[ Kosta ******um Rex Persia @ 10.05.2011. 20:37 ] @
Pozdrav svima na ovom delu foruma,a poseban pozdrav stručnjacima koji se bave servisiranjem mobilnih telefona. Sada imam nameru da izložim precizno u čemu je moj problem i šta ja ustvari želim.


Naime,moj prvi problem je sledeći: kada je moja Nokia C5 ukradena pre oko 2.5 meseca nisam ni slutio da će policija telefon pronaći i danas su me zvali da mi vrate telefon. Sa telefonom je naoko sve u redu,ali ne u potpunosti jer je lopov iz nekog samo njemu znanog razloga stavio LOCK CODE na telefon i odmah čim uključim Nokiu C5 traži mi tu šifru da unesem tj. lock code. Ima li tu pomoći a da prođem besplatno,možda postoje neki programi za Nokiu koji rade ovakve stvari ?

Da li je možda jedini način preko Ovi Suit programa ili ipak se mora imati neki komplikovaniji program ?


Ovo mi je dosta hitno pa molim sve koji znaju rešenje da mi kažu.


A moj drugi problem je taj što hoću da otključam telefon sa Telenor mreže da bih mogao u njega da ubacim Telekom karticu. Kako se to radi i čime ? A zaista nemam para da se šetam do servisa gde će me najverovatnije odrati kao crvenog petla.


Hvala puno unapred !
[ ZZIKA @ 11.05.2011. 09:21 ] @

Nokiu C5 nećeš moći da dekodiraš sam i bez odgovarajuće (skupe) opreme.
[ Kosta ******um Rex Persia @ 11.05.2011. 15:50 ] @
Ok,pa šta mi je onda činiti ???

[ miki069 @ 11.05.2011. 19:41 ] @
LOCK CODE košta 5 do 10e.
NETWORK CODE košta 30 do 40e.

Uradi bar LOCK CODE, nije skupo a ne može niko koristiti telefon bez njega.
NETWORK CODE se ne isplati. Bolje koristi ili prodaj nekome koje na Telenoru.
[ Kosta ******um Rex Persia @ 12.05.2011. 00:50 ] @
Ok,hvala na odgovoru,cenim to.

Pa odneću sutra telefon kod servisera pa ću videti koliko on traži.

[ Kosta ******um Rex Persia @ 13.05.2011. 20:47 ] @
Samo da javim da sam danas uradio otkljucavanje telefona, dakle LOCK code sam mu odradio i kostalo me je 800 dinara.

A ovo drugo, Network code, ovaj ovde traži čak 50 evra...