[ EXeX @ 11.02.2004. 15:43 ] @
E ljudi je li neko zna ista o Java WebStart i JNLP.Ja trenutno ne znam nista a trebao bi da pocnem da nesto da radim u ovim tehnologijama.Zanima me zna li neko kakav dobar tutor na nasem jeziku da barem skuzim osnovne stvari o ovome pa cu dalje sam,ili ako neko dorbo poznaje ove tehnologije neka napise jedno fino objasnjenje na ovome forumu,unaprijed hvala.
[ EXeX @ 13.02.2004. 01:09 ] @
Nerazumije,ili niko nezna ili niko nece da odgovori,hitmo mi je....
[ EXeX @ 13.02.2004. 01:09 ] @
Nerazumije,ili niko nezna ili niko nece da odgovori,hitmo mi je....
[ EXeX @ 13.02.2004. 01:09 ] @
Nerazumije,ili niko nezna ili niko nece da odgovori,hitmo mi je....
[ dejankr @ 13.02.2004. 08:07 ] @
Java Web start je tehnologija koja ti omogućava pokretanje Java aplikacija sa interneta. Za razliku od appleta koji se izvršavaju u okviru browesera, Web Start omogućava rad sa pravim aplikacijama koje se ne moraju startovati kroz browser. Takođe, dok se apleti uglavnom svaki put prevlače na klijentsku mašinu što može da potraje, kod Web Starta se aplikacije snimaju u lokalu nakon downloada što znači da se sledeći put neće skidati. JNLP (Java Network Launching Protocol ) je protokol koji omogućava ovaj način startovanja, a ono zbog čega je sve ovo interesantno je činjenica da Web start omogućava automatsko ažiriranje aplikacije pre pokretanja, tj. skidanja najnovije verzije ukoliko se ista pojavila. Isto važi i za JRE ukoliko klijent nema odgovarajuću verziju. Danas je sve više Web Start aplikacija na Internetu, pa ako te zanima da vidiš kako to izgleda pogledaj naprimer http://www.jgoodies.com/downloads/index.html

Dokumentaciju na srpskom ćeš teško naći, ali ako imaš nameru da se baviš ovim poslom onda se navikavaj da koristiš dokumentaciju na engleskom. I Google. Za više informacija pogledaj na Sun-ovom sajtu http://java.sun.com/products/javawebstart/

[ EXeX @ 14.02.2004. 00:29 ] @
E care hvala ti na odgovoru,ma meni ti je taj problem sto me engleski zeza,jer da imam nesto na nasem to bi bila druga prica,ali eto.Nego ja sam pokusao da prevedem neke tekstove sa teskom mukom ali sam uspjeo nesto da skuzim,tj skuzio sam ovo o cemu si ti gore govorio i jos neke stvari,sad me jos muci JNLP API,nisam sve uspio da prevedem,ali sam skuzio da API se koristi u programiranju aplikacija koju korisnik koristi,da li sam u pravu,i da se nesto moze uciniti sa tim klasama,ali nisam uspjeo da prevedem sta se moze i koje su mogucnosti,ono sta je bit tih klasa,koja im je svrha i koje stvari mogu sa njima da napravim,naravno ne sad da mi objasnjavas sta je klasa vec da mi ukratko kazes sta je sta kao i ovaj gore tvoj post.
Hvala unaprijed.