[ peca89bg @ 16.05.2011. 12:05 ] @
Imam problem sa logovanjem,

naime kada se sajtu pristupi bez www znaci tipa site.com onda logovanje radi odlicno...
a kada pristupim sajtu sa www.site.com ili nece da se uloguje ili se uloguje pa kad refresujem stranu ili odem na pretragu odma me izloguje

da li neko zna u cemu je problem? Da li je do servera?

logovanje je klasicno, odradjeno preko sesija...

imam redirekcije, recimo ako se pristupi mom nalogu a nisi ulogovan onda te prebaci na login stranu pa kad se ulogujes onda te vrati na moj nalog,
mada ne verujem da je do toga...

Pozdrav!
[ Mr. Bond @ 16.05.2011. 12:16 ] @
Podesi .htaccess da svaki request koji dolazi sa www.site.com odmah redirektuje na site.com. Koliko ja znam (ispravice me neko vec) sesija je vezana za HTTP_HOST, a www.site.com i site.com su dva razlicita host-a. Ukoliko si negde u kodu radio redirekciju onda je vrlo moguce da zbog toga pobrljavi.

Ako ti na site.com sve radi kako treba ubaci sledece u .htaccess:

Code:

//Rewrite to site.com
Options +FollowSymLinks
RewriteEngine on
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www.site.com[nc]
RewriteRule ^(.*)$ http://site.com/$1 [r=301,nc]
[ Br@nkoR @ 16.05.2011. 13:31 ] @
Pogledaj funkciju session_set_cookie_params(), treći argument. Pa pre nego što pozoveš session_start() stavi npr,
Code:
session_set_cookie_params(0, '/', '.site.com'); 


edit: takođe pokušaj, ukoliko možeš, da edituješ php.ini fajl, ili putem ini_set() funkcije, da postaviš session.cookie_domain na vrednost .site.com
[ vatri @ 16.05.2011. 20:28 ] @
Ajde ti radije pogledaj (ili postavi ovde) taj kod gdje radis preusmjeravanje, posto ne bi rekao da je problem do servera ili podesavanja php-a.
[ peca89bg @ 20.05.2011. 21:54 ] @
Citat:
Mr. Bond: Podesi .htaccess da svaki request koji dolazi sa www.site.com odmah redirektuje na site.com. Koliko ja znam (ispravice me neko vec) sesija je vezana za HTTP_HOST, a www.site.com i site.com su dva razlicita host-a. Ukoliko si negde u kodu radio redirekciju onda je vrlo moguce da zbog toga pobrljavi.

Ako ti na site.com sve radi kako treba ubaci sledece u .htaccess:

Code:

//Rewrite to site.com
Options +FollowSymLinks
RewriteEngine on
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www.site.com[nc]
RewriteRule ^(.*)$ http://site.com/$1 [r=301,nc]


izvinite ljudi sto tek sad odgovoram ali ovo je pomoglo!
Eksprerimentisacu sa
Citat:
Br@nkoR: Pogledaj funkciju session_set_cookie_params(), treći argument. Pa pre nego što pozoveš session_start() stavi npr,
Code:
session_set_cookie_params(0, '/', '.site.com'); 

pa cu javiti ako negde zaskripi :)

hvala!