[ gagica.v @ 27.04.2011. 23:07 ] @
Ćaos! Imam problem sa pokretanjem programa...Kada sam ga instalirala normalno sam ga pokrenula prva tri puta i sve je super radilo, ali kada sam i četvrti put pokušala nije hteo skroz do kraja sve da očita već dođe do nekog dela, "stoji" tako nekoliko sekundi i izađe iz programa(slika dole)...Da li je neko imao sličan problem ili se razume u ovo?

[ NePitajteMene @ 28.04.2011. 20:25 ] @
Probaj par varijanti:

-iz Control Panela probaj sa Repair ("popravka") programa (Programs and Features stavka Control Panela u Win7, Add/Remove u WinXP)

-dodaj novog korisnika/nalog na Windows pa pokusaj da se logujes sa tim novim nalogom i pokrenes Autocad iz njega

-izuzmi acad.exe iz DEP ("Data Execution Prevention") funkcije Windowsa, evo kako (prati korak po korak opis na donjem linku, ubaci u google translate, ako ne razumes engleski):

http://www.itechtalk.com/thread3591.html

U krajnjem, reinstaliraj Autocad i proveri lekic za njega jel radi OK ;-)...imao sam ga instaliranog na Windows XP (Autocad 2008+Service Pack2 za njega), radio je bez ikakvih problema
[ gagica.v @ 28.04.2011. 20:56 ] @
Hvala ti puno! Pokušaću...

Stvar je u tome što mi je i 2007-ca isto tako odjednom "zapucala"...Pa sam skinula 2008-cu koja je posle četvrtog puta isto zapucala...I sad više sumnjam da je nešto do kompa...Stvarno mi nije jasno...Lepo otvori neke stare radove i onda ja iz njih otvorim novi fajl pa crtam, ali mi nije jasno zašto neće direktno klikom na ikonicu da se otvori... o.O
[ sanibo @ 28.04.2011. 22:55 ] @
Citat:
gagica.v: Hvala ti puno! Pokušaću...

Stvar je u tome što mi je i 2007-ca isto tako odjednom "zapucala"...Pa sam skinula 2008-cu koja je posle četvrtog puta isto zapucala...I sad više sumnjam da je nešto do kompa...Stvarno mi nije jasno...Lepo otvori neke stare radove i onda ja iz njih otvorim novi fajl pa crtam, ali mi nije jasno zašto neće direktno klikom na ikonicu da se otvori... o.O

Problem je vrlo jednostavan, ne koristi ikonicu s desktopa nego idi u Start--Programs-Autodesk--AutoCAd Mechanical 2008 i tako pokreni program. 99.9% ce da radi :))
[ gagica.v @ 28.04.2011. 23:39 ] @
I to sam pokušala...Ali neće... :-/
[ sanibo @ 28.04.2011. 23:51 ] @
Onda ti preostaje samo uninstall i 2007 i 2008-ce nakon deinstalacije restart racunara i obavezno u regedit izbrisi "autodesk" kljuceve pa sve ispocetka