[ John Rambo @ 10.02.2004. 20:33 ] @
Donese meni caca iz firme jedan stari komp,(procesor AMD K5 na 100 mhz) koji inace ne radi(zasto bi mi ga drugo i donija), i tako ja pokusam njeg popravit, kad vidi, nakon sto sam sve nanovo spoji i ispraznio CMOS, upali se, i to iz prve.Udem u windowse(95), sve OK. Malo procackam, namistim postavke protrljam ruke te pogledam na sat, vidim vec ponoc, i tako podem leci sav sretan. Ujutro se probudim, da cu upalit komp kad ono nece! Komp radi, ali monitor nece i nece, sve dobro spojeno, nista nisam dira od vecer prije a nikako nece da monitor(philips) primi signal. Probam da spojim na svoj monitor, nece ni na mom. Zna li ko mozda u cemu je problem??
[ trma @ 11.02.2004. 11:27 ] @
meni so to desilo kada sam nesto ceprkao po biosu!
Moj predlog ti je da bacis to u kantu samo moze zivce da ti kida, neces se ti leba od toga najesti :))
[ John Rambo @ 11.02.2004. 18:13 ] @
Ma steta mi ga je bacit, necu se mucit, nek stoji, mozda jednog dana misticno proradi!
[ bpmali @ 12.02.2004. 12:32 ] @
A jel ti daje na monitoru neki signal,moguce je da ima kontak negde!
[ Billy_boy @ 13.02.2004. 18:23 ] @
Meni to smrdi na bateriju!
[ John Rambo @ 13.02.2004. 21:12 ] @
Na bateriju od ploce???
[ Carnivore @ 13.02.2004. 22:02 ] @
Citat:
Billy_boy:
Meni to smrdi na bateriju!


Jel' se ti to salis? Otkud baterija u monitoru?
[ Bojan Basic @ 13.02.2004. 22:12 ] @
Stvarno si u pravu, nema baterije u monitoru. Ali da si pročitao pažljivije, zaključio bi da nije tamo problem jer je konfiguracija testirana i na drugom monitoru.
[ John Rambo @ 14.02.2004. 10:14 ] @
Da nije mozda do graficke?? Komp ima neku staru herkules, na koju se priključuje monitor, nisam mogao isprobat sa drugom karticom jer nemam tako slabu karticu koja ide u PCI slot,znam da...procesor je u redu, proba sam ga na ojednu drugu staru plocu...radi...ram je uredu...disk isto...
[ Billy_boy @ 14.02.2004. 11:17 ] @
Ma baterija od biosa!

Je li uopce krene bootati, a nema slike ili je skroz "mrtav"?

Mozes li isprobati graficku na drugoj ploci (ili drugu graficku na toj ploci)?
[ John Rambo @ 15.02.2004. 11:09 ] @
komp se upali i radi, ali nikako da dobijem sliku na minitor, nemam tako staru graficku koja bi isla u PCI utor, Proba sam njegovu grafičku u svoj komp. na PCI utor i radi...
[ kUdtiHaEX @ 15.02.2004. 14:32 ] @
Pa promeni PCI slot....
[ John Rambo @ 15.02.2004. 18:03 ] @
Jesam i nista...
[ Fuji @ 15.02.2004. 18:29 ] @
Meni se to jednom desilo zbog procesora .Nekoliko puta pokusavao upaliti ali nista kuciste radi a na monitoru pise da nema signala .I kada sam odneo proc kod druga i kod njega isprobao ista prica nema signala .
[ kUdtiHaEX @ 15.02.2004. 19:09 ] @
Sledeci korak je da promenis kablove po kucistu....
[ sunnyday @ 15.02.2004. 22:17 ] @
Citat:
John Rambo:
Donese meni caca iz firme jedan stari komp... upali se, i to iz prve... i tako podem leci sav sretan. Ujutro se probudim... a nikako nece da monitor(philips) primi signal...

Imao sam svojevremeno slican problem. Sve bi bilo ok ali onda, kada iskljucim komp skinem kabal koji povezuje monitor i kuciste pa sve opet povezem, monitor uglavnom ne bi hteo da radi. U to vreme jedino resenje je bilo N resetovanja dok monitor iznenada ne proradi. Ispostavilo se da pri uvlacenju kabla od monitora u graficku ona malo isklizne iz slot-a pa kontakt ne bude dobar. Mozda da malo vise obratis paznju na 'uglavljivanje' graficke u slot a ako to nece nemam pojma sta je.