[ pgavrilo @ 01.05.2011. 14:04 ] @
Da li je moguce specijalne atribute koji se zadaju chattr komandom sacuvati u tar arhivi, tako da kada se oni raspakuju idalje postoje. Mene zanima tacnije atribut i kojim se zabranjuje modifikovanje i brisanje fajla koji je oznacen sa 'i'. Ako to ne podrzava tar arhiva koja onda podrzava?
[ combuster @ 01.05.2011. 14:11 ] @
To se odradjuje sa p switchem ie, tar xpvf . A koji je razlog postavljanja immutable bit-a ?
[ maksvel @ 01.05.2011. 14:13 ] @
Hm, izgleda da --xattrs završava posao za extended atribute, p za obične. Doduše nisao isprobao.. , yet :)
//edit
Damn, izgleda da nemaju sve verzije tar-a ovu opciju :\

[Ovu poruku je menjao maksvel dana 01.05.2011. u 15:29 GMT+1]
[ combuster @ 01.05.2011. 14:33 ] @
Sad sam proverio, ne zadrzava immutable bit, u pravu si :)

Google-ao sam sad malo, i izgleda da ima neka verzija star koja podrzava extended attributes: http://cdrecord.berlios.de/private/star.html
[ maksvel @ 01.05.2011. 14:41 ] @
Ako pretpostavimo da taj neko hoće da arhivu preuzme na svoj komp, onda i on mora imati program koji podržava ovu opciju, što je malo nezgodno. A i ako ima, postoji i opcija raspakivanja noxattrs, a trivijalno bit root može da ukloni sa chattr. Bolje je videti da li ima smisla petljati sa ovim in-the-first-place, tj. postoji li alternativa :)
[ combuster @ 01.05.2011. 17:54 ] @
Zato sam ga odmah pitao zasto ga postavlja, posto i-bit sluzi samo da root ne bi slucajno obrisao ili izmenio fajl - jedino ako OP racuna da su ljudi kojima isporucuje fajl n00b-ovi i da nece provaliti :)