[ tasicss @ 22.04.2011. 19:48 ] @
Kao u naslovu imam SkyStar2 karticu, kako da gledam DigiTV, na koji satelit, sta mi je sve potrebno? Probao sam pretagu ali sve teme su davno zastarele sto se ticu ove problematike... Hvala!
[ pfcpanta @ 22.04.2011. 21:11 ] @
digi je na sat poziciji 0,8 w sat thor tamo treba okrenuti antenu a mozas ga gledati jedino pomocu cs.

[ nenad76 @ 23.04.2011. 09:36 ] @
pa moze ga gledati i ako se legalno pretplati a ne jedino preko cs!!! kako mislis teme su zastarele,pa satelit je i dalje na svom mestu,postoje mnoge teme gde je sve lepo objasnjeno,sad problem je citati pa treba sve na tacni. procitaj,nadji ovde na forumu,sve su ljudi pojasnili...
[ pfcpanta @ 23.04.2011. 13:52 ] @
Covek ima skystar 2 i sa njom ne moze legalno da gleda .Ako vec hoces odgovoriti , procitaj prvo pitanje.
[ nenad76 @ 23.04.2011. 16:27 ] @
pa ima 3 miliona postova na netu u kojima se kaze sta moze sa ss2,digi je vec zaboravljen,ako ne mozes naci na sajtu idi na google i ukucaj pa ces naci sve,jel i to treba reci!!! uostalom ne znam i sto uopste dolazim ovde sve puno nekih nervoznih ljudi
[ pfcpanta @ 23.04.2011. 19:37 ] @
ja nisam nervozan ,hocu samo coveku da pomognem a ti radi kako hoces .
[ zogax @ 23.04.2011. 19:51 ] @
Samo polako drugari...
[ pfcpanta @ 23.04.2011. 20:18 ] @
naravno
[ zunomiljan1 @ 23.04.2011. 22:09 ] @
Da se vratimo na temu. Pretpostavljam da je i DIGI presao na NAGRA 2 codiranje, sto znaci da je jedini put do gledanja DIGI-ja, kao i TOTAL TV-a ili legalno ili preko CS-a. CS ili card sharing je sistem podele kljuceva. Izvinjavam se ako sam bio malo banalan, ali ne znam da li je covek upoznat sa tematikom pa hocu da mu objasnim osnovne pojmove kako bi znao sta da trazi.
[ tasicss @ 24.04.2011. 01:30 ] @
Hvala na informacijama momci!
Sto se tice CS-a, dali postoji neki server koji besplatno prosledjuje kljuceve ili pak mora se predplatiti kod g. X koji to distribuira? Konkretno od kanala mene zanima Discovery on je prisutan u Digi paketu kao i na Totalu...
[ jovovuk @ 24.04.2011. 09:49 ] @
Ja bih isto pitao sta je sa onim serverom sto je besplatno nudio kljuceve za CS na netu kao kupovao se neki resiver i LNB sa 2 izlaza i morala su se 2 kabla dovuci do resivera i kazu radilo je sve
tema je bila aktuelna prije godinu dana
[ Andrija M @ 24.04.2011. 16:40 ] @
Citat:
tasicssSto se tice CS-a, dali postoji neki server koji besplatno prosledjuje kljuceve


Nema džabe ni u stare babe... :-)
[ liverpool_fan @ 24.04.2011. 17:44 ] @
Citat:
Andrija M: Nema džabe ni u stare babe... :-)


ne bih se sa tobom slozio
ima dzabe, ja npr imam ss2 i adsl i za cs koristim mbox 06 i na mnogim forumima imas free mbox razmenu
samo se treba registrovati o poslati pm odredjenim clanovima, pa ko uzvrati uzvrati.
ja npr imam i total tv od drugih a sve mi ide preko free razmene tako da I KOD BABE IMA DZABE !!!
[ zilenk @ 24.04.2011. 22:41 ] @
Kad su SS2 i ostale DVB kartice u pitanju, ovo je prava adresa:

Code:
http://www.elitesecurity.org/f101
[ vaske71 @ 24.04.2011. 23:04 ] @
Momak - to sto ti trazis nije vise na Digiju odnosno satelitu Thor koji je bio na 0,8w i kodiranje je bilo u Nagri 2 (sad je u nagri 3 pa se ne moze otvarati bez cs-a) - vec se sada nalazi na satelitu Helas Sat na 39 E pod BulSat (kodiranje je za sada u Irdeto 2 ) i imas nekoliko kanala sa srpskim prevodom (animal, history,viasat history ,explorer,tv1000,hbo comedy ...etc)
Pozdrav
[ janponican @ 25.04.2011. 13:09 ] @
"Momak" vaske71, ukoliko želiš pomoći - nije ti "lep" način a i "proizvoljnim" odgovorom nisi mnogo pomogao tasicss-u i ostalima.
"RCS Digi TV" paket se i dalje nalazi na Thor-u 0.8W i radi i sa Nagra3 (caid:1802) - stara kartica i sa Nagra 4 (caid: 1880) - nova kartica (2010). Za gledanje skremblovanih kanala iz ovog paketa potrebna ti je originalna kartica (i risiver) ili "CS" (cardsharing). Na 39E Hellas satelitu se nalazi bugarski paket "Bulsatcom" (sistem kodiranja Irdeto 2 - caid: 0604) koji ima veliki broj kanala a gledanje uz pomoć ss2 kartice je moguće (pored CS-a) i pomoću emulatora vPlug (sa svežim v_keys.db) ili Faustom i svežim KEY.BIN fajlom. Fausto je, pored mogućnosti gledanja željenih kanala iz paketa "Bulsatcom", "MediaTech/Telespazio Hungary 4W", "RAI 13E", "ORF & AustriaSat 19E) i oko 20-tak kanala CCW - "ZGODAN" za "CS", jer Vam može "napraviti lokalne karte" sa kojima možete skoro ravnopravno učestvovati u razmenjivanju kartica putem "CS"-a i doći do mnogo, mnogo paketa (Sky Italia, Sky Germany & Deutschland, B Sky UK B, Canal+ France, Digital+ Spain, Digi TV, itd) ali za "CS" je neophodna stalna ili skoro stalna LAN konekcija (najbolje je imati ADSL). Tako se na kraju dolazi do odgovora na postavljeno pitanje u ovom postu.

Sve ovo napred napisano, koristiti isključivo u edukativne svrhe a nikako u ostvarivanju dobiti!
pozdrav

[Ovu poruku je menjao janponican dana 25.04.2011. u 15:14 GMT+1]
[ nenad76 @ 25.04.2011. 13:13 ] @
Citat:
jovovuk: Ja bih isto pitao sta je sa onim serverom sto je besplatno nudio kljuceve za CS na netu kao kupovao se neki resiver i LNB sa 2 izlaza i morala su se 2 kabla dovuci do resivera i kazu radilo je sve
tema je bila aktuelna prije godinu dana


Rec je bilo o next risiveru,ne radi tu vise nista preko njega
[ vaske71 @ 25.04.2011. 22:06 ] @
Citat:
janponican: "Momak" vaske71, ukoliko želiš pomoći - nije ti "lep" način a i "proizvoljnim" odgovorom nisi mnogo pomogao tasicss-u i ostalima.
"RCS Digi TV" paket se i dalje nalazi na Thor-u 0.8W i radi i sa Nagra3 (caid:1802) - stara kartica i sa Nagra 4 (caid: 1880) - nova kartica (2010). Za gledanje skremblovanih kanala iz ovog paketa potrebna ti je originalna kartica (i risiver) ili "CS" (cardsharing). Na 39E Hellas satelitu se nalazi bugarski paket "Bulsatcom" (sistem kodiranja Irdeto 2 - caid: 0604) koji ima veliki broj kanala a gledanje uz pomoć ss2 kartice je moguće (pored CS-a) i pomoću emulatora vPlug (sa svežim v_keys.db) ili Faustom i svežim KEY.BIN fajlom. Fausto je, pored mogućnosti gledanja željenih kanala iz paketa "Bulsatcom", "MediaTech/Telespazio Hungary 4W", "RAI 13E", "ORF & AustriaSat 19E) i oko 20-tak kanala CCW - "ZGODAN" za "CS", jer Vam može "napraviti lokalne karte" sa kojima možete skoro ravnopravno učestvovati u razmenjivanju kartica putem "CS"-a i doći do mnogo, mnogo paketa (Sky Italia, Sky Germany & Deutschland, B Sky UK B, Canal+ France, Digital+ Spain, Digi TV, itd) ali za "CS" je neophodna stalna ili skoro stalna LAN konekcija (najbolje je imati ADSL). Tako se na kraju dolazi do odgovora na postavljeno pitanje u ovom postu.

Sve ovo napred napisano, koristiti isključivo u edukativne svrhe a nikako u ostvarivanju dobiti!
pozdrav

[Ovu poruku je menjao janponican dana 25.04.2011. u 15:14 GMT+1]



Ja se izvinjavam na sturom objasnjenju , ali - eto imate tu doktora nauka pa ce on da vam to objasni, jer je ocigledno da vas sistem kodiranja kao i CS veoma zanima

Ko zeli da gleda Digi TV (pod uslovom da mu je to dovoljno) vise vam se isplati da platite 390 dinara mesecno i ne mlatite se sa CS-om , ovo pogotovo vazi za korisnike kojima je CS nepoznanica a ne zele da se previse smaraju ... Jaci odnosno bolji paketi su vec vredni ucenja CS-a

Iskreni Pozdrav

[Ovu poruku je menjao vaske71 dana 25.04.2011. u 23:20 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao vaske71 dana 25.04.2011. u 23:22 GMT+1]
[ Andrija M @ 26.04.2011. 15:18 ] @
Citat:
liverpool_fan: ne bih se sa tobom slozio
ima dzabe, ja npr imam ss2 i adsl i za cs koristim mbox 06 i na mnogim forumima imas free mbox razmenu
samo se treba registrovati o poslati pm odredjenim clanovima, pa ko uzvrati uzvrati.
ja npr imam i total tv od drugih a sve mi ide preko free razmene tako da I KOD BABE IMA DZABE !!!


Ti si kolega nesto pobrkao jer govoris o RAZMENI a to podrazumeva da ja npr tebi dam digi a ti meni npr total i to je onda razmena.

Ako ti nemas nista meni dati a ja tebi dam Digi to je onda besplatno poklanjanje a ne razmena, a sto cisto sumnjam da ce ti netko poklanjati džabe kad nemas nista za dati u razmenu....

Dakle kao sto rekoh gore, nema džabe ni u stare babe :-)
[ liverpool_fan @ 26.04.2011. 21:46 ] @
Citat:
Andrija M: Ti si kolega nesto pobrkao jer govoris o RAZMENI a to podrazumeva da ja npr tebi dam digi a ti meni npr total i to je onda razmena.

Ako ti nemas nista meni dati a ja tebi dam Digi to je onda besplatno poklanjanje a ne razmena, a sto cisto sumnjam da ce ti netko poklanjati džabe kad nemas nista za dati u razmenu....

Dakle kao sto rekoh gore, nema džabe ni u stare babe :-)


opet moram da te demantujem, upravo se o to me i radi , cim imam ss2 znaci da nemam sta da ponudim
sto bi se u svetu CSa reklo da nemam Lokal , ali radi se o tome da opet ima ljudi koji ce sto ti kazes pokloniti
razne pakete , ja sam znaci bez icega napravio sasvim solidan server tako da mi sve radi (ako imas cs znas da
ne moras sve da imas u dist 1 da bio gledao ,mozes dobro gledati i u dist 2 i 3 , a to su ti najcesce distance kod free
razmene ili ti besplatnog gledanja) a zanimljivo je to da ja bez igde icega imam oko 20 kartica u dist 1 sto znaci da ima ljudi koji POKLANJAJU svoje lokale
ps. nisam im Zelen ali sam im Plav , nadam se da me razumes !!!
[ janponican @ 27.04.2011. 02:33 ] @
Citat:
liverpool_fan: opet moram da te demantujem, upravo se o to me i radi , cim imam ss2 znaci da nemam sta da ponudim
sto bi se u svetu CSa reklo da nemam Lokal , ali radi se o tome da opet ima ljudi koji ce sto ti kazes pokloniti
razne pakete , ja sam znaci bez icega napravio sasvim solidan server tako da mi sve radi (ako imas cs znas da
ne moras sve da imas u dist 1 da bio gledao ,mozes dobro gledati i u dist 2 i 3 , a to su ti najcesce distance kod free
razmene ili ti besplatnog gledanja) a zanimljivo je to da ja bez igde icega imam oko 20 kartica u dist 1 sto znaci da ima ljudi koji POKLANJAJU svoje lokale
ps. nisam im Zelen ali sam im Plav , nadam se da me razumes !!!


To što imaš ss2 karticu nema veze sa CS "ponudom" i "potražnjom" tj. razmenom D, G ili C i N: linija. SS2 kartica ti služi samo za gledanje kanala putem nekog Plugin-a, a za CS je potreban CS server (gb*x, mb*x ili CC*am). Koliko vidim imaš mbox i nisi početnik u ovim vodama ali server bez i jedne "lokalke" je ipak "slabije" rešenje zbog nedostatka "jačih" karti, ali bolje i takav nego nikakav. Kako sam već naveo, nije problem doći do virtualnih lokalnih kartica sa kojima je lakše doći do "ozbiljnijih" peer-ova odnosno kartica. Na kraju, niko nikom ne daje za "džabe" jer svi povezani peer-ovi imaju zajedničku korist - razmenjivanje kao i doći do kartica koje otvaraju ono što se želi a to su veći paketi.
pozdrav

[Ovu poruku je menjao janponican dana 27.04.2011. u 14:27 GMT+1]
[ Andrija M @ 27.04.2011. 18:00 ] @
Citat:
liverpool_fan: opet moram da te demantujem, upravo se o to me i radi , cim imam ss2 znaci da nemam sta da ponudim
sto bi se u svetu CSa reklo da nemam Lokal , ali radi se o tome da opet ima ljudi koji ce sto ti kazes pokloniti
razne pakete , ja sam znaci bez icega napravio sasvim solidan server tako da mi sve radi (ako imas cs znas da
ne moras sve da imas u dist 1 da bio gledao ,mozes dobro gledati i u dist 2 i 3 , a to su ti najcesce distance kod free
razmene ili ti besplatnog gledanja) a zanimljivo je to da ja bez igde icega imam oko 20 kartica u dist 1 sto znaci da ima ljudi koji POKLANJAJU svoje lokale
ps. nisam im Zelen ali sam im Plav , nadam se da me razumes !!!


E da sad te razumijem, pa sta ne kazes odmah ;-)

Ali za tako nesto napraviti od nicega treba ipak "malo" vise znanja kojeg ti i ja mozda imamo te puno snalazljivosti ali kojega kolega koji je pokrenuo ovu temu zasigurno nema....

No necemo sad previse u detalje (da ne skrenemo u zabranjene vode pa da nam moderatori ne zakljucaju temu) pa da onda rezimiramo: nema džabe ni u stare babe ali ako si snalažljiv i imaš dovoljno znanja i to se da zaobići :-)

[ tasicss @ 28.04.2011. 00:46 ] @
Sto na kraju krajeva znaci da sve kosta, dali to bio digi, total ili CS samo je pitanje cene... Imam neke ponude za CS po ceni od 500din/1mesec do 25eur/3meseci generalno sa mojom antenom bez diseqc to mi i ne znaci puno, digi je 390din sto mi se svakako ne isplati davati 500 za CS sobzirom da cu uglavnom da gledam Discovery, samo jedino sto ne podnosim to je ugovor koji kako mi ce cini vezuje korisnika na 2 godine sto u mom slucaju svakako ne odgovara.
[ Andrija M @ 28.04.2011. 11:58 ] @
Kod nas u hrvatskoj Digi te veže na 1 godinu, mislim da ni u Srbiji nije drugacije ?
[ tasicss @ 01.05.2011. 03:34 ] @
Hvala svima na odgovorima, bitno je da sam shvatio poentu CS-a!