[ CNCboy @ 09.05.2011. 12:54 ] @
Pozdrav svima dobre volje

E ovako, instalirao sam si phpbb3 forum, a sad hocu i portal na njega, medjutim ne mogu ga instalirati! citao sam upustvo [ http://www.phpbb3portal.com/viewtopic.php?f=2&t=905 ], ali mi se desi ovakav problem [ http://i51.tinypic.com/25p46k0.jpg ] !

Molim za pomoc, hvala unaprijed
[ ivan.a @ 09.05.2011. 13:58 ] @
Koliko vidim ti si pokušao da importuješ xml fajl u bazu, umesto da koristiš AutoMod.

Instaliraj AutoMod (pročitaj i uputstva), pa preko automod-a instaliraj portal i dodatke za phpbb3 forum.
[ CNCboy @ 09.05.2011. 15:09 ] @
pa da pokusao sam da ga importujem jer tako tamo pise, ali nece! Ehh sad kako instalirati taj automod totalno je zbrkano sta je s cime povezano! :/
[ ivan.a @ 09.05.2011. 19:11 ] @
Ne verujem da negde piše da uploaduješ xml u MySql pošto je to nemoguće u ovom slučaju. Automod instaliraš tako što uploaduješ sve fajlove u root foruma i pokreneš install. U admin panelu dobićeš novi tab AutoMod. Kada klikneš na taj tab, videćeš formu za upload fajlova. Samo uploaduj .zip, .rar ili .gzip (zaboravio sam tačno koji je default format modova) i pokreni Install. Posle toga imaćeš instaliran mod.
[ CNCboy @ 09.05.2011. 19:42 ] @
A citao sam tutoriala i tutoriala kako instalirati automod i nista! Stvar je u tome sto ne mogu pokrenuti instalaciju, tako da nemam ni prozor automod u AKP-u!
[ ivan.a @ 09.05.2011. 20:31 ] @
Pa u čemu je problem? Zašto ne možeš da pokreneš instalaciju? Da li je javlja neka greška?

Proveri da li si ovako uradio:
-Otpakuješ arhivu Automod i uploaduješ sadržaj foldera Upload u Root tvog foruma.
-Pokreneš instalaciju pozivanjem install foldera (tvojforum.com/install) i to je to (moraš biti logovan kao administrator).

Mislim da ti za ovo sve ne trebaju nikakvi tutorijali. :-)
[ CNCboy @ 09.05.2011. 20:59 ] @
Pa problem je u tome sto nema instalacije! Kopiram sve fodere u C:\xampp\htdocs\myweb\phpBB3 i otvorim chrome ukucam adresu http://localhost/myweb/instal
medjutim nema niceg, kaze mi "Object not found!" i sta da ja radim tu??
[ CNCboy @ 09.05.2011. 21:51 ] @
sad iz ne znam ni ja kojeg pokusaja, ukucavanja istog uspio sam! sta reci drugo nego, hvala ti i izvini na smetnji! ;)