[ Lord Of The Nations @ 22.04.2011. 03:29 ] @
Ja sam za to da se malo organicujemo i izvrsimo pritisak kako na pay pal tako na vladu i drzavne institucije koje nam mogu pomoci.
Ja sam ubedjen da sa dovodjenjem pay pal-a u srbiju stopa nezapslenosti bi se smanjila bar za 10% ako ne i vise.Pa bi to moglo da se da novinarima kao informacija da malo spamujemo narod da sazna sta je pay pal. A ujedno i politicarima da damo ideju za predhodece izbore sta da izvuku iz rukava kako bi pridobili birace.
Za sada ima otvorena diskusija o pay pal-u u srbiji na fejsu
http://www.facebook.com/paypal
http://www.facebook.com/topic.php?uid=55982004572&topic=15147
Posle nekog malog istrazivanja saznao sam da u srbiji bar 90% ljudi ne zna sta je pay pal
a kamoli kako da ga korisi.
Da li je neko za to da napravimo apel da se uvede pay pal kod nas?
Ako je neko za to molim vas pisite mi na email: [email protected].
Inace ja sam iz Srbije, Sarajevo sam dodao kao moj rodni grad iz drugih razloga.
Za pocetak bi mogli da dodamo par kometara na diskusiju PayPal Serbia to je onaj drugi link sto sam dodao iznad.
[ sonnybg @ 22.04.2011. 13:14 ] @
Podrzavam , mada nikako da saznamo pravu istinu zasto Zambija, Zimbabwe, Trinidad i Tobago i neke nikad cuo zemlje imaju a Srbija nema. I pored toliko stranih firmi i stranih banaka u Srbiji nista, kao da smo jos uvek pod sankcijama UN.

Predlazem da ubacimo nekog naseg tamo u paypal, i onda za 2,3 godine da docekamo i to cudo. Da smo ubacili nekog naseg pre 2 godine sada bi prica mozda bila drugacija ali sta vredi,nikad nije kasno. Nema drugog nacina, ja i sam zaradjujem preko neta i evo ne znam kako da povlacim novac sa paypala ..... u depresiji sam:S
[ Lord Of The Nations @ 22.04.2011. 16:55 ] @
Verujem da svako od nas ima nekog svog prijatelja koji je u politiici aktivan.
Pa stoga predlazem da svako od nas pokusa da se raspita, da li se vlada uopste pita
nesto vezano za uvodjenje pay pal-a ili je to samo do pay pal-a.
Ta informacija bi nam mnogo znacila, al pod uslovom da je proverena.
[ Lord Of The Nations @ 22.04.2011. 18:18 ] @
Sta bi?Svi se lomite godinama da se dokopate PayPal-a a sad kad treba da se nesto organizuje i ucini povodom toga, nema nikog ni da zucne.
I ja bi voleo da imam zdravo za gotovo, ali u ovoj zemlji moras da se mucis da bi dobio
ono sto zelis.
Ajmo malo podrske.
[ dekster2 @ 22.04.2011. 19:58 ] @
@Lord Of The Nations
Da ti neko kaže da šumu koju prolaziš je puna zmija,da li bi je prošao kao narodni junak ili bi bio više nego oprezan.
[ kuli-kuli @ 22.04.2011. 20:17 ] @
Citat:
Lord Of The Nations:
http://www.facebook.com/topic.php?uid=55982004572&topic=15147
Posle nekog malog istrazivanja saznao sam da u srbiji bar 90% ljudi ne zna sta je pay pal
a kamoli kako da ga korisi.


Na zalost 90% ljudi u Srbiji ne zna da koristi Internet za nesto drugo osim za Facebook, e-mail i eventualno da procita neke vesti, zgrozim se kada vidim koliko mladih ljudi NEMA POJMA o koriscenju Interneta, a da ne pricam o prednostima istog, sto je najgore, sami kazu da ih to ne zanima i da nece da se zamlacuju i trose vreme na to. Mislim da je u tome srz samog problema, ne poznavanje i ne zainteresovanost za bilo sta, zbog raznih stereotipa koji su vezani za Internet, tipa, tamo su manijaci, prevaranti, ludaci koji po citav dan sede za racunarom, nista drugo ne rade i sl...
[ Ivan Dimkovic @ 22.04.2011. 21:27 ] @
Citat:

i izvrsimo pritisak kako na pay pal


A kako planiras da izvrsis pritisak na PayPal? Ti stvarno mislis da njih briga za kojekakve online peticije i akcije?
[ Lord Of The Nations @ 22.04.2011. 22:04 ] @
Nisam siguran kako da izvrsimo pravi pritisak na pay pal i nemam prave informacije u cemu je pravi problem i zbog cega
albanija i zimbable imaju pay pal a mi ne, to ostaje da se resava, ali mislim da za pocetak moramo da nekako izguramo u novine nesto o pay pal-u sto bi ljude zainteresovalo na bilo koji nacin samo da cuju za pay pal.
Verujem da ce neki deo citalaca znatizeljno zeleti da sazna sta je pay pal posle toga.

Cimam ljude da dopisuju komentare na pay pal stranicu na fejsu
http://www.facebook.com/topic.php?uid=55982004572&topic=15147
Pa ako bi jos neko odavde dodao koji komentar bilo bi super.
Za sada jos uvek trazim pravi nacin kako da od svega ovog napravim premijum plan, a do tada cu da radim sta mi padne na pamet.

-PITANJE ZA ODGOVORITI

Da li je u pitanju nasa vlada ili je to samo do pay pal-a?
[ mr. ako @ 22.04.2011. 22:50 ] @
Prelistaj teme ovde na ES, govorilo se o tome nasiroko... O problemima, koje su prepreke sa nase strane, ko ih je kontaktirao, sta su im odgovorili, sta je ministarka rekla, sta im je slala, sta su njoj odgovorili, ko koci to u srb,... cak je i njen savetnik (Sloba M.) ovde govorio o PP i njihovim zvanicnim dopisima ministarstvu... znaci prvo prelistaj sve i iscitaj, pa onda pravi ozbiljnu akciju kad budes imao sve informacije... ...mada ces tada sigruno shvatiti da treba da odustanes.

Sto se tice peticija toga je bilo tokom prethodnih 5-10 godina koliko 'oces... Rezultat? Vidis i sam... Sto rece Dimkovic, puca njima za neku tamo peticiju...
[ dekster2 @ 22.04.2011. 23:10 ] @
@Lord Of The Nations
Tvoja želja za pay palom te i pokreće za nekom akcijom pridobiti iste.Za paypal zna ko treba da zna,a ostala
populacija koja manje zna ne kupuje ni miksere preko tele šopa,a piše mu na tv-u šta i gde.
[ Lord Of The Nations @ 23.04.2011. 02:16 ] @
Saznao sam neke informacije iz prvih redova saveza sindikata srbije.
Ceo problem je u ministarstvu za telekomunikacije.
Pay pal je najmanji problem.
Radi se o tome da je projekat uvodjenja pay pal-a zvanicno zapocet jos 2004-god.
Ali se na tome ne radi jer ocigledno nikog is sektora za telekomunikacije to ne interesuje.
A pored toga potrebno je da se mere bezbednosti podataka podignu na visi nivo, a to bi moglo tako sto bi za pocetak vlada obezbedila svoje sajtove koji toliko padaju da je i kisa retkost u odnosu na to. .
Dakle cilj celog plana je da se pritisne ministarstvo za telekomunikacije.
Ako nekome padne ideja kako to da izvedemo neka mi pise na email, naveo sam ga u prvom postu.
Sve ideje su dobro dosle, osim ne zakonitih naravno
[ Lord Of The Nations @ 23.04.2011. 07:14 ] @
Ima jedna tuzna vest.
Ovo sam nasao na sajtu b92 http://www.b92.net/tehnopolis/komentari.php?nav_id=498435
Cak i ako se pay pal uvede kod nas ove godine, necemo moci da koristimo punu funkciju-
to jest, necemo moci da primamo pare na racun , vec samo da kupujemo.
Krivac za to je zakon narodne banke srbije. dok se taj zakon ne promeni ne verujem da ce i biti nesto korisno od pay pala kod nas.
Sve u svemu siguran sam da je ceo problem samo u nasim seronjama koji primaju platu za nista i sede u foteljama.
[ milstanyu @ 26.04.2011. 11:03 ] @
Problem je ipak u nama samima. PayPalu kao i svakoj online kompaniji nije tesko da prosiri trziste i uveca (bar za koji promil) svoj profit. Sto da ne ukljuce i Vanuatu? Pa i od tih 16 i po korisnika imace prihod, nikakvu stetu.

Problem je ocigledno u tom zakonu koji zabranjuje nasim gradjanima posedovanje bankovnog racuna van zemlje. Zakon koji je van pameti i zdravog razuma, a ostao na snazi ko zna otkad i ko zna zasto. Evo juce sam dosao iz inostranstva, dakle da sam usao u neku banku tamo i otvorio racun (sto moze da se zavrsi za 10-15 minuta bez problema), napravio bih prekrsaj, krivicno delo, sta god... Debilizam, zaostalost, licemerstvo... Verovatno isto to misli i sadasnja garnitura na vlasti (koliko ja razumem taj je zakon ostao od ranije), ali:

a) Ne menja taj zakon zato sto ima "preca posla", sa cim ce se doduse vecina Internet-nepismenih gradjana ove zemlje verovatno i sloziti, jer sta je to PayPal, kome to treba takva "glupost" zbog koje bi skupstina morala da zaseda i menja tamo neki zakon, kad znamo koliko kosta jedan dan rada parlamenta... A ima toliko "precih stvari" o kojima treba raspravljati... Plus blize se izbori...

b) U pitanju je neka mutna radnja, tj. nepostojanje PayPala i online trgovine nekome (ili drzavi u celini) na neki nacin koristi. Ne znam na koji, ne zanima me, pa se iskreno nadam da je opcija a) u pitanju.

A kad smo kod peticija... Evo peticije koju ja predlazem:

Ako PayPal dodje do izbora u Srbiju, glasam za ljude koji su sada na vlasti! Ako ne dodje, glasam za opoziciju.

Takvu peticiju ti napravi, neka je 30.000, ili 50.000 ili 100.000 ljudi lajkuje, obavesti ministarstvo ili kancelariju predsednika o tome, pa onda cekaj rezultate. A jednu mega kompaniju kakav je eBay/PayPal nase peticije ne zanimaju.

Ono sto sam na svim temema o PayPalu napisao dodacu i ovde, ne pokusavajte da otvorite PayPal (za prijem novca) ako imate srpski pasos i srpsku adresu stanovanja. Nece uspeti 101% provereno. Mozda ce raditi ako primate neke male sume od par desetina ili stotinu dolara mesecno, ali to ne mogu licno ni da potvrdim ni da demantujem. Za vece uplate, blokiraju nalog sigurno!
[ mr. ako @ 26.04.2011. 13:50 ] @
Hmm, lepo zvuci, ali ne bih bio siguran da je problem samo na nasoj strani...

Recimo, ta strana banka u koju odes licno, pri otvaranju racuna te pita kakav je zakon u tvojoj maticnoj zemlji ili ti jednostavno otvori racun...?
Isto tako i PayPal ne vidim zasto bi te pitao kakvi su tvoji lokalni zakoni i da li ces ti prekrsiti zakon u svojoj zemlji time sto ces korititi njihovu uslugu... Od kad kompanije brinu o onome o cemu bi trebali da brinu gradjani??


Poz,
Marko

[ tdjokic @ 26.04.2011. 14:37 ] @
Ne znam kako je sa PP (osim sto sam pretproslu noc pokusao da otvorim nalog za svoju Visa Electron International karticu, Societe Generale, pa mi je PP javio da "ima nekih problema sa tom karticom") ali znam kako je sa nekim drugim, srodnim stvarima kod nasih banaka.

Priblizno u Bgd. ima nesto iznad 30 banaka. Kad je trebalo da mi ovlasceno lice otvori racun u banci preko koga cu primati penziju iz Slovenije, ja sam to ovlasceno lice opremio osnovnim podacima i naivno ga poslao da pita u par banaka kakvi su uslovi i sta treba da pripremimo pa da mi on to uradi. Ja ne mogu sam jer sam tesko bolestan i nisam u stanju da izlazim iz stana vec 15-tak godina.

Jao meni kad su tamo poceli da ga dribluju, uzas jedan! Jeste taj moj rodjak mirnije vrste ali nije totalno nepismen i nacisto su ga isprepadali. Sto je najgore, sve banke se ponasaju kao da je jedino njihov postupak i pristup normalan i da "svako normalan" mora da zna kakav je taj njihov postupak a ako ne daj boze nesto pitas pocnu da te grde i vredjaju.

U principu, ovlasceno lice mora imati ovlascenje od strane onoga koji zeli da mu se otvori racun u banci. Pitas ih da li imaju neki uzorak - opet se ljute ili ti kazu da to "znaju oni u sudu". Osim toga, noramalno znacenje reci "ovlascenje" je da je neko ovlascen da nesto uradi i nakon toga nastupa novo stanje u kom je taj koji je ovlascen od tog dana napred ovlascen za odredjene radnje. Ali, nije tako. Upravo banke brinu tudju brigu pa neke zahtevaju da se ovalscenje obnavlja svake godine, sto je ustvari prikriveno proveravanje da li je vlasnik racuna jos ziv, jer ne mogu da ga vide, posto na kucnu adresu ne idu.

Druge opet zahtevaju periodicno da se donese potvrda da je vlasnik racuna ziv. Samo po sebi to ne bi bilo nista ruzno ni pogresno da ne traze vise potvrda nego slovenacki FPIO, koji de fakto daje pare i zahteva potvrdu o zivotu samo jednom godisnje. Neke banke traze potvrdu na svaka 4 meseca, neke na 3 a neke idu toliko daleko da covek ne poveruje - za svako podizanje novca traze potvrdu o zivotu. Totalno ludilo, pogotovu kad se ima u vidu da se novac moze podizati i sa automata i da nikad ne vide ko je podigao novac - vlasnik racuna ili ovlasceno lice.

Eto ti koliko su nase banke normalne a mozda toga ima i napolju, sta ga znam, tako da nemam pojma zasto se PP postavlja prema nama kako se postavlja. Ali ako pogledas da je u svakom poslovanju moguce da dodje i do nekog spora i sad oni otuda treba da se cimaju sa ovim nasim "strucnjacima" koji traze od bolesnog i nemocnog penzionera da priprema za svako podizanje potvrdu o zivotu i slicna sxxxa onda ih prodje volja za zaradom i saradnjom. Dodje do neke tuzbe i sad oni prvo treba pola godine da ubedjuju nekog naseg da je belo belo?

U mom slucaju sam nasao 3 banke koje su se ponasale normalno i skoro da su se cudile mojim pitanjima (preko mejla, naravno) jer se zna sta je ovlascenje i sta je potvrda o zivotu i ko to moze da trazi. Moja sadasnja banka, Societe Generale, je otvorila racuna za mene, na zahtev mog ovlascenog lica i sada se ponasa klasicno - to je za nju sredjeno i nema vise sta da proverava i spijunira moj zivot. Cim tim bankama stavis neku primedbu odmah se hvataju za "poslovnu politiku banke" kao da su banke iznad pisanih i nepisanih oblika ponasanja, koji postoje valjda vekovima i sad oni sumnjaju u sve i svakoga!
[ Lord Of The Nations @ 28.04.2011. 02:13 ] @
Citat:
Ako PayPal dodje do izbora u Srbiju, glasam za ljude koji su sada na vlasti! Ako ne dodje, glasam za opoziciju.

E hvala, nije ti losa ideja. Pokusacu nesto povodom toga da uradim.

Upravo sam napravio grupu na fejsu.
Vas slogan nije mogao da stane u ime grupe, pa sam to prebacio u opis grupe.
Evo linka ako neko odavde zeli da podrzi grupu.
http://www.facebook.com/pages/Glasam-za-PayPal/221658177848526

I naravno ako neko ima savet kako da je ucini jos boljom ili ako neko ima neki svoj neuobicajan nacin za sirenje neka postavi ovde post o tome jer sam ja za marketing ocajan.


[Ovu poruku je menjao Lord Of The Nations dana 28.04.2011. u 04:53 GMT+1]
[ sonnybg @ 30.04.2011. 16:33 ] @
Nista dobro ne mislim o dinkicu ali predlazem svima ovde da na sledecoj stranici

http://www.mojgradvelikasansa.rs/predlozi.html

posalju predlog i zahtevaju da se uvede paypal do sledecih izbora ako zele "nas glas". Vidim da je i bilborde zakupio da bi reklamirao tu svoju stranicu pa mozda ozbiljno shvati problem sa paypalom.

JA sam posalo a neka to ucini sto vise ljudi pa mozda se doticni potrudi da uvede paypal do sledecih izbora ako zeli da mu neko da glas