[ forgotten @ 04.05.2011. 09:56 ] @

Imam televizor koji sam naveo u naslovu, a problem koji se javlja prilikom gledanja sa D3 (sd) risivera je sledeci: slika je nekoliko minuta normalna, zatim se rascepa po horizontalnim linijama duz celog ekrana, u smilsu, te linije pomere sliku nekoliko piksela u stranu i ispada kao kad progressive frame lose konvertujete u interlace, samo sto ovde radi malo obrnutom filozofijom. Umesto da se taj "interlace-iscepana slika" pojavljuje samo u motion kadrovima, ovde je ona razdeljena samo u staticnim kadrovima. Cak je i 'menu' risivera tako procepan! I tako se taj prikaz pojavi iznenada i isto tako napusti moj tv. Probao sam i preko chincheva i preko skarta, sve je isto. Slika preko antenskog ulaza, dvd player, video rikorder, komp, sve radi na njemu besprekorno, na koji god ulaz u tv da ih nakacim, ali D3 jok.

Tehnicka sluzba iz SBB-a donela je jos jedan sd risiver, medjutim problem je isti. D3 HD risiver radi normalno, ali me teraju da platim extra za njega, jer moj tv "nije ispravan"


Koje je vase misljenje, da li je stvarno moguce da je problem u tv-u a ne do njihovog loseg nacina kako salju signale i zbunjuju/kvare tv?
[ nenadjow @ 04.05.2011. 10:51 ] @
Nije problem u tvom tv-u, nema sanse da je neispravan! To sam citao i na SBB forumu, definitivno su nekopatibilni LG i SD resiver, jedini izlaz ti je uzimanje HD resivera. Ne kazem da je pravedno ali je jednostavno tako.
[ forgotten @ 04.05.2011. 11:55 ] @
Eh, meni je problem sto se ne razumem u zakon o zastiti potrosaca, ko izvlaci deblji kraj ako dodje do ovakve nekompatibilnosti. Pokusao sam da stupim u kontakt sa Udruzenjem za zastitiu potrosaca, ali ne vredi, prebukirani su tako da nema odgovora.
[ forgotten @ 06.05.2011. 10:46 ] @
Uh bre narode, jel se desio nekome slican problem?
[ forgotten @ 08.05.2011. 20:06 ] @
@forgotten

Citao sam o ovom problemu i na SBB forumu. Isto su mu odgovorili da je problem navodno u TV prijemniku i rekli su mu da je jedino resenje da predje na D3 HD risiver. Procesljaj malo taj forum, mozda ces naci.

Ja bih na tvom mestu otisao direktno u SBB centralu (Kralja Petra) i tamo probao da resim problem - raskid ugovora ili nesto najpogodnije (najpovoljnije) za tebe.
[ djoleva @ 24.07.2011. 20:51 ] @
Imao sam isti problem ! Imam LG32 LE 5500 star tri meseca i isti problem se javljao kao tebi, naravno ljudi iz sbb-a nemaju resenje! Pa sam presao na d3hd !..inace na sbb-ovom forumu kaze jedan lik iz Vrsca da su mu resili problem tako sto su ga spojili na drugi svod(sta god to znacilo- tako kazu majstori iz sbb-a)..poslao sam poruku SBB-u iz Vrsca da mi objasne sta su uradili medjutim odgovora nema!...mada kada sam video sliku na HD kanalima to me je i navelo da uzmem d3hd....VRHUNSKI!
[ darko978 @ 25.08.2011. 14:00 ] @
Imam isti model tv-a i isti problem. Kod mene je Cisco reciever. Da li koristite isti uredjaj?
Mozda je problem do modela/proizvodjaca recievera.