[ zljk @ 12.05.2011. 14:38 ] @
Google je juče dodao srbiju u listu zemalja iz kojih se mogu kupovati aplikacije. To još uvek ne radi, ali evo zvanične liste:

https://market.android.com/support/bin/answer.py?answer=143779
[ boris6 @ 25.05.2011. 10:17 ] @
Kad se moze ocekivati da ovo proradi?
[ Stijak @ 28.05.2011. 06:05 ] @
Vidim sada se srbija nalazi na listi zemalja i meni uredno na pretrazi izlaze i aplikacije koje koštaju sa sve cijenom u dinarima...

Nisam još plaćao nijednu aplikaciju - ali ne vjerujem da bi bio neki problem - tim pre što sam već plaćao google-u neke druge usluge...
[ Zoran Milovanovic @ 28.05.2011. 13:17 ] @
Jos uvek nije omoguceno placanje aplikacija. Pokusaj da instaliras neku koja se placa, recimo: https://market.android.com/details?id=com.polarbit.rthunder2

Ocekuje se da se omoguci to, ali kada, to ne znam, niti sam nasao da iko zna. ;-)
[ Stijak @ 28.05.2011. 13:53 ] @
Da - na marketu sa telefona mi još ne izlaze aplikacije koje se plaćaju - ali na webu izlaze i uopšte mi nije jasno...
[ boris6 @ 03.06.2011. 10:02 ] @
Jos uvek nista. Ja sam se bas nadao da ce od prvog moci ali eto... Valjda ce uskoro
[ crews_adder @ 04.06.2011. 14:33 ] @
Juce sam preko Marketa update-ovao GMaps na 5.5.0 . Mislio sam da je to pocetak mogucnosti za kupovinu aplikacija, ali izgleda da jos nije doslo vreme.
[ boris6 @ 05.06.2011. 16:08 ] @
Ja ni ne vidim Google Maps na marketu sa telefona.
[ crews_adder @ 17.06.2011. 19:52 ] @
Citat:
boris6: Ja ni ne vidim Google Maps na marketu sa telefona.


Juce Google Maps update sa Marketa na 5.6.0 .
[ crews_adder @ 15.07.2011. 16:47 ] @
Verujem da ste primetili da nam je od nedavno omoguceno placanje aplikacija sa Marketa i pristup istim.
[ Nemanja Živanović @ 31.07.2011. 11:43 ] @
Jel neko placao aplikacije? Koja je procedura za placanje ako imam Internet VISA karticu (Intesa bank).
[ Apollo12 @ 31.07.2011. 15:25 ] @
Radi sa Intesinom Visom, samo se registrujte na checkout.google.com ili prilikom narucivanja aplikacije unesete podatke sa kartice i to je to :)
A ako vam se ne svidja aplikacija ili ne radi mozete traziti svoje pare nazad u roku od 15min.
[ Nemanja Živanović @ 31.07.2011. 21:14 ] @
Super. Hvala na informaciji.
[ vrdoljak @ 03.08.2011. 10:15 ] @
Ljudi kako ste apdejtovali google maps kod mene u apps na marketu ga nema
[ JankoNIS @ 03.08.2011. 11:01 ] @
Citat:
Apollo12: Radi sa Intesinom Visom, samo se registrujte na checkout.google.com ili prilikom narucivanja aplikacije unesete podatke sa kartice i to je to :)
A ako vam se ne svidja aplikacija ili ne radi mozete traziti svoje pare nazad u roku od 15min.


Vaša VISA kartica koja se završava ciframa xxxx je odbijena.

Ovo mi kaže posle unošenja podataka. Ima li neki fazon ili ova kartica ne funkcioniše?

edit: Izgleda da je bio problem jer na kartici nije bilo para. Sada sam prebacio neke evrice i "kao" proslo je kod Googla. Ali, na marketu mi, prilikom kupovine aplikacije, kaze da "this item cannot be installed in your device's country". A uredjaj mi je identifikovao kao Telenor GT-I9100. Sto i jeste. Da li to znaci da je problem do Telenora?

[Ovu poruku je menjao JankoNIS dana 03.08.2011. u 13:23 GMT+1]
[ pajaja @ 03.08.2011. 13:04 ] @
Vise mi se cini da je problem do zemlje:)
[ miki069 @ 04.08.2011. 01:49 ] @
Citat "A ako vam se ne svidja aplikacija ili ne radi mozete traziti svoje pare nazad u roku od 15min. "

Mnogo je ovo maštovito rečeno.
Kako kupac dokazuje da aplikacija ne radi?
Ako je aplikacija testirana da radi na tom i tom modelu telefona, onda problem nije do aplikacije već do konkretnog telefona i
čika Googla mnogo zabole za kupca.
[ pajaja @ 04.08.2011. 04:00 ] @
Nema sta da dokazuje, obrise je u roku od 15 minuta i trazi novac nazad.
[ JankoNIS @ 04.08.2011. 07:45 ] @
Da, to je ostavljeno kao opcija. Tek posle 15 minuta kupovina se smatra fiksno obavljenom i nema povracaja.
[ nikola987 @ 04.08.2011. 15:24 ] @
Meni uveliko izlaze aplikacije sa cenama u dinarima, ali nisam jos nista pokusao da kupim..
[ dakipro @ 06.11.2011. 22:14 ] @
Meni do pre neki dan nisu izlazile app sa cenama nikakvim, malopre sam uspesno kupio neki jezik za svox,doduse neki budjavi pa sam refundirao odmah. Za neke druge normalne jezike pise da ne moze u mojoj zemlji da se kupe. Pise da mogu i poweramp da kupim, mada vidim da se gro ljudi zali na zadnju verziju pa cu sacekati jos malo, nadam se da ce biti moguce i nadalje kupovati
[ tdjokic @ 06.11.2011. 23:29 ] @
Izvinjavam se sto ulecem u temu sa nesto drugacijim pitanjem. Imam od skoro jedan mali i jeftini tablet, no name (kineski). Uz njega koristim bezicnu tastaturu sa integrisanim touch padom, tako da sam time eliminisao relativno jadan dodir ekrana prstima. Jedino sto ga ne mogu ugasiti nikako drugacije nego da prvo odredjeno vreme drzim pritisnut mali taster na tabletu spolja, pa onda mogu opet tastaturom ugasiti.

Ovde me je jedan kolega uputio da instaliram aplikaciju Quick shutdown sto mi je prvo trazilo da budem root, i to sam nekako uspeo sa z4root. Opet krenem na onaj Quick a on trazi telefon, nece izgleda na tablet da se instalira. Kako to? Zar nije Android 2.2 isti i na telefonu i na tabletu? Sve sam zivo pretrazio i usput jos bolje upoznao razne komande na tabletu :-) ali ovo nece da se resi nikako. Ne znam da li ce biti jos nekih slicnih aplikacija koje nece da rade na tabletu ili je ova izuzetak.
[ Zoran Milovanovic @ 06.11.2011. 23:45 ] @
OK, ne znam da li si uz root dobio i neki terminal, ukoliko nisi, pokusaj neki da instaliras, zatim ukljucis terminal, kucas su (da dobijes admin privilegije) i zatim probas sa halt, poweroff ili shutdown komandom. Ako radi, eto ga, reseno. ;-)

Poz.
[ tdjokic @ 07.11.2011. 14:16 ] @
Citat:
Zoran Milovanovic: OK, ne znam da li si uz root dobio i neki terminal
Hvala za koristan savet! Nisam bas resio ono sto sam hteo, ali sam zato naucio neke druge, mozda cak i korisnije stvari.

Izgleda da z4root nije sve odradio. Godinama koristim iskljucivo Linux ali ipak nisam ni blizu poznavanju teorije i nocas sam instalirao na tabletu terminal, kao sto si mi rekao, ukucao su a on kaze da moram da budem suid da bi to radilo i tu sam stao - ne znam kako to uraditi i nisam nista nasao na Google sto bi mi bilo jasno i lako da uradim.

Imam i ikonicu Superuser, kad kliknem na nju ekran pocrni i tako stoji dugo, dugo i posle javlja neku gresku(?) i nudi Prisilno gasenje i valjda Cancel.

Usput sam dobio i jedan vrlo praktican File manager, to mi je nedostajalo. Radi mi jedan drugi, gde se vidi samo jedan fajl, ceo ekran je zauzet gornjim i donjim menijem i onda moram da skrolujem da vidim jos neki fajl. Ovaj novi ima vrlo pregledan i lep spisak fajlova, super je. To je "X" manager.