[ 2paca.zwaka @ 01.05.2011. 00:12 ] @
Dobro vece xD
Evo da vas pitam nesto stvarno pojma nemam zbog cega mi je javlja sledece.
Ja lepo napravim Ms Server-SQL bazu podataka koja ima 7 polja (ukljucujuci primaryKey), dodam neke podatke i sve to lepo radi sa jednim projektom. E sada ja zelim da dodam novi 'red' podataka u tu bazu i koristim query sledeci :
INSERT INTO Table1......bla bla bla sve je to uredu i kada testiram query i queryBuilderu radi super i sve......i za vreme rada programa takodje je ok....medjutim sve promene na bazi se ponistavaju onog trenutka kada ja zatvorim program.
Pri novom pokretanju tih promena nema.
Da bi' ispitao slucaj napravim jos jedan projekat u kome koristim istu bazu podataka.
Sa prvim napravim izmene u bazi a sa drugim citam podatke iz te baze ali o5 isto.....u bazi se nalaze samo pocetni redovi koje sam uneo rucno pri kreiranju tabele.
E sad napokon moje pitanje.
Kako da ove promene sacuvam 'direktno' u bazu ?? hvala
[ vujkev @ 01.05.2011. 00:56 ] @
da li imaš negde Begin transaction bez commit? Da li zatvaraš konekciju kad završiš sa upitom?
[ 2paca.zwaka @ 01.05.2011. 09:48 ] @
Konekcija se sigurno zatvara a to prvo cu sad evo da proverim hvala
[ AMD guy @ 01.05.2011. 10:05 ] @
koristi
Code (csharp):
using(sqlConnection conn = new Connection())

da bi definitivno zatvori konekciju.
[ SpizaGenije @ 03.05.2011. 09:15 ] @
A da li si ti uopšte snimio to što si hteo u bazu podataka?!
Hajde probaj nešto da snimiš kroz aplikaciju, pa proveri direktno na bazi da li postoji zapis...

Nemoguće je da je aplikacija uspela nešto da obriše iz baze podataka, bez da si joj ti "naložio" da tako uradi... ja koristim VB.NET & MySQL (ponekad & MSSQL), ali nema razloga da to nije tako kod C# & MSSQL!

Nije tu u pitanju zatvaranje konekcije... konekciju zatvaraš samo da ne pinguješ server bez potrebe, a i njega pinguješ do request time out-a, pa on sam zatvori istu (kill-ne je )...

A kada se aplikacija zatvori, i konekcije su zatvorene...

Ispravite me ako grešim, i da to sa zatvaranjem konekcije ima veze u C#
[ Boris B. @ 03.05.2011. 09:27 ] @
I ja mislim da eksplicitno zatvaranje konekcije nece pomoci, kao ni taj using(...), nije to ParadoxDB pa da se promene ponekad gube ako ne zatvoris konekciju.
Bolje potrazi eksplicitne ili implicitne transakcije koje se ne zatvaraju, ili neko zaostalo parce koda koje si zaboravio da zakomentiras.
[ ravni @ 07.05.2011. 14:17 ] @
odgovor je lak :)

http://social.msdn.microsoft.c...14-31ea-445f-b830-1a8682b69e68

tipujem na slucaj (2)
[ AMD guy @ 07.05.2011. 14:25 ] @
Ako je tako kao sto kaze Ravni onda je moguce da je autor teme kreirao bazu iz Visual studia umesto management studia.
Ili to nema veze.