[ mkaras @ 09.05.2011. 10:09 ] @
Da li ima problema sa NEWS serverom? od petka imam problem sa očitavanjem postova. A sada ne mogu da dobijem čak ni listu grupa. Koristim Thunderbid.
[ mkaras @ 10.05.2011. 11:22 ] @
Da dodam. I pristup ES-u preko pretraživača traljavo radi. Ne verujem da je do Verata jer je ES-ov server samostalni računar. Da li grešim?
[ Gojko Vujovic @ 11.05.2011. 08:58 ] @
Probaj molim te ponovo, trebalo bi da radi sada.
[ mkaras @ 13.05.2011. 10:11 ] @
I dalje ne radi kako treba. Ne mogu da očitam ni jedan post ioz tema o bazama podataka, access-u i MS SQL-u. To je trenurna situacija ali se već prilično dugo dešava da ne može normalno da se pristupa pojedinim delovima foruma.
[ Gojko Vujovic @ 14.05.2011. 22:59 ] @
Pre moje prethodne poruke na ovoj temi je bilo problema sa bazom pa se desavalo da neki forumi ne mogu da se otvore i slicno tome. Ali sada je to reseno, pa pokusavam da odgonetnem kakvih je jos problema sa news-om ostalo.

Uradio sam subscribe malopre na access i mssql grupe i uredno otvara sve poruke unutra, bilo jednu po jednu poruku ili sve od jednom ako downloadujem celu grupu (nekih 200 poruka sam probao odjednom, na primer).

Koristio sam Thunderbird najnoviji i pristupam news serveru na portu 119, a probao sam sad i ovom na portu 1119 i to je isto radilo. News server na portu 1119 daje non-html formatirane poruke, to je razlika u odnosu na 119. Mozes li da das detalje o svom sistemu, i tacan timestamp pristupa kako bih proverio logove da vidim sta se desi? Moze i preko emaila.
[ mkaras @ 15.05.2011. 09:18 ] @
Koristim Thunderbird 3.1.10. Port je 119. I ja sada pristupam normalno.
jedi o ima problema sa reparacijom foldera kada pokusam da skinem sve
naslove poruka u okviru jedne grupe. pokušaću i port 1119