[ Sava @ 29.04.2011. 18:10 ] @
Poslednjih par dana nisam mogao da pristupim forumu iako ništa nije menjano na mojim sistemima. Svemu ostalom sam pristupao normalno. Dva računara sa XP-om i jedan sa linuxom i ništa! Provajder je Beotel pa pomislih da nije nešto na relaciji oni-Verat, oni probaju i normalno pristupaju forumu. Onda umesto dinamičke IP postavim fiksnu i ukucam brojeve DNS servera i pristup forumu mi je trenutno omogućen. Vratim IP na dinamičku i jedino ostavim DNS server i radi. Znači neophodno je da ukucam DNS server brojeve da bih pristupio forumu. Zašto to odjednom?
[ Milan Kragujevic @ 29.04.2011. 18:35 ] @
Do tebe je.
Prebaci se na Google DNS
[ Sava @ 29.04.2011. 19:55 ] @
Jasno da je do mene, ali kako i zašto preko noći, to je bilo moje pitanje!
[ Milan Kragujevic @ 29.04.2011. 20:04 ] @
Pa kako to da kod l-e-l-e-k-o-m-a ja nisam video [es], google dok se nisam prebacio na GoogleDNS
[ maksvel @ 29.04.2011. 23:27 ] @
Jep, takođe Beotel i problemi sa DNS-om.
Mada mi i sa Googlovim DNS-om povremeno puca elitemadzone.. da l' je do toga, ne znam.
[ Sava @ 01.05.2011. 09:24 ] @
Prvo što mi je palo na pamet kao problem bio je Beotel. Zato sam ih zvao da oni probaju i oni su forum otvorili bez problema. Znam da ništa nisam menjao u svojim sistemima tako da se moja sumnja pokazala opravdanom, što si mi i ti sada potvrdio. Dugo sam zbog nekih radioamaterskih programa koristio upisan IP i DNS, ali sam to pre izvesnog vremena skinuo i sve je znači radilo normalno do pre par dana. No dobro, upisao sam brojeve Beotelovog DN servera i sada stvar funkcioniše.