[ Bonafides @ 15.05.2011. 21:09 ] @
Korisnik sam Telenor prepaida interneta i uglavnom me dobro sluzi, ali imam jedan nepremostiv problem, koji mi se uvek javlja kad napolju otopli. Ne znam da li postoji termin pregrejavanje modema, ali u mom slucaju to je istina.

Pre kupovine Telenor prepaid modema koristio sam povezivanje telefona sa racunarom za internet. Tako krene da radi ok, ali cim telefon priblizim zvucnicima internet sadrzaj na stranici nekontrolisano ide na dole, bas kao i pesme na winampu. Obavezno mi kompjuter zablokira kada otvorim vise stranica odjednom ili kada je signal suvise jak ili suvise slab. ALI: u najvecem broju slucajeva to se desava kada se telefon pregreje. Tada se ekran "zaledi" i tastatura i mis nemaju nikakvu funkciju pa moram po hiljadu da restartujem kompjuter. Moram priznati da se to desava cesce pri vecim brzinama nego pri manjim. Najbitnije je da su telefon i baterija mnogo vruci. No, vise se na net ne povezujem preko telefona.

Isti problem sam imao kada sam kupio Telenor Prepaid internet. Sve radi lepo i odjednom, zaledi se ekran, a razlog ne znam. Izvadim modem, on bas vruc i ubacim ga ponovo i ponovo zeza. Zanimljivo je da mi se to desavalo u septembru dok je jos bilo toplo, pa sada ponovo, ne secam se da sam zimus imao takvih problema. Ja kontam da nije to do pregrevanja mozda, jer stvarno ne znam u cemu je problem. Priznajem da ce nekom ovo zvucati smesno, ali ovo je ziva istina. Inace, kompjuter mi ne blokira i odlicno radi kada je USB uticak prazan. Sve u svemu, ovde je rec o nekom pregrevanju. Ne verujem da se radi o virusima, jer kad se povezujem preko kabla za dial-up, prosto nema ovakvih problema. Ovo Wi-Fi povezivanje me uvek blokira (naravno leti, a ne znam zasto kada je soba u kojoj je PC okrenuta severu i kada mi je bazna stanica jako blizu). Inace, moram dodati sa modemom nemam problem da mi sadrzaj sam ide na dole nekontrolisano, kao sto je to slucaj kada se preko mobilnog povezem na net.

Ima li neko ideju sta bi to moglo biti i sta mi je ciniti? Da li se i ovo nekom desavalo?

Nadam se da ce neko imati dobar savet.

Unapred- Hvala
[ freeworld @ 16.05.2011. 19:11 ] @
Probaj sa drugim modemom.
[ Bonafides @ 17.05.2011. 21:18 ] @
Citat:
freeworld: Probaj sa drugim modemom.


Nista ni to ne resava stvar. Ne znam sta cu, da li da podesim neku drugu opciju na modemu oko brzine ili na samom kompjuteru, nisam pametan. Napominjem da taj problem imam samo sa Wi-Fi, ne i sa dial up... Neko mi je pomenuo da se internet saobracaj moze krasti sa bezzicnog neta i da tada hoce komp da blokira, ali ja u to ne verujem. Ima li jos neko kakvu ideju,
[ Miro Spiro @ 17.05.2011. 22:51 ] @
Prije bi rekao da je problem neke druge prirode USB ili Wi Fi tj maticna .Probaj kad budes imao vremena reinstalaciju pa onda pogledaj sta se desava jer to nije normalno za laptop.