[ gogi100 @ 16.05.2011. 10:17 ] @
dakle imam word dokument koji mi prikazuje tekst u ovom obliku
Citat:
Äŕâŕśĺ ďîęëîíŕ çŕ äĺöó çŕďîńëĺíčő


ja sam pokusavao da instaliram srpske fontove, misleci da je to nase pismo,ali nista. Zatim sam u regional settings menjao kodnu stranu na srpski al opet nista.
mozete li mi reci sta da radim?

hvala
[ gogi100 @ 16.05.2011. 12:41 ] @
kad sam ovaj word dokument snimio u html i preko chroma otvorio ga sa encoding/cyrilic (Window - 1251) prebaceno mi je u oblik
Citat:
Dŕvŕśĺ ďoęlonŕ zŕ dĺcu zŕďońlĺnčő


ovo je otprilike citljivije,ali i dalje ne resava probleme. ja sam kroz tekst prosao i mogu provaliti koji simbol koje slovo oznacava. Medjutim, to mi ne resava problem. mozete li mi pomoci

hvala
[ X Files @ 16.05.2011. 12:49 ] @
Citat:
Äŕâŕśĺ ďîęëîíŕ çŕ äĺöó çŕďîńëĺíčő

Ćirilično: "Davanje poklona za decu zaposlenih"


E sad, ne znam kakva je priroda tog Word dokumenta (mozda je obican ASCII u DOC formatu), pa da se optimalno definisu koraci za konverziju.

Svakako, mozes da selektujes ceo tekst, paste u Notepad, Save as ... 1.txt, Open 1.txt with Word, convert sa Cyrillic (Windows), dalje po želji...
[ X Files @ 16.05.2011. 12:57 ] @
Ili obelezi taj tekst u Total Commanderu, F3-View, prebaci na Encoding>Cyrillic Windows (1251), dalje selektuj, kopiraj, snimaj po zelji...
[ gogi100 @ 16.05.2011. 14:04 ] @
sve sam to odradio ali mi daje tekst u obliku
Citat:
Drvrsl doelonr zr dlcu zrdonllnco


ovo mi ne resava problem jer treba da idem od znaka do znaka i da se bakcem
[ X Files @ 16.05.2011. 15:04 ] @
Zašto od znaka do znaka?

Probaj da u obelezis taj dokument u Total Commanderu i sa F3 vidis sadrzaj. Zatim promeni Encoding na Cyrillic Windows (1251). Tada bi trebalo da sadrzaj postane vidljiv i da mozes ceo tekst selektovati i prebaciti gde i kako zelis.
[ gogi100 @ 16.05.2011. 15:19 ] @
nista isto se pojavljuje kao i u prethodnom slucaju