[ DynDNS @ 06.05.2011. 12:57 ] @


Nakon 2 dana otprilike ( nekada i ranije ) uredjaju je nemoguce prstupiti iz bilo kog browsera i sa bilo kog racunara u lan-u. Takodje je nemoguce pristupiti ni iz wan-a preko dyndns-a ili po ip.
Nakon restarta ( iskljucenje i ponovno ukljucenje u struju ) uredjaju je moguce pristupiti i iz lana i iz wan-a. Ali ponovo nakon nekih 2 dana problem se vraca.
Uredjaj sam i resetovao na Factory Defaults ali nije urodilo plodom.

Napomenuo bih sledece :

- sve ostale funkcije rade u najboljem redu sve vreme kao sto su : deljenje fajlova preko mreze, deljenje internet konekcije,dmz host, takodje je iz my komputer Map Network Drive vidljiv externi hard disk koji je preko usb konekcije konektovan na ruter i mogice je preuzimati fajlove sa externog hard diska i menjati sadrzinu( kroz browser ne funcionise kada se javi navedeni problem).
- Ovaj problem sam primetio na dva uredjaja Ultimate Wireless N Gigabit Router TL-WR1043ND.

Firmware Version:
3.12.2 Build 100820 Rel.41891n
Hardware Version:
WR1043N v1 00000000

http://www.tp-link.com/en/prod...x?mid=010303010101&id=1150

Dali je neko imao slican problem ?
[ Miroslav Cvejić @ 06.05.2011. 13:12 ] @
Meni se to desilo jednom. Istina, uptime je bio oko mesec dana. Inače često struja zeza pa se problem nije manifestovao više puta (a da sam provalio).

[ espresso @ 08.05.2011. 07:08 ] @
Imao sam isti problem na svom primerku (hardverska verzija 1.6). Desi se totalno zaglupljenje najmanje jednom nedeljno a obično 3 puta nedeljno. Kvar je postojao od trenutka kupovine novog uređaja. Reklamirao sam u Netiksu i dali su mi novi uređaj (ovog puta verzija 1.8) i sa njim nema problema. Ovo je izgleda čest kvar kod njih iako me je serviser ubeđivao da to ne bi smelo da se desi i da je ovo Tp Linkov najbolji uređaj. Reklamiraj ga, ruter mora biti dostupan nonstop na mreži. Takav način rada je neprihvatljiv.
[ DynDNS @ 08.05.2011. 07:38 ] @
Hm, upravo gledam na poledjini uredjaja i vidim da ve verzija 1.8.

A koji firmware koristis ?
[ espresso @ 08.05.2011. 09:58 ] @
Novi uređaj je došao sa 3.12.2 Build 100820 Rel.41891n. Dakle, isto kao i kod tebe.
[ DynDNS @ 11.05.2011. 08:47 ] @
Hvala espresso.

Sa predhodnim firmverom ( Published Date 4/27/2010 ) je sve ok bilo desetak dana. Instaliracu najnoviji firmver koji je izasao jutros pa cu testirat.

Support FTP Server function on USB port;
Support Media Server function;
Optimize network USB storage function;
Virtual server support different internal/external port;
Optimize the access control feature;
Router can be accessed by "tplinklogin.net";
Router can detect the IP conflict between WAN and LAN port;
Add step MAC Clone in Quick setup;
Support daylight saving time.

http://www.tp-link.com/en/supp...sion=v1&pmodel=TL-WR1043ND
[ espresso @ 11.05.2011. 11:17 ] @
Odlično je što su izbacili još jedan firmver ali ja neću smeti da se zezam. Neka radi kako radi. A ti javi da li ima poboljšanja sa ovim novim ili je sve isto.
[ DynDNS @ 13.05.2011. 17:28 ] @
I sa novim firmverom problem je i dalje tu.
[ Miroslav Cvejić @ 15.05.2011. 01:26 ] @
http://www.tp-link.com/support/download.asp?a=1&m=TL-WR1043ND

Sa ovim od pre 10 dana firmverom zeza?
[ DynDNS @ 15.05.2011. 09:12 ] @
Bilo koji firmver da instaliram od ponudjenih na zvanicnom sajtu imam isti problem.

Kontraktirao sam i tp-link podrsku. Medjutim, kada ustanove da su sva podesenja na svom mestu daju neke nebulozne komentare...

Kao sto su :
Citat:
Dear xxx,


Thank you very much for your valuable feedback.



I am sorry to hear that. I know that the router is working properly.

A few months ago we encountered the similar problem and after long time troubleshooting, finally we found that it’s caused by some virus.
Please make sure that your computers stay away from virus.

To get technical support more quickly, please go to http://www.tp-link.com/en/support/faq.aspx?type=2



Best Regards


Uredjaj mi je u garanciji joj 23 meseca pa cu ga reklamirati. Netiks prihvata reklamaciju, ali zahteva da testira uredjaj i ako je vec dobijao iste reklamacije na ovaj uredjaj.

Pozdrav
[ dragansky @ 17.05.2011. 06:51 ] @
Ista je situacija i kod mene v1.6. Ja sam probao wrt frim. I odlicno radi mada jos uvek ispitujem komunikacija tj razmena fajlova izmedju racunara bezicno ide od 5-10 mb/s sto je izvaredno medjutim ne znam kako da pristupim usb ili hardisku prikacenom na ruter pa ako neko zna neka objasani kako to uraditi
[ sandra -83 @ 19.05.2011. 20:10 ] @
I kod mene problem na ovom ruteru, radi ok i odjednom zaglupi pa mu se ne moze uci ni preko lan-a ni preko wirelessa, naravno tada izgubi i internet a na Iphone trazi da ubacim ponovo key koji je prethodno bio ubacen.Verzija rutera koju imam je 1.8 . Jedino mi ok radi na aprilskoj verziji firmwera iz 2010 godine al meni trebaju neke opcije koju su ubacene u narednim verzijama firmwera. Probala sam firmware iz avgusta 2010 i ovaj od aprila 2011 i nista ne pomaze. Negde sam citala da treba nesto iskljuciti u opcijama Wirelessa, nesto kao promenuti regiju i da ne bude automatski izbor kanala... Ako neko ima resenje neka javi. Pozdrav!
[ espresso @ 19.05.2011. 20:44 ] @
Probao sam ja i sa fiksnim kanalima ali ne pomaže. Reklamiraj ga ako možeš pa da ti daju ispravan.
[ sandra -83 @ 19.05.2011. 21:38 ] @
Vec sam jednom reklamirala ruter, na oba se ponasa isto. Ne znam da li je serijska greska ili nesto oko podesavanja.
[ dragansky @ 20.05.2011. 00:54 ] @
Probaj te ovako Max Tx Rate: 120Mbps umesto 300Mbps
ddwrt firmwer mi nije pravio probleme ali mi se nije svideo zbog nedostatka par opcija kojih ima u orginalnom firmweru
Code:
ftp://ftp.dd-wrt.com/others/eko/BrainSlayer-V24-preSP2/2011/04-09-11-r16785/tplink_tl-wr1043nd/

Ovo je zadnja verzija pa ko zeli moze da proba, orginalni firmwer se vraca pomocu ovog fajla
[ sandra -83 @ 20.05.2011. 07:16 ] @
Probano i na 120mbs nece i dalje. I meni se ne svidja dd-wrt jer nema jako bitnu opciju zbog koje sam i uzela ruter a to je bandwidth manager.
[ dragansky @ 20.05.2011. 18:17 ] @
Postavja se pitanje dali je problem hardwer ili softwer ne znam sta kazu u zvanicnom servisu ali meni se cini da je u pitanju los softwar.
Znam da i lose napajanje hoce da pravi problem mozda bi i to moglo da se isproba sa jacim napajanjem.
Ja sam vratio moj stari ruter TL-WR741ND on ima potpuno iste opcije kao i TL-WR1043ND jedino sto nema USB i deljenje fajlova ali sam narucio Patriot Valkyrie NAS tako da ocekujem bolje performanse nego sto nudi TL-WR1043ND.
TL-WR1043ND sa zadnjim firmverom kod mene pravi sledece probleme povremeno hoce da izgubi signal relativno cesto internet nece da radi dok pristupanje USB radi korektno primetio sam jos da ima problema prilikom snimanja tj menjanja opcija za sharing administrator i gost ne mogu da se menjaju niti bilo sta vezano za sharing naloge, sto po meni predstavja polovican firmver tj nedovrsen. Predzadnji firmver takodje je blokirao 2-3 puta nedeljno i cesto gubio signal. Trenutno ispitujem najstariji firmver i on za sad radi evo vec ulazim u treci dan bez problema ali videcemo nadalje kako ce se pokazati
[ Miroslav Cvejić @ 03.07.2011. 15:47 ] @
Izbaskuzirali ste mi ruter. :)

U poslednjih mesec dana ruter je vidliv dan-dva posle reseta. Internet radi normalno jedno vreme, kad se pokuša pristupiti web sstrani rutera u 2 ćelije tabele napiše samo "open filesys error!" i to je to. Ubrzo zatim i net prestane da radi. Restart rutera sredi stvar privremeno.

Ništa specijalno nije čačkano od podešavanja na ruteru. 2 računara preko kabla i mobilni telefon bežično nakačen.

Poslednji zvanični firmver je ubačen čim se pojavio.

Nije problem reklamirati, ali nešto mi se čini da će i sledeći primerak isto da se ponaša :(
[ daksi990 @ 03.07.2011. 15:55 ] @
Pa kad je vec pod garancijom ili uzni drugi ili ga zameni nekim ''boljim'' :)
[ Miroslav Cvejić @ 03.07.2011. 21:18 ] @
Moraće da leti nazad u dućan. Sad ne može ni sat vremena da izdrži posle restarta. Toliko se zaglupi da radi kao switch. Nema pristupa netu, nema web interfejsa.

Bedak. Ima li neko preporuku wifi rutera sa Gbit portovima i n mrežom?
[ daksi990 @ 03.07.2011. 22:01 ] @
Ma najpametnije resenje jos je stupio na snagu zakon o zastiti potrosaca pa mozemo i mi njih da k..mo kad mogu i oni nas :)
[ variable @ 08.07.2011. 13:25 ] @
Posle godinu dana koriscenja ovog rutera, zakljucak je: bataliti fabricki firmware, cak i dd-wrt, jednostavno, nisu zreli...
Jedino resenje je openwrt ili neki fork. Preporucujem Gargoyle firmware. Stabilan, brzi od fabrickog, sa vise opcija, jer ipak je openwrt ispod haube. Kuci mi radi mesecima sa dva racunara, iphone-om, dve konzole (ps3 i xbox) bez glitcha.
Projekat je ziv, i stalno se izdaju nove verzije....


Cheers...
[ Miroslav Cvejić @ 21.07.2011. 05:57 ] @
Moraću da ga probam. Ovaj novi primerak koji sam dobio u zamenu posle 6 dana uptime već je nedostupan (ne može se prići web interfejsu, ali radi rutiranje).
[ sailorlale @ 18.08.2011. 19:05 ] @
Pozdrav svima,
dugo sam se premisljao koji ruter uzeti i kada sam naišaio na TL-WR1034ND, koji uz to ima i USB
za externi storage, sve moje dileme su prestale, a počele muke,...slične vašim!
Ne mogu da se "pohvalim" da je za zadnja 2 meseca koliko ga imam baš tako loše radio (zaglupnjivao se),
ali da je toga dosta bilo,...jeste. Moj prevashodni cilj i namera za kupovinu BAŠ tog modela je upravo USB!
Ideja mi je bila, verujem kao i kod ostalih, da sve što nam treba držimo na jednom mestu i sadržaj
preuzimamo po potrebi, ali kojom brzinom,...Nisam video ni ostvario transfer veći od 1,3 MB/s a prosek je
ispod 1 MB/s. Apsolutno nedovoljno za bilo šta upotrebljivo! Svako ko je uz računare 15 + god,
ima ih dva ili više u kući i mislim da nisam pogrešio ako želim da nerade svi isvremeno. Čemu onda
ruter koji ima USB priključak za storage? Nisam primetio da je neko spominjao tako male brzine transfera
sa storage diska prikačenog na USB rutera, pa sam pomislio da je ovo, moj, izolovan slučaj. Ima li neko
ideju šta uraditi? Ubačen poslednji firmware, ali se ništa nije promenilo, osim dodatno dobijenih opcija
koje on donosi.
[ espresso @ 18.08.2011. 19:33 ] @
Na žalost, to su te brzine. Ovaj ruter ima USB ali to je više reklama nego upotrebljivost. Možda ima malo veći protok sa FAT32 diskovima ali ko za skladištenje danas koristi FAT kad jedan fajl zna da bude po nekoliko GB.
Hteo sam i ja da napravim centralni disk za skladištenje ali brzina je neprihvatljivo niska. Eventualnu primenu vidim u korišćenju diskova sa kojih bi se direktno gledali filmovi na računarima u kući. Tu je brzina prihvatljiva, mada ne znam kako bi se ponašao HD materijal sa ovim protokom.
Slažem se da je USB na ovom ruteru neupotrebljiv. Ali ipak cena mu je duplo manja od sličnih rutera drugih firmi.
[ sailorlale @ 21.08.2011. 23:59 ] @
Citat:
espresso: Na žalost, to su te brzine. Ovaj ruter ima USB ali to je više reklama nego upotrebljivost. Možda ima malo veći protok sa FAT32 diskovima ali ko za skladištenje danas koristi FAT kad jedan fajl zna da bude po nekoliko GB.
Hteo sam i ja da napravim centralni disk za skladištenje ali brzina je neprihvatljivo niska. Eventualnu primenu vidim u korišćenju diskova sa kojih bi se direktno gledali filmovi na računarima u kući. Tu je brzina prihvatljiva, mada ne znam kako bi se ponašao HD materijal sa ovim protokom.
Slažem se da je USB na ovom ruteru neupotrebljiv. Ali ipak cena mu je duplo manja od sličnih rutera drugih firmi.


Kada sam pre par meseci pošao u potragu za ruterom koji ima USB ulaz ovo je bio jedini na našem tržištu ?!!
Nisam hteo da previše opterećujem za početak, ali sada je možda vreme da pomenem da sam na ovom forumu našao podatak da se ovaj ruter može "unaprediti" nekim drugim firmware_om:

Citat:
variable: Posle godinu dana koriscenja ovog rutera, zakljucak je: bataliti fabricki firmware, cak i dd-wrt, jednostavno, nisu zreli...
Jedino resenje je openwrt ili neki fork. Preporucujem Gargoyle firmware. Stabilan, brzi od fabrickog, sa vise opcija, jer ipak je openwrt ispod haube. Kuci mi radi mesecima sa dva racunara, iphone-om, dve konzole (ps3 i xbox) bez glitcha.
Projekat je ziv, i stalno se izdaju nove verzije....
Cheers...


tu sam negde našao da neko pominje da se instalacijom "novog" FMW_a dobija mogućnost kačenja 3G USB modema, mada se kao gubi garancija i protok sa deklarisanih 300 pada na 150 Mbit/s. Sve je to prihvatljivo ali ne i logično! Koliki protok zahteva taj 3G modem ako kroz taj USB ne može da se pogura protok koji će da omogući gledanje MKV filma ili ako je protok na tom USB_u 1-3% od regularne i deklarisane brzine za standard USB 2.0 ?
Elem pre petnaestak dana, ubacio sam naj noviji (regularni) FMW, misleć da će se tu nešto popraviti. Brzina ostala ista, pa sam ruter odneo do prodavca
(NEBO Its d.o.o). Za utehu mi rekoše kako se reklamacija obavlja, ćista pro-forma, i da će oni probati da nešto izvedu,....
Istina je da u dokumentaciji nigde ne stoji podatak ili info koliki je protok kroz USB na ruteru, ali je isto tako poznato koliki je standard brzine protoka za USB 2.0. koji ovom prilikom nije ni blizu ispoštovan. To će mi biti glavni adut za vraćanje, ali šta da uzmem kao zamenu? Ili da rizikujem i experimentišem sa predlogom iznad? Ode garancija i 5k para :-( Skinuo sam tog Gargojla, ali cekam da mi vrate ruter i neki njihov odgovor,...
Vole bih da cujem mišljenje usera:variable po ovom pitanju?
[ espresso @ 22.08.2011. 07:18 ] @
Pitao sam ja servisera u Netiksu, kaže možeš da staviš prepravljeni firmver pa kasnije da vratiš original i ne gubiš garanciju.
[ sailorlale @ 24.08.2011. 00:12 ] @
Citat:
espresso: Pitao sam ja servisera u Netiksu, kaže možeš da staviš prepravljeni firmver pa kasnije da vratiš original i ne gubiš garanciju.


hvala za informaciju, mada se ruter trenutno ?! već 20 dana nalazi baš kod njih! Na koji prepravljeni firmware misliš, kao i kojim da to "vratim"?
Ovde se pominjala samo jedna ver. kojom je to kao moguće uraditi i koju sam skinuo ali nedostaje jedna *.rar datoteka. Na poslat upit tom useru nema nikakvog odgovora a guglanje ne daje rezultat za nedostajuću *-05.rar datoteku.
Možda ću imati sreće da se javi i user koji je koristio one Gargoyle firware_ove sa svojim iskustima a pomenutim u predhodnom postu,....
[ espresso @ 24.08.2011. 07:17 ] @
Citat:
Na koji prepravljeni firmware misliš, kao i kojim da to "vratim"?

Valjda na bilo koji. Samo sam pitao da li se gubi garancija ako se ubaci neki drugi jer mi je on sam predložio da može da se ubaci prepravljani.
Koji konkretno kvar imaš? Posle 2-3 dana prestane da radi dok ga ne resetuješ?
[ Miroslav Cvejić @ 24.08.2011. 08:02 ] @
Novi Gargoyle izašao nedavno. verzija 4. Za sada bez problema radi.
[ sailorlale @ 24.08.2011. 13:46 ] @
Problem je izgleda,koliko sam pratio ovaj deo foruma, u vrlo lošem software_u za ovaj ruter. Moj problem, glavni, ko je bar malo
pogledao šta sam napisao VRLO MALA i NEUPTREBLJIVA brzina prenosa podataka sa USB_ na ruteru! Zbog toga (USB_a) sam se i odlučio za
ovaj model planirajući da na njega okačim neki storage i da nemoraju svi računari u kući da rade u isto vreme! NIKO još nije prokomentarisao
ono o čemu ja pričam: BRZINA PRENOSA sa i na disk prikačenog na USB na SAMOM ruteru?

Kolike su Vama brzine transfera, jel govorimo o istom WR-1034ND ruteru?! ili tu opciju (USB) ja jedini koristim,...?

Kroz mrežu to ide po standardu, ali kao što rekoh ne želim da svi računari u kući rade istovremeno. Pored ovakvog rutera to bi bilo besmisleno,...
Bilo je zaglupljivanja poprilično, ali zbog drugog problema nisam baš obratio pažnju na to misleć da su možda povezani.
Obećali su mi povraćej rutera sa servisa tokom nedelje (nisu samo rekli koje :-( ) I ako ne bude ništa od onoga zbog čega sam ga reklamirao
(BRZINA-USB) razmisliću da li da ga vratim kompletno (povraćej novca) i kupovinom nekog drugog srodnog modela, uz dobru proveru pre toga!
[ espresso @ 24.08.2011. 13:59 ] @
Mislim da je kod mene 2-3 MB/s (megabajta) ali mogu da proverim za vikend.
[ sailorlale @ 24.08.2011. 14:39 ] @
Citat:
espresso: Mislim da je kod mene 2-3 MB/s (megabajta) ali mogu da proverim za vikend.

heh, ne bih pravio problem kada bih to video (kod mene), jel to rešava sve probleme,....
ako je ta brzina, koju navodiš stvarnost onda nevidim problem sem u software_u ! Koji FMW koristiš ? - mada sam ja
pre odnošenja u servis instalirao poslednju ponudjenu verziju, ali bez uspeha!
[ espresso @ 24.08.2011. 16:05 ] @
Imam trenutno najnoviju TL-WR1043ND_V1_110429 a fabrički je došao sa jednom ispod nje TL-WR1043ND_V1_100820. I hardverska verzija je 1.8. Možda tu ima razlike.
[ sailorlale @ 24.08.2011. 18:56 ] @
Citat:
espresso: Imam trenutno najnoviju TL-WR1043ND_V1_110429 a fabrički je došao sa jednom ispod nje TL-WR1043ND_V1_100820. I hardverska verzija je 1.8. Možda tu ima razlike.

izgleda da nemamo iste, poslednje ver. FMW_a. kod mene posle upgrade_a sa:
http://www.tp-link.com/en/supp...-WR1043ND&version=V1#tbl_b dobijam ove podatke a na samom
ruteru (nalepnica) stoji da je Hardware ver. 1.8 a ruter je kupljen polovinom Maja o.g.
videću da li će ovi iz servisa nešto uraditi,...


upravo naidjoh na ovo:
----------------------
Posted: Wed Jun 29, 2011 7:15 pm Post subject:
I have two of them both hardware version 1.8.

One is on dd-wrt the other is on the latest stock firmware.

The stock firmware is fast and stable and the USB speed has improved considerably, now it downloads with about 7MB/s with the lan cable and uploads to about 3 to my external NTFS drive(cant remember exact values). You can also browse the drive and stream directly from windows media player for some video file formats.

I think I will revert the first router back to stock, bit scared of bricking it though. Also I really like the QOS in dd-rt since it actually works good even with torrents running.
--------------------------------------------------
što možda objašnjava da je ovaj ruter stvarno imao softwre problem. nadam se da će to ovi u servisu uspeti da reše!

[Ovu poruku je menjao sailorlale dana 24.08.2011. u 20:08 GMT+1]
[ sailorlale @ 28.08.2011. 15:24 ] @
Kao što sam i očekivao, mada su mi to i (ne)zvanično rekli router TL-WR1034ND i posle zamene za novi ništa nije poboljšao svoj rad,
bar ono što mene interesuje brzina na USB_u i sa njega,.... Kod mene je "novi" mada ja mislim da je taj bio u servisu pa predat kao "nov"
ubacio sam naj noviji FMW koji sam našao i sve je isto kao i pre. Brzina transfera sa i na USB ne prelazi ili jedva 1 - 1,5 MB/s što nije za upotrebu,...
Doduđe evo već 50 h. nije se zaglupeo,...ali nikada nije kasno. Mnogi pomenuše Gargoyle FMW ili tako nešto pa bih usrdno zamolio one
koji su to probali ili čak koriste da to iskustvo malo šire podele sa zajedicom. Možda i nama bude lakše :) poz.
[ DynDNS @ 29.08.2011. 10:11 ] @
Meni je na tom modelu sa usb hub varijantom islo dosta breze nego bez hub-a. Ruter preko hub-a vidi do 8 hard diska ili usb memorija.
[ sailorlale @ 29.08.2011. 14:39 ] @
Citat:
DynDNS: Meni je na tom modelu sa usb hub varijantom islo dosta breze nego bez hub-a. Ruter preko hub-a vidi do 8 hard diska ili usb memorija.


Meni za vezu sa ruterom (jednostavno utaknem ono što imam) nije potreban nikakav HUB, ali ako to reši stvar,... i ako ovo uspe ti si moj spasitelj :).
Ono što ja koristim je klasični storage (mogućnost NAS_a) koji prima dva diska ali to ruter (kao što znaš) vidi samo jedan "volumen",
odnosno od njh dva vidi samo jedan HDDisk. Radi se o ICE BOX_u - http://www.ngohq.com/home.php?...les&go=read&arc_id=142
koji prikacen na PC radi sve što treba i kako terba a router od dva vidi SAMO JEDAN ! :( kao što rekoh. Padalo mi je na pamet da ta dva HDD_a pretvorim u dinamičke diskove i tako ih proširim u jedan volumen, ali takve diskove ne vidi USB !
HUB_ova ima raznih i to što kažeš nije mi baš jasno? Da li se radi o klasičnom naj običnijem USB HUB_u (narodski rečeno razdelniku za više USB korisnika) ili onih koji imaju svoje napajanje?
Možda se stvarno nadje rešenje za ovaj moj problem,...
Kakve su ti brzine kroz taj vid veze?

evo već 3-4 dan da ruter nije pao (zaglupeo se) - rekord!?
[ DynDNS @ 29.08.2011. 16:02 ] @
Nazalost ne koristim vise taj wireless ruter. Usb hab je najobicniji bez napajanja.
[ X Files @ 07.10.2011. 07:19 ] @
Umesto ekstra pouzdanog i jeftinog modela WR741N (uptime često preko mesec dana uz 24-časovni torrent download), postao sam vlasnik (kako vidim) ekstra nepouzdanog WR1043ND.

Priznajem, polakomio sam se na USB storage i to je praktično jedini razlog zašto sam ga kupio. Doduše, daću mu još malo vremena da se dokaže što se tiče barem uptime pouzdanosti, ali već sada se pokazuju neki simptomi koji nemaju pozitivan predznak.

Prvo, nisam uspevao da pristupim HD racku, da bih ubrzo zaključio da imam neki prepotopski firmware, koji se nigde više ne pominje na netu. Zamenio sam ga novim, originalnim, i konačno se Help poklapao sa onim što imam ispred sebe u panelu za podešavanje.

Nekako sam uspeo da otvorim disk s onim čuvenim \\192.168.1.1\Volume1, odnosno file://192.168.1.1\Volume1, iako originalni link "Open disk" u samom panelu prosto ne radi, iako naoko pokazuje na istu lokaciju! Ok, mapirao sam disk. Radi!

Brzina transfera je mislim bila preko 2000 kB/s, preko konekcije kablom. Radila je i WiFi konekcija, nisam još proveravao brzinu.


Međutim, šta mi vredi brzina, kada je sve to totalno nepouzdano. Nekada iskopiram recimo 800MB podataka i sve je Ok. Zatim, pokušam da iskopiram *tri* PDF fajla, i ruter se zaglupi! Net ponekad ostane, a nekada se i on tada izgubi. Nekda se sistem i oporavi, ako dovoljno dugo čekam i gledam zaglavljen OS. Ali i to je samo ponekad.

E sad, totalno blesava stvar... Čim bilo kojim Viewer-om počnem da otvaram JPG-ove, ubrzo obavezno sledi zaglupljivanje rutera. A ha, pomisim, možda to program počne da kešira unapred, pa umesto Irfana probam običan Windowsov viewer, kad ono isto.

Ok, pokušam da kopiram folder s JPG-ovima, kad opet zaglupljivanje...


Šta se ovde dešava, tačniju sliku ću valjda steći narednih dana...


Inače, ostala mi je još jedna sumnja, mada to ne bi trebalo da ima nekog uticaja. Ruter je zakačen na gigabitni switch, pa od switcha idu dalje kablovi. Pokušaću da kabl zakačim direktno na ruter, bez switcha, možda će biti nekih razlika.


Ako sve ovo ne uspe, planiram da im vratim ruter, doplatim i kupim NAS kutiju (za dva diska) koja se kači na RJ45, mislim da je to daleko bolje rešenje.

[ X Files @ 11.10.2011. 12:09 ] @
Da li neko od (preostalih) učesnika ove teme koristi mogućnost ovog rutera (preko USB porta) za skladištenje podataka na nekom eksternom memorijskom medijumu?

Ako da, zamolio bih da napiše iskustva s ovime (brzina transfera, ispadi uređaja), koji spoljašnji medijum koristi (USB Flash, USB HD Rack [ATA, SATA1-2-3, FAT32, NTFS], Passport, ...), koju verziju firmwarea, koju verziju uredjaja (v1.6 ili v1.8) i koji OS...


Naime, imam problem s bilo kojim eksternim memorijskim medijumom (USB Flash, HD Rack) koji je zakačen preko USB porta rutera. Recimo, čim krenem da pregledm fotografije nekim viewerom za slike, nakon par pregledanih fotografija, taj deljivi disk se "blokira", tj ne može mu se pristupiti, često više ne može ni netu, a nekad ni ruteru. Ponekad, doduše, sistem se oporavi nakon minut-dva sveopšte zamrznutosti kako Total Commandera (iz koga sam ušao u HD volume), tako i samog Image Viewera. Pokušao sam i Windowsov Viewer, isto se dešava.


Poslao sam pismo TP-Linku o ovome, nakon čega sam dobio odgovor:
Citat:

Dear Vladimir,

Thank you very much for your email requesting information about our product.

Have you reset the router to factory default settings after you update the firmware version of the latest one?

If not, please reset the router, and reconfigure it to get Internet and the USB storage settings.

In addition, the TL-WR1043ND provides 500mA power supply on the USB port.

Please check the power supply that the HD Rack needed to work, and it can not work correctly if it needs a power supply more than 500mA.


Best Regards!


E sad, u pismu sam naveo da (pored pokušaja da nakačim HD Rack) koristim i USB flash, što su naravno iskulirali i ne uklapa se u ono 500mA. Takodje, mislim da se nakon flash-ovanja ruter sam resetuje na factory defaults, al' ajde, pokušaću i to danas, s već poznatim ishodom...
[ sailorlale @ 24.12.2011. 23:59 ] @
Citat:
X Files: Da li neko od (preostalih) učesnika ove teme koristi mogućnost ovog rutera (preko USB porta) za skladištenje podataka na nekom eksternom memorijskom medijumu?

Ako da, zamolio bih da napiše iskustva s ovime (brzina transfera, ispadi uređaja), koji spoljašnji medijum koristi (USB Flash, USB HD Rack [ATA, SATA1-2-3, FAT32, NTFS], Passport, ...), koju verziju firmwarea, koju verziju uredjaja (v1.6 ili v1.8) i koji OS...


Naime, imam problem s bilo kojim eksternim memorijskim medijumom (USB Flash, HD Rack) koji je zakačen preko USB porta rutera. Recimo, čim krenem da pregledm fotografije nekim viewerom za slike, nakon par pregledanih fotografija, taj deljivi disk se "blokira", tj ne može mu se pristupiti, često više ne može ni netu, a nekad ni ruteru. Ponekad, doduše, sistem se oporavi nakon minut-dva sveopšte zamrznutosti kako Total Commandera (iz koga sam ušao u HD volume), tako i samog Image Viewera. Pokušao sam i Windowsov Viewer, isto se dešava.


Poslao sam pismo TP-Linku o ovome, nakon čega sam dobio odgovor:


E sad, u pismu sam naveo da (pored pokušaja da nakačim HD Rack) koristim i USB flash, što su naravno iskulirali i ne uklapa se u ono 500mA. Takodje, mislim da se nakon flash-ovanja ruter sam resetuje na factory defaults, al' ajde, pokušaću i to danas, s već poznatim ishodom...


tokom ove godine nekoliko puta sam i ja pokušavao da nadjem rešenje za istovetne probleme; Skoro da smo išli istim putem. Prelistaj od početka i videćeš da i ja imam neiskoristive brzine tog rutera po bilo kom osnovu. Ne mogu da kažem da pada (bilo kada i u bilo kojoj situaciji), jel se to stvarno retko dežava. Problem mi je uopšte njegova upotrebljivost,...Par puta sam zamolio one koji su prešli na drugi firmware (dd-wrt ili Gargoyle) da nešto napišu o iskustvima, ali....
Spremio sam se na potpunu promenu firmwera, pa šta mi Bog da. (verovatno iza praznika) Sve sto si pomenuo sam probao: imam nekoliko diskova sa strane i svi se ponašaju isto,... SD kartice isto nikakvo povećanje brzine transvra (mada ćemu služi kartica od 16 Gb kada možeš da kačiš disk od 2 Tb!)
Menjao kanale, kombinacije standarda (samo n, samo g,.... kombinacija more,...) Čak sam i zamenio ruter, ali i ovaj kao i stari su pravi puževi po pitanju brzine transvera! Nisam probao kroz kablove jel ga nisam ni kupio sa tom namerom,...
Ako imaš neka nova saznanja,..podeli ih sa nama,...
[ nemanja1234 @ 29.12.2011. 15:10 ] @
Da li je neko probao da poveze HDD preko LAN-a?
I da li je neko u mogucnosti da to proba i prenese ovde kakve su brzine read/write?
[ sailorlale @ 30.12.2011. 14:46 ] @
Citat:
nemanja1234: Da li je neko probao da poveze HDD preko LAN-a?
I da li je neko u mogucnosti da to proba i prenese ovde kakve su brzine read/write?

da li su ovo slike (ja bih ovo nazvao "reducir" sa USB na LAN koliko vidim,...) iz belog sveta
ili ovo ima da se nadje i kupi u Srbiji (Bgd). Odmah kupujem i vršim probu,...
Možda bi o ovo rešilo mnoge probleme, jel su se mnogi izjasnili da im je brzina transfera
preko Lan priključka mnogo veća! Ovakav "dodatak" nisam imao prilike da vidim do sada,...
Daj neki link ili bližu info ako je moguće,...
[ nemanja1234 @ 30.12.2011. 15:52 ] @
Ja sam to samo kucao u amazon-u "LAN to USB" i dobio ovo: http://www.amazon.co.uk/s/ref=...rds=lan+to+usb&x=0&y=0
Video sam i da ih ima na ebay-u dosta. E sad za nasu zemlju ne znam, ali ne bi bilo lose da se obidju opremljenije radnje sa kompjuterskom opremom, kao i one prodavicne sto prodaju samo kablove.

Google-ao sam i kod nas https://www.google.com/search?...p;ft=i&cr=&safe=images

Ako neko nadje ovo nek javi gde ima, i nek proba pa javi, da znamo brzine. Inace ako ima, ne verujem da ce kostati vise od par stotina dinara.

Edit: Kod nas sam samo nasao obrnuto, a i to po pozamasnoj ceni: http://www.kingston.rs/categories.php?category=Mre%C5%BEna-oprema
Cak i takav najjeftiniji je 1000 dinara.

[Ovu poruku je menjao nemanja1234 dana 30.12.2011. u 17:27 GMT+1]
[ sailorlale @ 31.12.2011. 00:13 ] @
Citat:
nemanja1234: Edit: Kod nas sam samo nasao obrnuto, a i to po pozamasnoj ceni: http://www.kingston.rs/categories.php?category=Mrežna-oprema
Cak i takav najjeftiniji je 1000 dinara.

[Ovu poruku je menjao nemanja1234 dana 30.12.2011. u 17:27 GMT+1]


druže hvala na informaciji, da je jeftino nije a da čekam da dodje iz USA je još gore,...probaću da to pazarim ovde i vidim kako to radi
al` mi se složiše novogodišnji praznici ;-) Da probam sutra da vidim imaju li, pa čak i odem po taj adapter ! Javljam šta sam dobio ili pare izgubio,...:-)
U svakom slučaju Sretna nova tebi i svim posetiocima foruma,..!

[Ovu poruku je menjao sailorlale dana 31.12.2011. u 01:35 GMT+1]

da, naravno jutro je pametnije od večeri (noći !). Ovo je ok za pravac od mreže ka PC_u kroz USB priključak ako sa LAN_om na MB
ili eventualno Lan kartici nešto nije u redu pa se prelazi na USB_e (kao što je slučaj sa donglom za samu wireless mrežu,...)
Mislim ipak da se na žalost sa ovim ne može ništa uraditi (po mom pitanju) jel uredjaj koji bih prikljušio (rack sa 2 HDD_a)
umesto u regularni USB port na ruteru sada bi ušao na neki od (4) LAN portova rutera! Tu mislim da ne bi bili prepoznati ?
Rack ni HDD_ovi nemaju neku indetifikaciju pogotovo ne MAC adrese,...pa ih ruter ne bi video,...ili grešim ?

[Ovu poruku je menjao sailorlale dana 31.12.2011. u 11:51 GMT+1]
[ X Files @ 22.03.2012. 20:55 ] @
Moram s vama da podelim trenutni Up-time ovog rutera:
System Up Time: 13 days 23:43:41
...sto je apsolutni rekord u poslednje vreme.

Ruter se inace zaglupljivao i do 10 puta dnevno. U proseku jednom u dva dana.



U medjuvremenu sam reinstalirao W7, i nekako mislim da se ovi dani poklapaju s tim trenutkom. Dal' moze biti nesto u vezi s tim, pojma nemam...
[ Miroslav Cvejić @ 22.03.2012. 21:08 ] @
Moj se resetuje samo kada izađe nov firmver (gargoyle). Pošto je nakačen na UPS nema resetovanja usled loše struje.

Mislim da je izdržao 35 dana prošli put.

Batali taj fabriški FW i instaliraj Gargoyle.
[ DaneM. @ 06.04.2012. 23:15 ] @
Baš sam bio zagrejan da kupim ovaj TP Linkov 1043ND gigabitni ruter. Sudeći po specifikacijama ovo bi trebao da bude best of TP link uredjaj, ali čitajući ova iskustva korisnika u vezi nestabilnog rada, čestog "zaglupljivanja" uredjaja, malog protoka na USB portu.....mislim da ću ipak odustati od kupovine ovog modela. Izgleda da su specifikacije jedno a praksa sasvim drugo. BTW, prodavac mi reče da košta 6600 din. pa me interesuje koji bi ruter N klase/300Mb mogao da mu bude alternativa u sl. cenovnom rangu?
P.S. Šta mislite o modelu TL-WR941ND? Jes' da nema USB i gigabitne portove ali sam čitao da se pokazao vrlo stabilan u radu i da daje jak izlazni signal.
[ espresso @ 07.04.2012. 08:08 ] @
On ti je dobar ako ti ne trebaju gigabitni portovi. Ostalo mu je sve isto. USB ne računam jer je za mene takav USB na 1043ND neupotrebljiv sa smešno malim brzinama prenosa. Ali 300Mbps bežično, u praksi daje veću brzinu od 100Mbps lana tako da ne bi u potpunosti iskoristio bežičnu brzinu prenosa od 941ND.
[ DynDNS @ 07.04.2012. 18:35 ] @
Probaj i TP-Link TL-WR842ND

[ Miroslav Cvejić @ 27.11.2012. 01:35 ] @
Da oživim malo temu iako je ruter iz naslova skoro mrtav. :(

Po savetu provajdera (često zeza ADSL u poslednje vreme) vratim originalni firmver na ruter. Nije izdržao ni mesec dana i u sred BF3 partije se ugasi bez namere da se upali opet.

Posle nekoliko minuta je pristao da upali sve LED napred i na svakih 5 sekundi blinkaju.

Ovo je drugi primerak u garantnom roku da mi crkava.