš negde pri ruci telefonski modem, probaj da se konektuješ preko nekog od onih servisa čije korišćenje plaćaš uz telefonski račun, pa vidi postoji li onda problem. Ili ponesi kompjuter kod nekog druga, pa pokušajte s njegovim internetom. Jeste malo cimanje, ali bar ćeš biti pametniji posle tog eksperimenta.
[ eclipse_gsx @ 13.04.2011. 22:50 ] @
nazalost izvukao sam modem iz racunara....posto zivin na selu i svi ovde imamo internet od istog provajdera oticicu sutra kod nekog prijatelja i pogledati sta se kod njega desava ako ima isti problem onda je od provajdera ako ne onda je problem kod mene.samo me ipak nesto zanima,bez obzira sto je kod mog provajdera recimo taj virus ili sta je,zar ne bi moj sis ili malwarebyte trebao da blokira ili detektuje taj sajt?
[ Mi105 @ 13.04.2011. 23:12 ] @
Ja sam imao isti problem u Mozili, pocelo je da se pojavljuje nakon instaliranja nekog p2p programa, aninstalirao sam Mozilu a onda izbrisao njen folder iz program files, onda je ponovo instalirao.