[ tasicss @ 15.04.2011. 21:35 ] @
Dakle problem je taj da sa prvim mrakom opada i broj kanala koje mogu da gledam recimo DMAX, Deluxe Music.. nema uopste cim padne mrak na Astri, dok neki su konstantno prisutni recimo Rusia today, TV gaicia.. bez obzira na doba dana, a isto se desava i sa radio kanalima dali neko zna u cemu je problem?
Sto se tice antene i risivera, antena je od digi TV, receiver takodje marke Humax.

Jacina signala:

Astra 1:
Snaga: 78%
Kvalitet: 74%

Astra 2:
Snaga: 88%
Kvalitet: 94%

Svaki savet dobrodosao!
[ zogax @ 15.04.2011. 22:37 ] @
Najbolje bi bilo da promenis tanjir i da stavis malo veci 1m-1.2m i vise neces imati problema.
[ tasicss @ 16.04.2011. 00:25 ] @
Mislim da nije do antene, evo upravo sam povezao stari analogni risiver i DMAX se gleda bez problema, na digitalnom nema...
[ tasicss @ 16.04.2011. 19:28 ] @
...i niko ne moze da mi pomogne?
[ Andrija M @ 16.04.2011. 20:37 ] @
Lose ti je podesena antena, a zasto se to desava samo nocu pogledaj ovu temu http://www.elitesecurity.org/t409384-Dreambox-problem-signala
[ tasicss @ 16.04.2011. 21:16 ] @
Hvala, to mi je trebalo, probao sam pretragu ali nista nisam uspeo da pronadjem.
Hvala jos jednom!
[ danielv @ 18.05.2011. 21:17 ] @
Pa evo sta ti se desava na anteni:Antena ti nije u savrsenom fokusu koji se jos vise pomeri nocu zbog pada temperature a zna se sta se desava sa metalom na nizoj temperaturi skuplja se i signal slabi.Preko dana temperatura raste, metal se siri i fokus se vraca na mesto ali ne savrseno, vec pola tamo gde ne treba a pola gde treba pa ti danju signal poraste ali ne dovoljno.Znaci na krov pa podesi dobro antenu i po vertikali i horizontali na sto jaci moguci signal i videces sve ce super raditi naravno i nocu. Pozdrav
[ tasicss @ 18.05.2011. 21:44 ] @
Vec probano sa stelovanjem, jedno 6-7 puta, signal je ok ali opada na nekim transpoderima, da to nije dovoljno vec sam i antenu zamenio, zajedno sa LNB-om, znaci sve drugo i opet isti problem. Da napomenem da sa analognom risiverom svi ti kanali koji se gube na digitalnom rade bez izuzetka i slika je odlicna. No ja zamenih receiver drugi digitalni i...isti problemod 20:00h pa do 16:00h sutradan nema slike.... Ne bih bilo da antena nije u fokusu.