[ 1v4nB @ 14.04.2011. 13:24 ] @
Pošto sam tragajući za rešenjem naišao na dosta postova vezanih za malo starije Oracle tehnologije odlučio sam da napravim novi topik da vidim da li neko može da pomogne.

Forms-Reports Aplikacija za koju smo silom prilika vezani da koristimo, na Aplikativnom serveru 10g jednostavno radi užasno sporo na udaljenim lokacijama. U lokalu u mreži to je više nego dobro , medjutim na udaljenim lokacijama koje su na drugom kraju grada jednostavno nije za upotrebu i više je nego frustrirajuće.

Testiranjem paketa smo utvrdili da 10g jednostavno pravi velike pakete i salje zahtjeve svaki put kada se "tabuje" odnosno prelazi sa polja na polje. To je previse paketa za jedan latency na mreži na koji se nemože uticati.

Na starom testnom serveru postoji instalacija starog Froms 6i servera, i sada treba isto takvo okruženje odraditi na produkcionom serveru.
Uspiješno smo podigli 9i i sve njegove servise i misteriozni iSutes koji ide sa njim.
Kroz dokumentaciju smo naišli na to da se sada posle instalacije 9i, Forms server instalira iz nekog foldera koji je kreiran pri samoj instalaciji, medjutim nismo u mogućnosti da pokrenemo niti pronadjemo način da kreiramo Forms 6i servis.

Da li neko ima iskustva sa ovim okruženjem i kako pokrenuti Forms ?

Instalacija je odradjena na Win 2003 r2 .
Na netu nisam u mogućnosti da pronadjem relevantne linkove, OTN ne pomaže, kao ni Metalink. Naravno ovo je sve već odavno unsupported! sto nam olaksava rabotu

Svaka pomoć je dobrodošla
[ MarkoBalkan @ 15.04.2011. 19:12 ] @
pogledajte apex alat.
besplatan alat za web aplikacije.

ima converter formi (oracle forms) u apex.

apex je alat s kojim se na radi na sličan način kao s accessom.
radi samo s oracle bazom.

oracle forms mi se nikad nije sviđao, jer starije verzije imaju dosta bug-ova, osim toga aplikacije nisu dovoljno stabilne, npr.
apliakcija radi i odjedanput se sruši.

printanje reporta u pdf i export u excel, može ali treba se malo igrati.
može se koristiti jasper reports.
[ 1v4nB @ 27.04.2011. 10:17 ] @
to je ok , ali prvo bi bilo neophodno instalirati sam Forms server a zatim pokrenuti testnu formu , da vidimo da to radi a zatim krenuti u prekompajliranje i podesavanje aplikacije.
[ MarkoBalkan @ 27.04.2011. 16:25 ] @
za formse 11, treba ti web logic server koji je dosta skup.
dok za apex možeš koristiti web logic ili glassfish(komercijalnu verziju ili free).
free nema neke stvari pogledaj usporedbu, mislim da u free verziji nema podrške za clustere i sl.