[ trader6 @ 21.04.2011. 12:45 ] @
PRVA Droid tarifni profil
0 din/min sa drugim korisnicima PRVA Droid tarife
PRVA Droid tarifni profil nudi vam mogućnost da razgovarate za 0 din/min sa drugim korisnicima ove tarife, pri čemu plaćate samo cenu uspostavu veze od 1 dinar. U mesečnu pretplatu od 1.501 dinar uključen je 501 minut za razgovore u domaćem saobraćaju, 1001 SMS poruka i 1GB za prenos podataka. Cena MMS poruke u domaćem saobraćaju je samo 2,95 dinara.

PRVA Droid Cena
Mesečna pretplata 1.501,00
Pozivi u domaćem saobraćaju uključeni u mesečnu pretplatu 501 min.
Broj SMS poruka u domaćem saobraćaju uključenih u mesečnu pretplatu 1001
Prenos podataka uključen u mesečnu pretplatu 1 GB
Minut razgovora sa korisnicima PRVE Droid tarife 0,00
Pozivi u domaćem saobraćaju – prvi minut 1,00
Pozivi u domaćem saobraćaju – svaki sledeći minut 6,96
SMS poruka u domaćem saobraćaju 1,00
MMS poruka u domaćem saobraćaju 2,95
Prenos podataka u domaćem saobraćaju, za 1 MB 1,00

Ugovor se zaključuje na 24 meseca.


Uspostava veze za pozive u okviru PRVE Droid se naplaćuje 1,00 dinara. Uspostava veze za pozive u domaćem saobraćaju se naplaćuje 4,60 dinara. Zauzeće ili poziv na koji nije odgovoreno se ne naplaćuje.


Obračunski interval je 60s.

Obračunska jedinica za prenos podataka je 1kB.

Napomena: Cene su prikazane u dinarima, sa porezom.

Obratite paznju da se naplacuje uspostava veze i za minute u okviru paketa!!!!!!!!!
[ srdjan_m @ 21.04.2011. 14:44 ] @
Citat:
trader6

Obratite paznju da se naplacuje uspostava veze i za minute u okviru paketa!!!!!!!!!


To je verovatno cena uspostave veze između korisnika te tarife nakon što se iskoriste besplatni minuti.
[ majce22 @ 21.04.2011. 18:11 ] @
Meni je sve ovo smesno :)
[ nnn @ 21.04.2011. 18:36 ] @
Vip postpaid 600 150din malo skuplji 600 minuta, 600 sms/mms, 600 mb, i nema uspostave veze. Trenutno najbolji paket u ovoj klasi izmedju 1000 i 2000 din paketa..
[ trader6 @ 21.04.2011. 19:34 ] @
Citat:
srdjan_m: To je verovatno cena uspostave veze između korisnika te tarife nakon što se iskoriste besplatni minuti.


Ne bi rekao u drugim pakletima sa minutima uracunatim u pretplatu stoji da se uspostava veze naplacuje posle utrosenih tih minuta - i to decidno!!!

evo i primera za mix tarife
Uspostava veze se naplaćuje 4,60 dinara nakon što potrošite minute uključene u pretplatu. Zauzeće ili poziv na koji nije odgovoreno se ne naplaćuje.

[Ovu poruku je menjao trader6 dana 21.04.2011. u 20:52 GMT+1]
[ owim @ 21.04.2011. 21:11 ] @
Ja mislilo da je Prva kupila B92 i promenila joj ime u "Droid".
[ newtesla @ 22.04.2011. 09:02 ] @
Ja čak pomislio da je Prva kupila Telekonj :)))))

Šalu na stranu, paket u kome se plaća uspostava veze i na minute uračunate u pretplatu je, u najmanju ruku - žalostan.
[ majce22 @ 22.04.2011. 09:55 ] @
A vrlo je moguce da se od minuta ukljucenih u pretplatu skida (dok ih imate) i za razgovore izmedju korisnika prve droid.
[ Slobodan Milivojevic @ 22.04.2011. 10:06 ] @
Nadam se da ćemo uskoro saznati
[ trader6 @ 22.04.2011. 10:30 ] @
Citat:
newtesla: Ja čak pomislio da je Prva kupila Telekonj :)))))

Šalu na stranu, paket u kome se plaća uspostava veze i na minute uračunate u pretplatu je, u najmanju ruku - žalostan.


slazem se ali se jedino time moze objasniti pristupacna cena paketa 1500 din za 500 minuta, 1000 poruka i 1GB
[ Stijak @ 25.04.2011. 18:22 ] @
Pa jedino ako se naplaćuje uspostava u okviru besplatnih minuta - inače ne vidim šta ga distancira od MIX NET tarifa...

Stvarno pretjeruju sa ovim besmislenim tarifama... Jedina tarifa koji su naši provajderi izbacili u poslednje vrijeme su mi VIPove smart tarife...
[ trader6 @ 26.04.2011. 15:09 ] @
Upravo to i jeste caka - naplata odgovora na poziv za minute u okviru pretplate. Tako ako teoretski imate 501 razgovor po minut ili manje van okvira PRva droid tarife na kraju meseca dobijate racun od 1500 dinara za pretplatu plus 2304 dinara uspostava veze - 3800 dinara malo li je?
[ Slobodan Milivojevic @ 26.04.2011. 15:32 ] @
A jeste li vi sigurni da se uspostava plaća i dok imate minute uračunate u pretplatu?
[ Stijak @ 26.04.2011. 16:21 ] @
Nismo sigurni naravno - i prvi koji dobije račun na ovoj tarifi neka kaže da li se plaća...

Ali znajući naše operatere koji nam pokušavaju uvijek pogoršavati uslove na kvarno i znajući da su u svim drugim tarifama naveli eksplicitno da se uspostava počinje naplaćivati tek poslije istrošenih besplatnih minuta - 95% sam siguran da se ovdje usposava plaća i u okviru besplatnih minuta....
[ brankos @ 26.04.2011. 20:16 ] @
Ništa čudno. Na osnovu iskustva iz Švedske gde "džabe u mreži" postoji već 6 godina i to i na pripejd-u - uspostava veze u mreži je - obavezna. U mreži doduše ipak ograničavaju na 2000 minuta mesečno. Tamo je uspostava veze 6 dinara, a u pripejdu vam daju besplatno u mreži 30 dana nakon što uplatite dopunu od 500 dinara (za te pare se priča i prema drugim mrežama, šalje SMS...).

E, kad će to kod nas?!



[Ovu poruku je menjao brankos dana 26.04.2011. u 23:14 GMT+1]
[ owim @ 26.04.2011. 21:48 ] @
^ Kad budemo Švedska.

Što bi trebalo da bude uskoro, sećam da je neko obećavao "Švedski standard" u Srbiji na izborima davno. Znači: još samo malo.
[ zvezdasbg @ 27.04.2011. 14:23 ] @
Taj sto je obecavao je davno mrtav. A izgleda ce ih pomreti jos dosta njih dok ne dostignemo taj "shvedski" standard.
[ trader6 @ 27.04.2011. 15:10 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: A jeste li vi sigurni da se uspostava plaća i dok imate minute uračunate u pretplatu?


Uporedi ovo
Mix

Uspostava veze se naplaćuje 4,60 dinara nakon što potrošite minute uključene u pretplatu. Zauzeće ili poziv na koji nije odgovoreno se ne naplaćuje.

PRVA Droid

Uspostava veze za pozive u okviru PRVE Droid se naplaćuje 1,00 dinara. Uspostava veze za pozive u domaćem saobraćaju se naplaćuje 4,60 dinara. Zauzeće ili poziv na koji nije odgovoreno se ne naplaćuje.
[ owim @ 28.04.2011. 04:17 ] @
Pozvao 789: NE naplaćuje se nikakva uspostava veze sve dok ima minuta unutar pretplate (iako na sajtu nije jasno napisano).

Onda paket nije loš, onome kome treba 1GB mesečno (meni je 66MB dovoljno, svuda imam WiFi). Hm?
[ trader6 @ 28.04.2011. 06:22 ] @
Citat:
owim: Pozvao 789: NE naplaćuje se nikakva uspostava veze sve dok ima minuta unutar pretplate (iako na sajtu nije jasno napisano).

Onda paket nije loš, onome kome treba 1GB mesečno (meni je 66MB dovoljno, svuda imam WiFi). Hm?


789 kao sto svi znamo nije merodavan, sacekajmo da neko uzme i dobije prvi racun! Ima razlog zbog kog ta odredba nije na sajtu
[ owim @ 28.04.2011. 07:06 ] @
Argh! Kakvo nepoverenje u 789 agenta! Čak sam ga zamolio da proveri pošto je bilo "tuc-muc" kad sam ga pitao. I sve vreme je paket zvao "Android paket", pa sam ga pitao šta da radim pošto imam iPhone (nemam), a paket je "android"? Opet me je stavio na hold i posle rekao da će raditi i sa iPhone-om. Onda mi je laknulo i mogao sam srećan da odem na dejt sa ribom!

Yup, I'm evil. Sometimes.
[ trader6 @ 28.04.2011. 10:46 ] @
Citat:
owim: Argh! Kakvo nepoverenje u 789 agenta! Čak sam ga zamolio da proveri pošto je bilo "tuc-muc" kad sam ga pitao. I sve vreme je paket zvao "Android paket", pa sam ga pitao šta da radim pošto imam iPhone (nemam), a paket je "android"? Opet me je stavio na hold i posle rekao da će raditi i sa iPhone-om. Onda mi je laknulo i mogao sam srećan da odem na dejt sa ribom! ;)

Yup, I'm evil. Sometimes.


Blago tebi ipak insistiracu na tome da uspostava veze se placa i za minute u okviru pretplate. Tim pre sto se placa i za razgovore izmedju korisnika PRVE Droid tarife
[ daki85 @ 30.04.2011. 09:54 ] @
Citat:
owim: Argh! Kakvo nepoverenje u 789 agenta! Čak sam ga zamolio da proveri pošto je bilo "tuc-muc" kad sam ga pitao. I sve vreme je paket zvao "Android paket", pa sam ga pitao šta da radim pošto imam iPhone (nemam), a paket je "android"? Opet me je stavio na hold i posle rekao da će raditi i sa iPhone-om. Onda mi je laknulo i mogao sam srećan da odem na dejt sa ribom! ;)

Yup, I'm evil. Sometimes.



Ja sam od operatera (Ivana) danas dobio odgovor:
"DA, uspostava veze se naplacuje u svakom slucaju imali besplatne minute ili ne"
u poslovnici u Kragujevcu: "naplacuje se kada potrosite besplatne minute..."
?????!!!!!
Yup, mts is pure evil. Every time.
[ freeworld @ 30.04.2011. 11:12 ] @
Pa mora da smisle nesto novo,posto su u zaokruzivanju dosli do 60+60 a glupo bi bilo da zaokruzuju na 2min+2min,onda su se setii da uvaljuju pakete gde se uspostava veze napalcuje i u okviru besplatnih minuta
[ trader6 @ 30.04.2011. 16:08 ] @
Poslao sam mejl korisnickom i dobio odgovor da se uspostava naplacuje po utrosku minuta ukljucenih u pretplatu. Na pitanje zasto to ne pise na sajtu odgovor je bio - sve informacije imate na linku (link za mts sajt)
[ samo_da_pitam @ 30.04.2011. 17:40 ] @
^ zato ih treba [ironic]ispostovati[/ironic]
[ daki85 @ 30.04.2011. 19:21 ] @
Citat:
trader6: Poslao sam mejl korisnickom i dobio odgovor da se uspostava naplacuje po utrosku minuta ukljucenih u pretplatu. Na pitanje zasto to ne pise na sajtu odgovor je bio - sve informacije imate na linku (link za mts sajt)


nakon sto sam video ovaj post, (s obzirom da meni nisu odgorovili na mail) ponovo sam zvao 789,
operater (Marija), "4.60 dinara se naplacuje nakon sto potrosite besplatne minute..."

Iz svega ovoga ja mogu da zakljucim da niko od njih ne zna kako funkcionise ovaj paket!
Moj drugar je danas potpisao ugovor, od 01.05. mu pocinje paket
pa cu vam tada napisati provereno o cemu se ovde radi.
Ako neko bude imao slicnije iskustvo neka napise,
kako ovo ide ne bi me cudilo da iskustva budu razlicita.

Ja sam odlucio da ne potpisujem ugovor na 2 god. a da pre toga ne procitam sva "sitna slova"
u toku jednog dana sam dobio 2 razlicita odgovora- pravo ludilo,
mozda zavisi u kojoj smeni potpisete ugovor prepodne se naplacuje a popodne ne ?????!!!!!

[ owim @ 01.05.2011. 01:21 ] @
Ako si u mejlu dobio da se uspostava ne naplaćuje unutar minuta u paketu -- to je zvanični dokument na osnovu kojeg možeš da uložiš reklamaciju za jedan mesec i posle raskineš ugovor, pređeš na drugu tarifu ili prihvatiš.

Da se razumemo, ja sam od MTS-a mejlom dobijao netačne informacije, koje nisu bile u saglasnosti sa sajtom. Njihov problem. A posle i moj.
[ trader6 @ 01.05.2011. 14:51 ] @
Ne kazem ja da ti nisi dobro preneo informacije koje ti je dao agent na 789, ali samo kazem da ovako dok to ne pise na sajtu - oni mogu u svakom trenutku u roku od 2 godine koliko traje ugovorna obaveza - da odluce da se uspostava veze naplacuje. Pored sve aljkavosti MTS ima dobar razlog zbog ta odredba ne stoji u uslovima ove tarife!!!
[ owim @ 02.05.2011. 03:12 ] @
Citat:
dok to ne pise na sajtu - oni mogu u svakom trenutku u roku od 2 godine koliko traje ugovorna obaveza - da odluce da se uspostava veze naplacuje.

Kakve veze ima da li piše na sajtu? Mnoge stvari pišu, pa nisu takve, a opet neke ne pišu a ima ih.

Dok traje ugovorna obaveza, MTS može da menja uslove svoje ponude, tarife i pakete, a imaš 8 dana da raskineš ugovor od trena kad dobiješ račun, ako ti se promena ne sviđa. Uostalom, bio sam nekad na Bel paketu i unapredili su ga sa prenošenjem minuta 3 meseca, a onda odjednom unazadili ukidanjem te opcije. Zatim na MIX tarifama kada su uveli zaokruživanje prvog minuta uradili su to na postojećim tarifama, ne novim, ako se ne varam. (Za 60+60s napravili su nove tarife.)
[ trader6 @ 02.05.2011. 10:50 ] @
Postena kompanija bi TO stavila na svoj sajt - jer ih nista ne kosta. Ako za neku tarifu kao sto je MIX i MIXNET mogu, mogu i za prva droid, sem ako ne postoji namera da se to vrlo brzo ukine. Jel ti znas nekog ko je raskinuo ugovor sa MTS zbog promene uslova, i sta treba svaki dan da gledam na sajt da bi saznao za promenu?!
[ owim @ 02.05.2011. 11:48 ] @
Citat:
trader6: Postena kompanija bi TO stavila na svoj sajt - jer ih nista ne kosta.

Izvini, nisam znao da pričamo o poštenim kompanijama, jer onda moja primedba nema smisla.
Citat:
Jel ti znas nekog ko je raskinuo ugovor sa MTS zbog promene uslova, i sta treba svaki dan da gledam na sajt da bi saznao za promenu?!

Lično ne, ali nije toliko komplikovano kao što kažeš.

Recimo, sada u maju obnaroduju da se tvojoj MIX tarifi od 1. juna naplaćuje uspostava veze i dok ima minuta iz paketa (što je jedan dan na sajtu, ne važi i sutradan). I ništa, uđeš u jun, uživaš u blagodetima novog tarifiranja, i 12. jula ti stigne račun za jun. Iako imaš ugovornu obavezu (npr. telefon), odeš u poslovnicu u roku od 8 dana i kažeš: "ne slažem se sa vašim novim uslovima, želim da raskinem ugovor" -- i to je to.

Oni su to propisali u Ugovoru. Dakle, imaš u najboljem sličaju, za 2 meseca i 12 dana saznaćeš za promenu, u nagorem za 1 mesec i 12 dana, kad vidiš kako se obračunava i da ti raste stanje, a ako ni to ne vidiš -- provališ iz računa koji ti stigne. Take it easy .
[ trader6 @ 02.05.2011. 15:52 ] @
Samo nadji 1 coveka koji je to uspeo i sve je ok ;)
[ samo_da_pitam @ 02.05.2011. 18:59 ] @
Citat:
owim: Lično ne, ali nije toliko komplikovano kao što kažeš.

Iako imaš ugovornu obavezu (npr. telefon), odeš u poslovnicu u roku od 8 dana i kažeš: "ne slažem se sa vašim novim uslovima, želim da raskinem ugovor" -- i to je to.


Yea right! Moze da bude 'ne toliko komplikovano' nego i komplikovanije do nemoguce. Ako mi ne verujes pogledaj samo sopstene postove!
[ daki85 @ 02.05.2011. 22:38 ] @
Kao sto rekoh u jednom od prethodnih postova moj drugar
je uzeo Prva DROID paket i od 01.05 mu tece preplata,

e sad sto se tice naplate "uspostave veze" to jos nije sigurna stvar,
jer na moju "glupost" mislio sam da MTS da azurira stanje redovno i da cemo odmah moci da proverimo troskove,
ali naravno to je previse za ocekivati tako da barem do 10.05
necemo moci da proverimo i potvrdimo da li se uspostava veze naplacuje ili ne.

Iskreno ne znam ni da li me vise interesuje paket Prva DROID,
cekam da odobre prebacivanje broja i menjacu operatera, ako nista vise barem stanje redovno osvezavaju.
(razmisljam koliko nisko mogu da se spuste, da ne pokazuju stanje racuna ne bi li ljudi prekoracili dozvoljene minute?!)
[ owim @ 03.05.2011. 01:21 ] @
Citat:
Ako mi ne verujes pogledaj samo sopstene postove!

Možda sam mazohista? Ili volim da od mission impossible napravim mission possible?

Polu-insajder info: još uvek ne znaju da li se naplaćuje uspostava veze za minute u okviru paketa, menjali su zvaničnu info. Imaju ceo mesec da odluče. :valjam_se_od_smeha:
[ trader6 @ 04.05.2011. 07:51 ] @
To samo znaci da sam u pravu!
[ owim @ 04.05.2011. 08:48 ] @
Citat:
daki85: e sad sto se tice naplate "uspostave veze" to jos nije sigurna stvar,
jer na moju "glupost" mislio sam da MTS da azurira stanje redovno i da cemo odmah moci da proverimo troskove,
ali naravno to je previse za ocekivati tako da barem do 10.05
necemo moci da proverimo i potvrdimo da li se uspostava veze naplacuje ili ne.

Daki, stanje je danas (4. maj) proradilo, pa za koji dan možeš da na izvestiš -- da li se stanje tvog druga uvećava (uspostava veze) ili se ponaša kao MIX/Bel paket.

Inače, već skoro godinu dana je stanje raspoloživo i pre 5. mesecu, ne kao ranije oko 10-og.
[ trader6 @ 04.05.2011. 17:40 ] @
Inače, već skoro godinu dana je stanje raspoloživo i pre 5. mesecu, ne kao ranije oko 10-og.[/quote]

Kako za koga - meni to nije bio slucaj u proteklih godinu dana, mada je ovaj mesec izuzetak!!
[ IgyDJ @ 04.05.2011. 20:17 ] @
Sa MT:S-ove facebook stranice

Dragi korisnici, Uspostava veze se naplaćuje nakon što potrošite minute uključene u pretplatu i to: 1,00 dinar za pozive u okviru PRVE Droid, a 4,60 dinara za pozive u domaćem saobraćaju. Zauzeće ili poziv na koji nije odgovoreno se ne naplaćuje.

Nadam se da je ovo razresilo sve nedoumice oko novog postpaid paketa.
[ trader6 @ 05.05.2011. 03:33 ] @
Isti tekst je postavljeni i na sajt. Sada ovaj paket vredi uzeti!
[ owim @ 05.05.2011. 04:18 ] @
Paket je između MixNet M i L, bliže L. Sem toga, 0 minuta sa "prva droid" brojevima -- samo ako znaš nekog pa se dogovorite. Koja druga prednost?

[Ovu poruku je menjao owim dana 05.05.2011. u 05:34 GMT+1]
[ trader6 @ 05.05.2011. 05:54 ] @
Pravo da ti kazem nisam to tako posmatrao - jedino onda poruke od 1 dinar posle potrosenih 1001.
[ Joker @ 05.05.2011. 07:03 ] @
Citat:
IgyDJ: Sa MT:S-ove facebook stranice

Dragi korisnici, Uspostava veze se naplaćuje nakon što potrošite minute uključene u pretplatu i to: 1,00 dinar za pozive u okviru PRVE Droid, a 4,60 dinara za pozive u domaćem saobraćaju. Zauzeće ili poziv na koji nije odgovoreno se ne naplaćuje.

Nadam se da je ovo razresilo sve nedoumice oko novog postpaid paketa.

Da li to znači da se i minuti u okviru PRVE droid troše od minuta uključenih u pretplatu ?
[ daki85 @ 05.05.2011. 09:26 ] @
Provereno stanje 0.0 dinara, iako je obavljeno vise razgovora,
ne naplaciju uspostavu veze dok imate besplatne minute na PRVA DROID paketu.

P.S.
Sada sam saznao da na cifru od 1500din treba dodati 118 dinara mesecno za uslugu 3G valjda ili tako nesto
[ owim @ 05.05.2011. 10:30 ] @
Citat:
trader6: Pravo da ti kazem nisam to tako posmatrao - jedino onda poruke od 1 dinar posle potrosenih 1001.

Ko još potroši 1000 SMS/mesečno? Šalim se, ima takvih, ali onda je povoljniji postpejd tarifni SMS dodatak, cena poruke je ispod dinara. Fora sa Prvom je da ti daju instaliranu aplikaciju da gledaš Prvu. Samo mi to treba.

Citat:
daki85: Sada sam saznao da na cifru od 1500din treba dodati 118 dinara mesecno za uslugu 3G valjda ili tako nesto

Samo ako je telefon uzet u MTS-u, to je obavezno za svaki 3G telefon. I poskupljuje investiciju za 2.832 din, malo li je, nit hleb jeo, nit hleb mirisao!
[ Slobodan Milivojevic @ 05.05.2011. 12:56 ] @
A da li ti se oduzima od uracunatih minuta za pozive ka drugim korisnicima prve droid tarife?
[ freeworld @ 05.05.2011. 16:02 ] @
Ovaj paket je u sustini veoma interesantan,nakon potrosenog besplatnog saobracaja cene su dosta jeftinije od mix tarifa npr. prema ostalim droid brojevima 1 din minut,sms 1 din u odnosu na mix net gde je 2,95,1 mb za 1 din a u mix netu je 23,6 kao i prvi minut koji samo jedan dinar ka svim mrezama, isplati se da kratite razgovore jer je prvi minut sa uspostavom 5.6 a drugi 6.96 din
[ daki85 @ 05.05.2011. 23:46 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: A da li ti se oduzima od uracunatih minuta za pozive ka drugim korisnicima prve droid tarife?

Nismo mogli da proverimo jer za sada ne poznajemo nikog drugog ko ima paket Prva Droid,
ja sam u fazi ukljucenja, (cekam telefon (LG) kog nema u poslovnicama u KG-u),
javicu kada budem proverio ali to nece biti uskoro.
Kako su mi rekli nove kolicine telefona stizu za par dana.

Moje misljenje je da skidaju minute, jer to rade i drugi operateri,
iako je besplatan saobracaj u istoj mrezi skidaju besplatne minute dok ih imate.