[ Go-Run The bLuE @ 11.02.2004. 01:42 ] @
Ajde svako neka napise svoja iskustva u vezi povezivanja telefona (npr. SE t68i) sa compom pomocu USB Bluetootha (npr. Microstar BToes).
Programi, blizina-daljina, cena, problemi...

Bojan Bašić: uklonjen bold tag

[Ovu poruku je menjao Bojan Basic dana 25.02.2004. u 00:35 GMT]
[ snipa @ 11.02.2004. 03:44 ] @
Ja sa t610 i MSI BT dongle nisam ima nikakvih problema pri povezivanju, uparivanje je proslo normalno (posto sam procitao da su se neki i na to zalili), od programa sam koristio Communication Suite koji dolazi uz telefon na CD-u. Drzim ga pored compa, mada je signal drzao i kada bih otisao u drugu sobu, nekih 10 metara mozda , na dalje ga nisam probao. Cena mu je bila nekih 17 evra a problemi , pa jedino sam imao poteskoca da telefon prikacim na gprs preko njega, mada je to vise do telefona negoli da BT-a.

poz
Marko aka sniper
[ psihodel @ 11.02.2004. 15:40 ] @
Imam bas tu kombinaciju - dakle SE T68i i Microstar BToes. Pre nekoliko dana sam sve to instalirao i za sada nisam imao nikakavih problema, osim jednog konflikta izmedju SE-ovog programa XTND Connect i Microstar-ovog softvera, ali kada sam uklonio XTND, sve sljaka kako treba. Imam i kamericu MCA-25 pa sam probao i slanje i primanje podataka i sve radi OK. Brzina transfera je solidna, a bas sam danas probao da posaljem nesto iz druge sobe i bez problema je upalilo (otprilike 5 metara). Na telefon sam slao slike i teme skinute sa neta i to je proslo kako treba. Za slanje koristim Windosws Explorer ili Total Commander (desni klik pa Send To > Bluetooth). Takodje sam sinhronizovao Address Book iz Outlook-a sa telefonom i ovom opcijom sam, moram priznati odusevljen (nema vise lomljenja prstiju po malenoj tastaturi).
Nazalost, jos nisam bio u prilici da isprobam Internet preko GPRS-a, ali se nadam da cu i to uskoro isprobati.
Sve u svemu, jako sam zadovoljan ovom kombinacijom!!
poz
[ mgsmobil @ 19.02.2004. 20:33 ] @
Imam T610 i MSI BT.Povezivanje i transver podataka idu bez ikakvih problema.Cak sam nasao i jedan programcic koji dozvoljava da se telefon koristi kao daljinski za racunar preko BT-a.
Vrlo zanimljiva opcija je da program moze da poveze Winamp sa telefonom,izbaci na ekran telefona spisak pesama iz trenutne play liste i preko tel. je moguce birati pesmu,bez gledanja u monitor sa daljine od 5-6 metara.
Imam problem sa GPRS vezom(ali samo preko kompa).Instalirao sam drajvere za modem T610 i Windows prepoznaje novi modem(na virtualnom COM portu).Napravio sam novu dial up konekciju i sve je iz prve proradilo kako treba,cak je i brzina bila zadovoljavajuca kad je u Operi otvoren samo jedan prozor.Vec naredni put i sve do sada racunar mi izbacuje gresku (There was a hardware failure on modem or other conecting device)kad pokusam da se povezem.Nisam menjao nista od podesavanja a telefom sam izlazi na NET bez problema.Da li ima neko slicno iskustvo
[ vojta smeker @ 24.02.2004. 01:52 ] @
JA IDEM NA NET PREKO IC PORTA,POVEZAO SAM PC SA NOKIOM 7650 I MENI TO ISTO IZBACI VALJDA DA JE NASAO GRESKU U MODEMU ALI SE NA KRAJU IPAK KONEKTUJE.INACE TU GRESKU MI IZBACI 3-4 PUTA I ONDA KRECE SA OTVARANJEM PORTA I OSTALO JE SVE OK!!!
ISKRENO OCEKIVAO SAM VISE OD IC PORTA,MISLIM KONKRETNO NA VECU BRZINU,NOCU IDE SUPER BRZINA OKO 4-5kb/s A DANJU JEDNOM RECJU KATASTROFA OKO1.5kb/s
[ Cartman @ 24.02.2004. 08:29 ] @
To nije zbog IC port-a. Ti ostvarujes vezu od 115k sa racunarom putem IC porta, a tih 1,5 KB/s je brzina koju ti mob ostvaruje sa netom.
[ manijac @ 24.02.2004. 09:02 ] @
Ajde podeli sa nama to programce koje radi kao irda preko USB Bluetooth-a ili bar kazi ime programa.?
[ vojta smeker @ 24.02.2004. 13:50 ] @
ZNAM BRATE ALI TI TO NAZIVAS BRZINOM OD 1.5kb/s PA TRI DANA CEKAM DA MI OTVORI JEDNU STRANICU IMAM OSECAJ DA CU SE PRE PORODITI :)))))))
BURAZER U BG-u IMA DIGITALNU CENTRALU I 24h MU JE PROTOK 7kb/s,COVEK PLACA ALI BAR ZNA ZASTO DAJE PARE ZA NET!
STA SE I JA BUNIM DOK JE OVO CUDO JOS ZA DZ IMA DA IH IZRABIM DO MAKSIMUMA
[ vojta smeker @ 24.02.2004. 14:00 ] @
Citat:
manijac:
Ajde podeli sa nama to programce koje radi kao irda preko USB Bluetooth-a ili bar kazi ime programa.?



IC port ti je poseban uredjaj od Bluetooth-a u principu dosta su slicni,i jedan i drugi mogu da se koriste za internet!potrebno ti je da mob u sebi ima IC ili Bluetooth i da imas laptop ili desktop racunar podesis parametre za konekciju i to je to!
(nisu isti parametri za 063 i 064 mrezu)
[ DrS @ 24.02.2004. 14:09 ] @
Pre neki dan sam nabavio MicroStar-ov Bluetooth, ali mi WinXP Pro SP1 ne nalazi drajver na CD-u koji sam dobio uz BT. Sam WinXP je prepoznao uređaj (MSI USB Bluetooth), ali mi prijavljuje da ne može da instalira adekvatne drajvere i da uređaj neće funkcionisati kako treba.

Našao sam drajvere na sajtu www.mxi.com.tw za BT, ali mi ni oni nisu pomogli. Bez obzira na sve to, instalirao sam "floAt's Mobile Agent" i probao da se konektujem preko BT-a sa T610 (na njemu sam uključio BT), ali nije uspeo da uspostavi konekciju.

Da li moram neke parametre da podešavam na samom telefonu? Kako da rešim problem sa drajverima?

Hvala...
[ manijac @ 24.02.2004. 22:31 ] @
(vojta smeker)
Imam T-610 ima obe konekcije ali me znima programce gore pomenuto za pustanje zike iz winampa preko mobtela
[ vojta smeker @ 24.02.2004. 22:50 ] @
Citat:
manijac:
(vojta smeker)
Imam T-610 ima obe konekcije ali me znima programce gore pomenuto za pustanje zike iz winampa preko mobtela


Pa u cemu je onda problem tebra,jel mozes da se konektujes???
to je i meni izbacivalo tokom instaliranja IC porta ali to nema veze,znaci nastavis instaliranje modema,updejtujes driver iz device managera i onda ce ti ga XP sigurno prepoznati!
vidis meni je XP prepoznao IC port,pisalo mi je STANDAR MODEM OVER IR LINK i kada sam updejtovo driver prepoznao mi je modem telefona,sada mi pise modem nokia 7650!
[ vojta smeker @ 24.02.2004. 23:13 ] @
<<drS>>
ne moras nikakve parametre da podesavas na telefonu vec moras da napravis konekciju za 063 ili 064 mrezu!ja imam 063 i uputstvo za pravljenje konekcije za mobtelovu 063 mrezu mozes naci na sajtu mobtela/uputstva
oni su predstavili konekciju za siemens S55 sa laptopom preko ic porta ali je u principu isto za sve tipove telefona! najbojle bi bilo ako imas software za T610,instaliras ga i naravno instaliras modem updejtujes driver,napravis konekciju i cepaj!
meni je jedan decko rekao da cu imati problema dok to sredim ali ako uspem da sredim ide super,i bio je u pravu,2 dana sam se patio i uspeo sam da se konektujem
[ DrS @ 25.02.2004. 07:07 ] @
Citat:
vojta smeker:
<<drS>>
ne moras nikakve parametre da podesavas na telefonu vec moras da napravis konekciju za 063 ili 064 mrezu!ja imam 063 i uputstvo za pravljenje konekcije za mobtelovu 063 mrezu mozes naci na sajtu mobtela/uputstva


Bojim se da nisam bio dovoljno jasan... Meni ne treba konekcija između T610 i PC-a da bih surfovao (spadam u one retke srećnike(?) koji imaju Internet na poslu). Potrebna mi je generalno konekcija između PC-a i T610 preko BT-a. Dakle, da na PC-u vidim sadržaj T610... Za tako nešto mi, nadam se, ne treba konekcija na 063 ili 064, mada je imam.

Dakle, imam MSI-jev BT i instalirao sam softver dobijen na CD-u uz sam uređaj, ali Win XP-u to očigledno nije dovoljno, jer napominje da je prepoznao uređaj, ali da će verovatno vidi problema sa radom istog; što se ispostavilo kao tačno. Instalirao sam floAt's Mobile Agent, koji bi trebalo da uspostavi konekciju sa mobilnim preko BT-a, ali ne može - najverovatnije zbog neadekvatnih drajvera za BT.

Ne znam u čemu je problem... Da mi nije (nedajbože) kojim slučajem mobilni feleričan?
[ perastar @ 20.02.2005. 23:39 ] @
voleo bih ako bi mogao da mi kazes ,koji je to program ,pa da probam da povezem t610 kao daljinski !!hvala
[ jole-011 @ 28.12.2005. 14:17 ] @
Isti problem,instalirao sam float's mobile agent i infra red radi ali sa BT-om trazi nove drajvere.Gde mogu da ih skinem?