[ godunski @ 05.05.2011. 21:35 ] @
Oko nove godine (ne znam da li je kraj decembra ili početak januara), uz račun za usluge dobijem i novogodišnju čestitku - prepaid karticu sa pratećim tekstom koji se može videti na fajlu u prilogu. Aktiviram broj, poklonim devojci i raspričam se... Proverim stanje na računu, a ono potrošeno mnooooogo vremena tj. minuta.

Pozovem korisnički servis i saznam sledeće: TEK KADA POTROŠIM SVOJIH 1000 MIN (KA SVIM MREŽAMA) UNUTAR SVOG PAKETA, AKTIVIRA SE USLUGA TZV. "BESPLATNOG POZIVANJA" KA TOM BROJU, A SVE TO UNUTAR PAKETA OD DODATNIH 1000 MIN KA VIP MREŽI KOJE DODATNO DOBIJAM POŠTO POTROŠIM SVOJ OSNOVNI PAKET. I šta je tu besplatno?? Takav broj sam mogao da kupim i na trafici i da lepo trošim svoje i njihove minute, ali ja tu ne vidim ništa besplatno, pa bi se moglo reći da je ovo "dovođenje klijenta/potrošača u zabludu".

Potisao sam postpaid ugovor sa VIP-om možda u prvih mesec dana njihovog postojanja i do 2011. sam ih hvalio na sva usta, jer sam zaista zadovoljan paketom, mrežom, ukratko celom uslugom. Računi su mi u proseku između 4.000-6.000 din koje manje-više redovno izmirujem, ali sa mnom kao potrošačem nemaju problema, ali kako vreme odmiče, počinjem da razmišljam o promeni operatera. Da ne govorim sada o njihovom novom paketu SMART - koliko smartova, toliko prevara? Kako jedan minut, jedan megabajt i jedan sms/mms mogu biti isto?

Jutros sam i korisnički servis ovim povodom kontaktirao, pa ćemo da vidimo da li će se neko javiti.

Ključna stvar u ovome je to što sam se ja setio da ih pozovem i proverim o čemu se radi, a koliko još ima ljudi koji su naseli na ovu foru, a da se nisu setili da provere zašto im je porasla potrošnja?

[ samo_da_pitam @ 06.05.2011. 00:47 ] @
There is no such thing as a free lunch!
Klasični plićari, pa takav i poklon! Uglavnom se kaže da se poklonu u zube ne gleda ali izem ti poklom koji te ojadi! Naravno ne mislim da te je ojadio puno u parama već je reč o principu.
[ owim @ 06.05.2011. 06:46 ] @
Tek da kažem da je kod MTS-a -- isto. Puno puta su prodavali za Dan zaljubljenih "paket za dvoje", sa 99% popusta na međusobne razgovore dve godine i slično -- dobro zvuči, zar ne? Čak na postpejdu postoji tarifni dodatak Najdraži broj koji se poziva sa 99% popusta. Ali -- sve to važi tek kada se potroše minuti koje slede u paketu! Dakle -- besmisleno.
[ espresso @ 06.05.2011. 07:36 ] @
To je njihovo poznato podmuklo reklamiranje gde namerno ne navedu ključnu informaciju koja je bitna korisniku. Sad, nisu te oni baš slagali ali ovakvim pokušajem da te navedu na korišćenje nepotrebne promocije potvrđuju i ranije navode da su pilićarska kompanija. Neozbiljni u svom poslovanju. Da im je ovo jedini propust, ne bih se ni javaljao nego oni vode jasnu politiku uskraćivanja korisnika vitalnih informacija.
[ zzviktor @ 06.05.2011. 08:30 ] @
OFF topic

Nasi su hteli da prodaju Telekom ovakvim prevarantima.
Ocigledno da nekome odogvaraju ovakve obmane i sitna podvaljivanja.
[ godunski @ 06.05.2011. 09:23 ] @
Pare nisu problem, para nema

Ma naravno da nije stvar u novcu, već u stavu. Ali opet, ako pogledamo broj korisnika, pa pomnožimo sa "nije stvar u novcu" , verujem da se ipak dobije neka suma novca koja je izvučena na kvarno preko računa i sigurno im pokriva neke troškove. Zato su i zaradili prošle godine preko 100 mil eura.

O Telekomu tek ne bih da pričam, da ne odem u OFF TOPIC... Od njih sam svojevremeno za tri meseca primio tri računa od po preko 7 hiljada din, a razlika bila oko 50-100 din između njih.

Što bi rekao Balašević "krivi smo mi". Ovo je banalan primer, a kada bi se pojavila koncetrisana kritična masa za ovakve (pa i druge) stvari, sigurno bi vremenom počeli da vode računa o svom ponašanju.

Ili bi našli još perfidniji način da na kvarno izvuku novac iz džepova svojih korisnika.
[ samo_da_pitam @ 06.05.2011. 09:34 ] @
Upravo sva ova njihova ponasanja dovode do toga da je Telenor "najise fer", ne zato sto je on naj____, vec je najmanje zlo u odnosu na ostale.
Evo identicne usluge kod Telenora: Omiljeni broj (post-paid) ne trosi minute iz paketa vec samo one u okviru omiljenog broja. A Telenor precutao da se NI SMS izedju dva broja ne naplacuje nikako. Znaci oni su takodje nesto precutali ali je to u korist korisnika!

[Ovu poruku je menjao samo_da_pitam dana 06.05.2011. u 13:46 GMT+1]
[ godunski @ 06.05.2011. 09:52 ] @
Izgleda da svaki od operatera krade na neki način, pa APP. A vidim da ima dosta nezadovoljnih, pa se nešto mislim, vredi li pokrenuti neku ozbiljniju kampanju tim povodom, da se provuče malo kroz medije? Siguran sam da ima dosta toga što bi moglo da se dokumentuje i činjenično utvrdi, da ne bude mlaćenje prazne slame, već samo činjenice... Ionako je mobilna telefonija i austrijanci ovih dana aktuelna tema. Nije da pozivam na revoluciju "a la arapski talas", samo neću da budem ovca i da me šišaju samo zato što sam im to ja dozvolio.
[ zvezdasbg @ 06.05.2011. 10:38 ] @
Vidim jedini sam u napadima na VIP. :))))
Elem, zato treba biti obavesten i za svaku nedoumicu se dobro raspitati. Nemam nameru da dizem Telenor u nebesa jer je i on u poslednjih nekoliko meseci pao na kvalitetu (mreza cesto puca na 3G signalu, dok je na 2G ok) ali je u poredjenju sa MTS a narocito sa VIP-om tata mata.
MTS je drzavna firma koja i nije tako losa sto se usluge tice koliko je sve aljkavo. Upravo jer je drzavna alajbegova slama. VIP je klasicna prevarantska firma koja je dosla da ne ponudi nista, a uzme sto vise para. End of story.


[Ovu poruku je menjao Slobodan Milivojevic dana 06.05.2011. u 13:23 GMT+1]
[ godunski @ 06.05.2011. 10:43 ] @
Sve si rekao :-(
[ freeworld @ 06.05.2011. 11:19 ] @
Citat:
samo_da_pitam
Evo identicne usluge kod Telenora: Omiljeni broj ne trosi minute iz paketa vec samo one u okviru omiljenog broja. A Telenor precutao da se NI SMS izedju dva broja ne naplacuje nikako. Znaci oni su takodje nesto precutali ali je to u korist korisnika!

Jel to mislis na omiljeni broj na postpaidu,gde je aktivacija 290 dinara a besplatni su minuti i uspostava veze?
[ samo_da_pitam @ 06.05.2011. 12:44 ] @
^ Tako je. Mislio sam na post-paid omiljeni broj link
Ispravicu gore, mada sam podrazumevao obzirom da pre-paid nema minute u paketu.
[ lord_celtic @ 06.05.2011. 15:44 ] @
prvo se raspitas o paketu pa posle pljujes.
[ samo_da_pitam @ 06.05.2011. 16:38 ] @
^ raspitao se! Napismeno, postom mu je stigla informacija od VIP-a! Sta ces vise?
[ godunski @ 06.05.2011. 18:09 ] @
Sto se mene tice, za svaki slucaj dva puta zvao korisnicki servis i 2-3 puta svratio u njihove radnje. Svuda isti odgovor. Osim odgovor na e-mail koji sam poslao korisnickom servisu, tu mi jos nije stiglo. A mozda nikada i nece stici, mozda im je neprijatno da odgovore ;-)
[ lord_celtic @ 06.05.2011. 19:16 ] @
ja sam dobio slicnu poruku za 25% popusta.
pisalo za sve dodatne informacije da se obratim korisnickom servisu. nazvao i obajsnili.
a i kad sam uzimao veci paket procitao da imam 1000min besplatno ka vip mrezi. nazvao i objasnili mi da je kad potrosim besplatne minute onda imam.....
[ Slobodan Milivojevic @ 06.05.2011. 20:21 ] @
Iako su napisali da se za dodatne informacije obratite korisničkom servisu, opet nije uredu to što su napisali, jer čovek pomisli da stvarno ima neke pogodnosti, a ustvari važe isti uslovi kao i ka svim drugim brojevima u mreži.

To je ono što me najviše nervira kod Vipa.
[ godunski @ 06.05.2011. 20:38 ] @
Slažem se sa Slobodanom. Onda bi tako bilo ko i u bilo kojoj branši mogao u svojoj ponudi da napiše bilo šta što bi privuklo korisnika, a ja uvek da se vadim tako što ću da kažem "pa zašto me niste pitali".

Poenta je u tome da je onde lepo napisao "i pozivati je potpuno besplatno sa svog broja"! Raspitao sam se malo, nisu svi postpaid korisnici dobili ovu čestitku (ustvari nisam naleteo na još jednog pretplatnika koji je ovo dobio), pa verujem da su znali kome to šalju i sigurno negde imaju evidenciju o tom karticama i njihovim brojevima.
[ pisac @ 07.05.2011. 10:54 ] @
Lepo piše "potpuno besplatno". Skidanje minuta iz pretplate nije "besplatno", pošto su ti minuti deo pretplate pa prema tome imaju vrednost.

Prema tome, stvar je kristalno jasna. Tržišna inspekcija će rešiti problem, samo treba napisati i obrazložiti prijavu, i VIP će biti kažnjen zbog kršenja zakona o oglašavanju. Ja sam više puta bio i rešavao razne slične probleme, i imao uspeha u većini slučajeva. Savetujem svakome sa ove teme da uradi to isto.
[ godunski @ 07.05.2011. 11:10 ] @
Znači predlažeš tržišnu inspekciju?
[ 2nd to none @ 16.05.2011. 03:15 ] @
reko da vidim sta imaju u ponudi, s obzirom da se MNP priblizava, kad ono..

http://www.vipmobile.rs/privat...ocije/dupli-smartovi.1338.html

Dupli Smartovi zauvek, uz duplo atraktivnije telefone
Od sada, za istu mesečnu pretplatu dobijaš duplo više Smartova, zauvek!
Izaberi jedan od atraktivnih telefona iz Vip postpaid ponude uz paket Smart 550, Smart 1100 ili Smart 2200 i dobićeš duplo više Smartova zauvek.

a onda, na kraju sitnim slovima:
Dupli Smartovi važe tokom trajanja ugovorne obaveze od 24 meseca.

ako neko ima vremena neka napise pismo trzisnoj inspekciji zbog ovakvog ciganskog navlacenja, ovo je prevrsilo svaku meru..
[ godunski @ 16.05.2011. 06:31 ] @
Ako neko ima vremena... Problem i jeste, ne samo sa VIP-om, nego sa svim ostalim u ovoj zemlji što jednostavno svako nezadovoljstvo ostane na nivou ličnog nezadovoljstva. Tamo gde postoji vladavina prava i zakona, zna se u kojim okvirima i na koji način sme da se posluje i da se van toga plaćaju ozbiljnij penali.
[ zvezdasbg @ 16.05.2011. 09:08 ] @
Ide prenos brojeva pa i oni koje je VIP navukao imaju sansu da predju kod nekog drugog. Prosto sa VIP-om ne treba imati nikakve veze. Pa da vidim dokle ce da opstanu.
[ godunski @ 16.05.2011. 09:12 ] @
Siguran sam da su oni i tu temo dobro razradili (prenos brojeva) pre nego što omoguće tu uslugu. Ne misliš valjda da će da bilo ko od operatera da prihvati nešto što im ne ide u prilog?
[ zvezdasbg @ 17.05.2011. 12:10 ] @
Da ali jedino VIP to radi na totalno podmukao nacin.
[ peka @ 15.06.2011. 02:06 ] @
Citat:
godunski: Da ne govorim sada o njihovom novom paketu SMART - koliko smartova, toliko prevara? Kako jedan minut, jedan megabajt i jedan sms/mms mogu biti isto?


A zasto ne mogu biti isto? Jel neki zakon fizike to ne dozvoljava? Ili pise u Ustavu mozda?

Platis pretplatu oko 10% vise (tako otprilike ispadne), i dobijes smartova koliko minuta i poruka zajedno. I trosis kako hoces. I tu nesto ne valja?!

Ovo za misleading marketing podrzavam, ali to nije razlog da pljujemo po SVEMU sto urade.

[Ovu poruku je menjao peka dana 15.06.2011. u 03:49 GMT+1]
[ godunski @ 15.06.2011. 05:45 ] @
@peka - Vidim da svuda braniš VIP, a zašto da ne, ako si zadovoljan. Što se smartova tiče, za mene, moje potrebe i matematiku koja bi meni odgovarala, smart je čisti promašaj, pa da ne dužim o tome.

Što se VIP-a tiče i mog slučaja, moram da priznam da su mi na kraju iz korisničkog servisa odgovorili na svaki e-mail (nije bio automatizovani odgovor), a bilu je tu i telefonskih poziva sa njihove strane, sve u okviru brige o korisnicima, kako su to nazvali. Na kraju smo našli zajednički jezik i potrudili su se da otklone razloge mog nezadovoljstva. I pored toga što se omanuli oko te čestitke, pa i pored mogućnosti da promenim operatera, a da zadržim broj, ostajem njihov korisnik, jer imam mnogo više razloga da budem zadovoljan, nego nezadovoljan.

Ne mislim da treba pljuvati po svemu što ne valja, samo treba štititi svoja prava.