[ boki99 @ 04.05.2011. 20:07 ] @
Korisnik sam KDS NS kablovskog operatera i hocu da gledam digitalne kanale na svom TV koji ima ugradjen dvb-c i mesto za CI modul. Posto sam dobio od KDS dvb-c risiver sa original karticom, sad zelim da taj risiver izbacim jer je i onako neka kanta pa da nabavim odgovarajuci modul za TV u koji bih ubacio original karticu.
Dali neko zna o kakvoj se vrsti skremblovanja radi? Vidim po forumu da IKOM koristi Conax, a da SBB koristi NDS.

Zna li neko koji sitem skremblovanja koristi novosadski KDS i koji modul to podrzava???
[ boki99 @ 12.05.2011. 21:58 ] @
Evo da sam sebio odgovorim. Kds nema nikakvu enkripciju nego su svi digitalni kanali slobodni. :) SaMO ŠTO MOJ sONY NE MOZE DA MEMORISE SVE KANALE JER KDS NS EMITUJE VAN STANDARDA DVB-C! Problem je symbol rate koji je drugaciji od standardnog.
[ njeske2 @ 23.05.2011. 00:16 ] @
Pa da nema, samo i ja imam problem sa svojim Panasonic-om, znači to je zbog emitovanja simbol rate?
Ovako se meni čini moj problem pa možda i mogu naći rešenje, ako neko pomogne...kada sam kupio TV zuimus imao sam nekih 38 digitalnih kanala a sada ih je samo 8, napominjem da sam za zemlju reprodukcije izabrao Nemačku jer Srbije nema u izboru a ako izaberem ostalo nemam zvuk tj. imam šum...
Zanimljivo je što mi je sestra neki dan kupila samsung i lepo izabrala Srbiju, kakbovsku mrežu i našla nekih 80-tak digitalnih kanala...tj sve koji se nalaze na mreži.
.
Da li neko možda ima odgovor na ovo zapažanje i može li se nešto učiniti da panasonic prepozna sve dvb-c kanale?
[ njeske2 @ 01.06.2011. 20:00 ] @
Ja bih izabrao 'Ostalo', a onda ručno na svakom kanalu promenio standard za zvuk.
Mirko.
[ DynDNS @ 01.06.2011. 20:05 ] @
Za tako nesto ti je potreban dvbt2 tuner.
[ DynDNS @ 11.06.2011. 13:57 ] @
Citat:
DynDNS: Za tako nesto ti je potreban dvbt2 tuner.


Malo si zalutao, govorimo o kablovskoj a ne terestrijalnoj TV.

Citat:
Gost: Ja bih izabrao 'Ostalo', a onda ručno na svakom kanalu promenio standard za zvuk.
Mirko.


I ja bih kad bi bilo u opcijama TV. Sony to nema, ne znam za Panasonic! Samsung je izgleda najbolji za ove balkanske vukojebine, jer ostale izgleda zabole peta za ovo podneblje.