[ marenwo @ 23.04.2011. 23:59 ] @
imam dve antene.
na jednoj hvatam astru i hot bird, a drugom eurobird. sve su povezane diseqc-om i naravno na risiver. u risiveru je sve podeseno isto kao i na diseqc-u
lnb1 - astra, lnb2 - hot bird, lnb3 - eurobird, lnb4 - trenutno nista.
e sad, problem je u tome sto on lepo prebacuje astru i hot bird, dok mi eurobird prikazuje kao da nema signala, odnosno nece da ukljuci program! inace kad se udje u "menu" risivera i ode na onaj satfinder, signal je prisutan! pokusavao sam i sa menjanjem konventora, sa menjanjem mesta lnb-ovima, menjao sam i kabl, diseqc, ali i dalje nista.
da li je neko imao ovakav problem? unapred hvala
[ Ubleha @ 24.04.2011. 00:05 ] @
Probaj sa nekim drugim resiverom podesiti i provjeriti signal na tom satelitu pa kad utvrdis da je signal prisutan kao i da vidis neki od programa sa tog satelita onda ukljuci u Dream
[ vkoja @ 24.04.2011. 08:36 ] @
Ako su podesavanja u dreamu dobra za disequ znaci 4 satelita opcija diseqe A/B/C/D I stavis lnb A 13e lnb 2 16e i td i mora da radi osim ako ti je signal slab na 16e jer je on dosta slab satlit i mozda ti daje lazni signal.Proveri to...
[ marenwo @ 24.04.2011. 12:23 ] @
probao sam i direktno da povezem, bez diseqc-a i u risiveru stavim na "single"! dobijem signal snr 75 i agc 99 i sve lepo radi, tako da je signal prisutan, ali kako vratim, astra i hot bird rade a ovaj ne!
[ vkoja @ 24.04.2011. 12:51 ] @
Vidi ovako i kod mene je isto diseq za 4 satelita.Idi ovim postupkom i mora da radi, barem je kod mene tako. MENU/SETUP/SERVICE SEARCHING/TUNER CONFIGURATION/pa onda stavi u configuration mode-simple
mode-diseqc A/B/C/D
port A - 16E
port B- 13E
port C- 19E
port D- 0.8W

set voltage and 22khz - yes
send diseqc .....- no
tone amplitude - 800mV

E sa ovim postavkama radi kod mene morace i kod tebe jedino proveri da ti taj izlaz na diseq nije dobar prebaci ga na neki drugi izlas.
[ marenwo @ 24.04.2011. 15:35 ] @
sad sam sisao sa krova! uspeo sam da uhvatim astru 2 28E. prikljucio sam sad sva 4 lnba na diseqc-u
lnb1 astra
lnb2 hot bird
lnb3 astra 2
lnb4 eurobird
namestio sam isti redosled u risiveru i sad prva 3 rade, a ovaj cetvrti i dalje ne radi!
da li je mozda problem u tome sto je meni diseqc na krovu, a ne blize risiveru??? ali opet, ova tri rade bez problema, ne znam...
[ vkoja @ 24.04.2011. 19:18 ] @
Nema vese sto je diseq na krovu , verovatno je izlaz neispravan na diseq. Probaj na tom izlazu da stavis npr. hotbird pa da vidis ako nema signala onda je izlaz neispravan...
[ mirel @ 25.04.2011. 07:29 ] @
Neke serije kineskih drimboxova imaju problema sa odredjenim diseqC salterima.Sa spaun SAR41F rade sve kopije.Ako si u mogucnosti kupi ili pozajmi da probas.Inace sa njima glava najmanje boli.
[ dakiyu @ 25.04.2011. 14:51 ] @
Tako je...ja imam novi diseq 4/1 i nema sanse da ga koristim dok ne ukljucim posebne opcije pa probaj i ti...kod mene je dm500 pa ne znam da li su iste opcije ali bi trebalo da imas i ti negde...

U podesavanjima satelita klikni na broj LNB (0.1.2.3) zatim idi next page na plavo dugme,tu ukljuci disec 1.1 i ukljuci polje disec repeat ako ne pomogne ukljuci i repeat one...kod mene samo tako radi bez problema,sve ostalo hoce-nece da prebaci...
[ marenwo @ 27.04.2011. 16:03 ] @
mirel - to sam procitao na nekim forumima da je kao taj diseqc najbolji, ali nisam nigde nasao da kosta ispod 30, 40 eura!
dakiyu - gledao sam po opcijama ali nisam nista nasao.
hvala svima na pomoci!
[ gorandx @ 02.05.2011. 18:51 ] @
Ja sam takodje imao problema sa nokiom d box 2 nije htela da prebacuje diseqc 1/4 onaj sa relejom pa sam stavio onaj sa cipom i lepo radi kao da nema snage da potera onak sa relejom
[ maksim-dorcol @ 04.05.2011. 03:27 ] @
Probaj da promeniš 16‚ Eurobird i staviš , 16, w2 eutelsat -Sesat.Takodje podesi konfiguraciju LNB-a, Za 4-satelita . 1. Astra 19.2 A-A , 2. Astra 28.2 A-B , 3. Hotbird 13 B-A i 4.Eutelsat Sesat 16 B-B . Pozdrav
[ DArCo @ 08.06.2011. 15:38 ] @
Ja sam imao/imam isti problem. Naime, imam dm800hd klon (sim2.01 - gemini 5) i imao sam diseq sklopku 4/1 i podesio 4 satelita (0.8w-13e-28e-39e) medjutim jedan od taj cetri je uvek blokirao i to uvek onaj koji je bio na LNB 1 sve kombinacije sam isprobavao i uvek je zezao onaj na lnb1, ali kad bi stavio samo LNB1 tj. samo jedan LNB onda je na LNB1 sve radilo ok. Promenio sam diseq sklopku i kad sam stavio drugu imam sva 4 satelita ali i dalje mi pojavljuje problem "no signal found" medjutim ovaj put bez ikakvog pravila.

Podesio sam sledece satelite 0.8w-13e-28e-39e i cesto mi prikazuje ovaj problem sa signalom ali ovog puta jedanput na jednom drugi put na drugom satelitu itd. Jedino resenje je da kad prebacim na neki drugi satelit i kad nema signala ja iskljucim resiver pa ga ukljucim i signal proradi. Sta moze biti problem ne znam ali mi deluje kao da se diseq ugusi kad prebacuje sa satelita na satelit pa moram da ugasim resiver da se odblokira sklopka pa tek onda da ga ukljucim. Menjao sam i ove gore pomenute opcije voltaza i sl. ali bez efekta. Mora da ima neka podesavanja u samom sistemu dreambox-a a ne samo u pretrazivanju kanala.

Mozda je i do Firmware-a to ne znam posto drugi nisam probao. Ima li jos ko ovaj problem tj. resenje za ovaj problem?
[ mirel @ 08.06.2011. 21:34 ] @
stavi spaun i problem si rijesio
[ boka @ 11.06.2011. 11:40 ] @
Gecen diseqc kineski jeftin. Radi sa dm500 i sa dm800 100% bez problema. Pogledaj ako ga možeš nabavit negdje.

http://www.aliexpress.com/prod...accessory-for-wholesalers.html

Da dodam još i chess diseqc isto odličan.

http://www.satshop.tv/Chess-DiSEqC-Switch-4-1
[ marenwo @ 12.06.2011. 12:00 ] @
bice valjda neki na buvljaku :D

[Ovu poruku je menjao marenwo dana 12.06.2011. u 13:26 GMT+1]
[ marenwo @ 03.10.2011. 14:45 ] @
pitanje nije vezano za temu, ali da li neko zna da li se na dreambox moze prikaciti i obican hard disc ili mora biti onaj mali? hvala!
[ digitalsat @ 04.10.2011. 07:21 ] @
Citat:
marenwo: pitanje nije vezano za temu, ali da li neko zna da li se na dreambox moze prikaciti i obican hard disc ili mora biti onaj mali? hvala!



Direktno ne ali moguce je preko ide -usb adaptera osvem ovo treba ti i napajanje harddiska.

[Ovu poruku je menjao digitalsat dana 05.10.2011. u 09:49 GMT+1]
[ marenwo @ 04.10.2011. 14:12 ] @
ok, hvala na informaciji!
[ rozhina @ 12.10.2011. 08:55 ] @
Pozdrav,
interesuje me najbolji drzac za 4 lnb i gde bi mogao da se nadje.
Neznam sta mislite o ovome
http://www.aliexpress.com/prod...ears-warranty-wholesalers.html
Sto se tice kvaliteta LNB chess da li su kvalitetni ili je imao neko problema sa njima.
Hvala